Motivācija nesmēķēt? Tava veselība!!!

Sieviešuklubs.lv
Sieviešuklubs.lv 8. decembris 2014 00:00
1950

Tu jau noteikti zini, ka smēķētājiem bieži jāklepo un viņiem ir slikta elpa, nemaz nerunājot par to, ka tabakas lietošana veicina daudz nopietnu slimību attīstību! Turklāt zinātnieku jaunākie atklājumi liecina, ka viena izsmēķēta cigarete saīsina mūsu mūžu par 11 (!!!) minūtēm! Bet patiess prieks, ka brīvību no kaitīgajiem ieradumiem atbalsta arvien vairāk – uzzini, ko par to domā Latvijas mūziķi, aktieri, dziedātāji un citas radošas personības!

20141206194527-71630.jpg

Grupas Astro`n`out dalībnieki: „Grupā neviens no mums nesmēķē, bet skaidrs, ka vieglāk bija tiem, kuriem nebija jāatmet šis ieradums. Atceros, kā pēdējo smēķētāju grupā visi ļoti atbalstīja un apsveica par katru dienu brīvu no tabakas. Viņš arī ļoti lepojās ar sevi, jo tas nebija tik viegli, kā gaidīts. Grupai pašreiz ir arī prasība, lai citi nesmēķē beksteidžā, jo cigarešu dūmi kaitē balssaitēm, kā arī nevienam no mums vairs nepatīk cigarešu smaka.”


Inita Dzelme, aktrise: „Gribi būt īpašs un izcelties – nesmēķē! Gribi būt vesels – nesmēķē! Gribi kaut ko dzīvē sasniegt, kaut ko redzēt? Tam būs nepieciešami finansiālie līdzekļi! Izlem, kur Tu gribi ieguldīt?! Savā attīstībā, izaugsmē vai cigaretēs? Mani motivē mana veselība! Atrodi, kas Tevi motivē un pieturies pie tā! Es jūtos brīva - es neesmu atkarīga!”

20141206194556-88133.jpg

Jorans Šteinhauers, mūziķis: „Nekad neesmu smēķējis – tā bija un ir mana pārliecība! Un es esmu pilnīgi drošs, ka mana dzīve ir daudz pilnvērtīgāka!”

20141206194624-98420.jpg

Karlīne Štāla, autosportiste, pasākumu organizatore: „Es nekad neesmu smēķējusi, un manā gadījumā tas ir tīri dabiski noticis, ka izvēlos veselīgo. Cenšos to ievērot arī ikdienā – saņemot pilnvērtīgu miegu naktī, izvēloties veselīgu pārtiku. Kad biju jaunāka, apkārt bija draugi un vienaudži, kas smēķē, bet tas mani nepamudināja darīt to pašu, par ko šobrīd esmu ļoti priecīga.”


Kaspars Ozoliņš, raidījuma ”Gudrs, vēl gudrāks” vadītājs un sporta treneris: „Būt brīvam no smēķēšanas ir forši! Neesmu atkarīgs no nepārtrauktas vēlmes kaut kur nolīst, lai uzvilktu smēķi. Rokas un mute nesmird no dūmiem. Un, galu galā, parēķini, cik naudas Tu ietaupi, nepērkot cigaretes! Īsāk sakot, pat neķeroties klāt veselības jautājumiem, ikdiena vienkārši ir patīkamāka ne tikai Tev, bet arī apkārtējiem!”

20141206194650-34748.jpg

Alise Polačenko, aktrise: „Nesmēķēju, jo man vienmēr ir bijis vizuāli vienkārši iztēloties, kā mans ķermenis tiek sakropļots no iekšpuses, ja tas piepildās ar tabakas dūmiem. Turklāt smēķēšanas negatīvais iespaids uz cilvēka ķermeni ir acīmredzams. Dodu priekšroku sportam un veselīgai atpūtai bez cigaretēm!”

20141206194703-81106.jpg

Linda Rutule, radio personība: „Par smēķēšanu kā kaitīgu esam, katrs jau no mums zina! Smēķēšana, manuprāt, ir sava veida slazds, un tie, kas tajā ir iekrituši, tie paši vairs ārā netiek. Ir ļoti daudz labu atkarību, pie kurām sevi pieradināt, piemēram, sportošana, regulāra sevis attīrīšana, u.c. Ir jāprot neuztraukt sevi par niekiem, lai nebūtu šo uztraukumu jāmazina ar “samazinātu ugunskuriņu”.

Veselības ministrija un Slimību profilakses un kontroles centrs atgādina – ja nesmēķē, tad nesāc, bet, ja smēķē, atceries, ka atmest nekad nav par vēlu!


Raksts tapis informatīvās kampaņas„Brīvs” ietvaros. Kampaņas mērķi un uzdevumi ir informēt bērnus un pusaudžus vecumā no 11 līdz 15 gadiem par tabakas lietošanas negatīvo ietekmi uz veselību, veidot izpratni par smēķēšanas kaitīgumu veselībai, skaidrojot un demonstrējot to ar mērķauditorijai saprotamiem un saistošiem paņēmieniem un piemēriem, padarīt smēķēšanu mazāk pievilcīgu mērķauditorijas acīs, un popularizēt dzīvi bez tabakas kā pareizo izvēli mērķu sasniegšanai dzīvē, balstoties uz pozitīviem piemēriem.


Kampaņu „Brīvs” realizē LR Veselības ministrija un Slimību profilakses un kontroles centrs.


Autors neiebilst, ja viņa publicētais materiāls portālā Sieviešu Klubs, bez iepriekšējas saskaņošanas ,tiek ievietots citos informācijas avotos ar hipersaiti uz viņa oriģinālo materiālu.
Lai komentētu, nepieciešams autorizēties Reģistrējies
vecsprofils 8. decembris 2014 13:31

Malači, arī es pievienojos šim pulciņam - nekad neesmu smēķējusi, jo neredzu tur itin nekādu pozitīvu iemeslu. Tur jau ne tikai veselība, bet arī pati tā riebīgā smaka, kas noēd bieži vien cilvēku tā, ka nepatīkami pat blakus sēdēt un runāt. Mati piesūcas, apģērbs arī, dzīvoklis arī ož pēc tā nikotīna...uii. Un vēl līdzekļus noēd, pareizi Dzelme pateica, ka katrs jau izvēlas pats, kur ieguldīt naudiņu....