Minipilles vai parastās hormonu tabletes?

kintijasieviesuklubslv
kintijasieviesuklubslv 28. marts 2011 00:00
1746

Kā zināt, vai manam organismam pietiek ar minipillēm vai vajadzīgas hormonālās tabletes? Un kā šīs abas kontracepcijas metodes savā starpā atšķiras? Jautājam Sieviešu Kluba ekspertei Daigai Baranovskai, ARS ginekoloģei.

 

Atbild Daiga Baranovska, ARS ginekoloģe

 

 

"Minipilles ir hormonālās kontracepcijas preparāti, kas satur tikai vienu hormonu – progestīnu atšķirībā no kombinētajiem hormonāliem kontraceptīviem, kam ir divas sastāvdaļas – estrogēns un progestīns. Tieši tādēļ minipilles mēs varam piedāvāt gan sievietēm krūts barošanas periodā, gan arī tām, kuras nevar atteikties no smēķēšanas vai kam kontraceptīvu lietošanas laikā ir iespējamas komplikācijas tieši estrogēnu sastāvdaļas dēļ, piemēram, sievietēm ar varikozām vēnām, augstu trombožu un trombemboliju risku, nestabilu asinsspiedienu, regulārām galvassāpēm un citām saslimšanām.

 

Vai izvēlēties minipilles vai kombinētās kontracepcijas tabletes, ārsts izlems pēc rūpīgas sievietes iztaujāšanas un visu priekšrocību un risku izvērtēšanas kopā ar pacienti," skaidro ginekoloģe.

 

 

Kintija Bulava, www.sieviesuklubs.lv

 

Vizīti pie dr. Daigas Baranovskas varat pieteikt pa tālruni 67201007

 

Sieviešu Kluba diskusijai:

Kā tu izvēlies sev piemērotāko kontracepciju?

Autors neiebilst, ja viņa publicētais materiāls portālā Sieviešu Klubs, bez iepriekšējas saskaņošanas ,tiek ievietots citos informācijas avotos ar hipersaiti uz viņa oriģinālo materiālu.
Lai komentētu, nepieciešams autorizēties Reģistrējies
pece 28. marts 2011 07:20

Tikai lietojot minipilles ir jābūt daudz precīzākām ar to lietošanu konkrētā laikā.