Mazkalorijaināki saldie ēdieni

pece
pece 28. februāris 2012 08:00
7264

Skaidrs ir viens – saldie ēdieni ar diētu ir grūti savienojami jēdzieni. Reizēm ir tā, ka tomēr to saldumu tā gribas, tā gribas, tad ir vērts apdomāt par iespējamajiem kompromisiem.

Klasiski iesaka želeju – gan augļu želeju, gan jogurta želeju – kaloritāte atkarīga no izejmateriāla, bet parasti tā nav liela, īpaši, ja želeju taisa no dabīgām sulām un jogurtu izvēlas bezpiedevu, kuram pats pievieno piedevas kādas sirds kāro.

Tomēr latviešu virtuvē ir vēl daži salīdzinoši mazkaitīgi, bet gana gardi. Vispirms gribu pieminēt ķīseli – jā, jā visparastāko ķīseli no svaigiem un žāvētiem augļiem vai kompota, kuru pasniedz ar pienu vai lieliem kārumniekiem, kuri netievē ar putukrējumu. Ja nu lielais kārumnieks izrādās tievētājs, tad var izmantot augu putukrējumu.

Bez tam ķīseļi ir ne tikai no augļiem, bet arī no piena – piena ķīseli var pasniegt gan ar parasto ķīseli, gan grauzdētām auzu vai vairākgraudu pārslām. Bez piena ķīseļa vēl ir kakao ķīselis – varbūt kāda atceras no padomju laikiem. Vēlams gan izmantot tīru kakao, nevis tos maisījumus ar cukuru. Arī šo arī pasniedz ar skābenu ķīselīti.

Velti ir aizmirsts vecais labais uzpūtenis jeb debess mannā – izvāra šķidru mannā putru iekš zaptsūdeņa (apmēram 50 g mannā uz 500- 600 ml zaptsūdeņa), vāra 10 minūtes maisot. Pēc tam padzesē un kārtīgi saputo vēl siltu, līdz palielinās apjomā pāris reizes vismaz. Pasniedz ar pienu!

Sev esmu atklājusi vēl šādu gardumu – gandrīz zemeņu saldējums – ņem 300 g saldētu zemeņu, pievieno ļoti nedaudz cukura un apmēram 50 ml saldā krējuma – mierīgi var ņemt kafijas krējumu un ar blenderi sablenderē vienmērīgā masā.

 

Varbūt tev ir vēl kāda forša recepte?

Autors neiebilst, ja viņa publicētais materiāls portālā Sieviešu Klubs, bez iepriekšējas saskaņošanas ,tiek ievietots citos informācijas avotos ar hipersaiti uz viņa oriģinālo materiālu.
Lai komentētu, nepieciešams autorizēties Reģistrējies
xtremena 4. jūlijs 2018 09:48

Notievēšanas tabletes - http://track.thermacuts.com/product/ThermaCuts/?uid=2484&sid=821&pid=115&bid=advandec Es vienmēr biju cietusi no aptaukošanas. Pēc šķiršanām es nolēmu diametrāli izmainīt savu dzīvi. Fitness un Thermacuts. Tā bija mana recepte efektīvai svara zaudēšanai.

baibinjsh1 29. februāris 2012 23:40

Man ĻOTI garšo, kad sablenderē saldētas bezkauliņu ogas (zemenes, mellenes, upenes, ķiršus bez kauliņiem) ar svaigu banānu un pavisam nedaudz piena. Sanāk tāds pakusis saldējums, kam maz kcal, iekšā veselīgi produkti un vēders priecīgs par veselīgo našķi! Jau ziemā kaifoju par šo krēmīgo saldo, bet domāju, ka vasarā tas būs topā dažnedažādās kombinācijās! (Y)
Otrs saldā variants - sablenderēt saldētu banānu ar pienu un pievienot nedaudz cukura vai saldinātāja. Jānotrāpa ideāli daudzumi, bet uz ~1 banānu un ~pus glāzi piena (ja pareizi atceros attiecību!) sanāk saputot gaisīgas, saldenas, krēmīgas banāna-piena putas. Ļoti labi tiek galā ar kāro zobu :D. Vienīgi putās daudz gaisa, tāpēc pēc tam nāk atraudziņas tā kā bebukam pēc kārtīgas piena ēdienreizes :).
Man šovasar bija iespēja tikt pie mājas vīnogām (tumšajām). Tās sasaldēju un tagad var ņemt un ēst :). Saldi un veselīgi. Kauliņi un miziņas gan jāizspļauj (sanāk ķēpīgi), bet lielisks variants "gribas kaut ko tā kā pagrauzt/paņammāt..." gadījumiem.
Nav ne vainas arī labiem, sulīgiem, saldiem burkāniem mazos stienīšos (bet tiešām burkāniem jābūt sulīgiem un saldiem!). Ja gribas vēl saldāku, var nosvērt sev atsevišķā trauciņā cukuru un pamērcēt burkānu galiņus tajā.
Šokolādes kārei palīdz augļu (vai svaigu, vai žāvētu) iemērkšana kausētā šokolādē. BET ne jau visa augļa apmēros! Tikai pašu galiņu ar šokolādi! Tad noliek visu smuki uz sķīvja, pagaida, kamēr šokolāde sastingst (šeit labāk derēs ledusskapis) un tad var baudīt šokolādes garšu, kaut arī tās uz augļiem pavisam maz! (Jā, zinu, ka daudzi teiks - ja ļoti gribas šokolādi, tad vajag arī pāris gab. tumšās šoko apēst, BET šeit taču runājam par mazāk trekniem ieteikumiem, vai ne? :) )
Lai labi tievējas! Jo tā ir dzīveeeee, nevajag sev aizliegt mīļas un gardas lietas - tās tikai jāpārveido pieņemamākā variantā! Citādi agri vai vēlu sekos noraušanās vai arī sevis žēlošana "redz, cik man traki - nevaru to, nevaru šito...kāpēc gan man tāds sods..? :(".
Galvas augšā! :))

Cerīte 28. februāris 2012 14:35

bezē-tā pati meringa vien ir :D

pece 28. februāris 2012 14:31

Jā zefīrus aizmirsu. Vēl diētiski skaitās bezē cepumi, jo tur nav tauku.

pece 28. februāris 2012 14:27

Jā, siera kūka ir īpaši diētiska :P ieteicama tiem, kuriem svars par maz ;)

Ilze_Liekmane 28. februāris 2012 13:55

Siera kūka bildē ir vienkārši fantastiska :D

wildflower 28. februāris 2012 10:55

Es jo vairak lasu sos blogus,jo vairak gribas saldumus :P :D

Cerīte 28. februāris 2012 10:48

Meringi,zefīri-relatīvi protams.Vasarā mabn sado aizvieto bezalkoholiskais Mojito,kur daļu gāzēto dzērienu aizvietoju ar min.ūdeni un patīk sasaldēt usablenderēt ar pienu vai jogurtu ogas.Bet ari es grēkoju-un kura nu no mums negrēko/un daru to ar prieku!/ :P