Meditatīva elpošana var samazināt hroniskas sāpes

Sieviešuklubs.lv
Sieviešuklubs.lv 9. septembris 2014 00:00
1234

Publicēts pētījums, kurš skata meditatīvas elpošanas emocionālo un fizisko ietekmi uz hroniskām sāpēm.

 

Pētījumus veikts, pamatojoties uz rūpīgi izstrādātu testu. Pirmajā solī dalībniekiem bija jānovērtē izjustās sāpes, iepriekš tika raidīts impulss- cik spēcīgas tās bija, cik nepatīkamas bija sāpes, kā sāpes ietekmēja emocionālo stāvokli.

 

Vēlāk dalībniekiem bija jāseko pareiziem elpošanas principiem. Ar izstrādātas programmas palīdzību, pētījuma veicēji novērtēja dalībnieku izjustās sāpes, elpošanu un rezultātu.

 

Tests atklāja, ka starp dalībniecēm bija 27 sievietes, kuras izjuta hroniskas sāpes un 25 sievietes, kuras bija veselas. Visas sievietes bija vienā vecumā.

 

Salīdzinot ar normālu elpošanu, lēnāka elpošana samazināja sāpju intensitāti un nepatīkamās sajūtas, ko ierasti rada sāpes. Arī veselajām sievietēm lēna elpošana ievērojami samazināja sāpes.

 

Meditatīva elpošana iedarbojas pozitīvi uz tiem smadzeņu rajoniem, kas atbildīgi par stresu un sāpēm, līdz ar to arī nepatīkamās, bieži vien apgrūtinošās, sajūtas pakāpeniski samazinās.

 

Sāpju mazinājums ir tikai niecīga daļa no tā, ko organismam sniedz meditatīva elpošana, tā nevien palīdz atvērties prātam spilgtākām emocijām, bet arī ieraudzīt pasauli ap sevi skaidrāk.

 

 

Vai TU mēdz nodarboties ar meditatīvu elpošanu?

Autors neiebilst, ja viņa publicētais materiāls portālā Sieviešu Klubs, bez iepriekšējas saskaņošanas ,tiek ievietots citos informācijas avotos ar hipersaiti uz viņa oriģinālo materiālu.
Lai komentētu, nepieciešams autorizēties Reģistrējies