Melno piparu veselīgās īpašības

Sieviešuklubs.lv
Sieviešuklubs.lv 1. marts 2014 00:00
8951

Melnie pipari ne tikai piedod ēdienam asāku garšu un aromātu, bet tie arī noder dažādu veselības problēmu gadījumos…

Palielina barības vielu uzsūkšanos

Piparos esošās vielas palielina biopieejamību un palīdz organismam ātrāk uzsūkt vajadzīgās barības vielas, piemēram vitamīnus A un C, kā arī beta karotīnu.

Uzlabo gremošanu

Melnie pipari stimulē garšas kārpiņām un palielina sālsskābes sekrēciju kuņģī, kas savukārt palīdz veicināt  gremošanu. Uzlabojot gremošanu, melnie pipari pret dažādām vēdera problēmām, piemēram, kolikām, vēdera uzpūšanos, gremošanas traucējumiem un aizcietējumiem. Tiem ir arī antibakteriālas īpašības, kas palīdz ārstēt zarnu trakta slimības, ko izraisa baktērijas.

Palielina apetīti

Melnie pipari veicina gremošanu un izdala patīkamu smaržu, līdz ar to veicinot apetīti

Veicina svara zudumu

Lai gan melnie pipari palielina apetīti tie dīvainā kārtā, tomēr, palīdz zaudēt svaru, jo to apvalkā ir phytonutrients, kurš veicina tauku šūnu dalīšanos un nomāc tauku uzsūkšanos organismā. Tie arī palīdz uzlabot vielmaiņu. Melnie pipari veicina svīšanu un biežāku urinēšanu, kas palīdz izvadīt no organisma toksīnus un lieko ūdeni.

Samazina gāzes

Melnie pipari palīdz atbrīvoties no gāzēm vēderā un aptur to veidošanos.

Pret aizliktu degunu

Melnajiem pipariem ir pretvīrusu īpašības, līdz ar to tie bieži tiek izmantoti dažādos sīrupos un pilienos, kuri paredzēti, lai ārstētu saaukstēšanos.

Iesnu gadījumā, ieteicam s elpot piparu tvaikus. Inhalācijas jāveic, karstā ūdenī ieberot piparus un pievienojot dažus pilienus eikalipta eļļu, tad pārsedzot dvieli pāri galvai, šos tvaikus jāelpo vismaz 3 minūtes.

Pretsāpju līdzeklis

Zinātnieki izpētījuši, ka melnie pipari palīdz artrīta gadījumā, pret locītavu sāpēm  uc., jo tiem ir pretiekaisuma īpašības, kā arī tie nomācot cilvēka uztveri , mazina sāpju sajūtu.

 

Vai tu uzturā lieto melnos piparus???

Autors neiebilst, ja viņa publicētais materiāls portālā Sieviešu Klubs, bez iepriekšējas saskaņošanas ,tiek ievietots citos informācijas avotos ar hipersaiti uz viņa oriģinālo materiālu.
Lai komentētu, nepieciešams autorizēties Reģistrējies