Mans ķermenis ir mans templis

golda
golda 24. marts 2010 00:00
1014

Nostājoties pie žurnālu stenda veikalā, automātiski acis sameklē manu iecienītāko žurnālu "Ieva", bet tad uznāk vēlme pašķirstīt arī citus, ar domu, ka varbūt uziešu ko jaunu un saistošu sev, bet...nekā.

 {smallpic:1}

Atkal atduros uz standarttēmas, kas man ļoti, ļoti kaitina -"DIĒTA". Diētas šādas un diētas šitādas, tievētājām šis un tievētājām tas, neēd to un nēēd šito...līdz riebumam.Nu cik var slavināt tās nenormālās diētas?????

 

Vai tiešām sievietes nesaprot, ka ar vienu pliku diētu nekas labs nebūs(te, protams, neiet runa par individuāliem gadījumiem)?Kas ir diēta??? Visnežēlīgākā sava organisma mocīšana...nu kāda bauda var būt no tā, ka Tu dienā noēd vienu 59,5 gramus smagu ābolu( jā, jā un nevis 100 gramus smagu),pusi burkānu un 115 grami gaļas.Ak, jā, un nevis kaut kādas gaļas, bet liesas gaļas gabaliņu, ak, un nedod Dievs, cūkas gaļu, brrr, uzreiz beigas! Uh, tā kaloriju skaitīšana-tur takš dulls var palikt! Ak, nē ir taču arī savs labums-matemātika neklibo! Diēta tiek pasniegta šādi- "Ievērosi diētu, būsi tieva, visi Tevi mīlēs, būsi skaista, laimīga, Tavs sapņu princis atbrauks ar mersedesu un aizvedīs uz siltajām zemēm sauļoties"!Uz to jau arī viss ir tendēts,tievē,lai patiktu puišiem. Un jaunām meitenēm tas ir galvenais.

 

Manuprāt, lai cilvēks uzturētu sevi, labā formā visa pamatā tomēr ir veselīgs dzīvesveids, kur galvenie stūrakmeņi ir-veselīgs uzturs + sports( dažādas aktivitātes, ne obligāti "kačalka") kā arī fizisks darbs (zem kā slēpjas, piemēram, kartupeļu taka rudenī).Mūsdienās jau ir tāda tendence, ka pavisam jaunām meitenēm, kas vēl mācās pamatskolā ir "riepa", kas karājas pāri bikšu malai. Tas nav normāli. Kad es mācījos pamatskolā, pirms 10 gadiem, manā klasē, nē, pat visā skolā nebija daudz tādu apaļu bērnu.

 

Bet tagad, radu meitenes klasē uz pirkstiem var saskaitīt tos, kam nav svara problēmu. Lūk, kādēļ tādas rodas( par iedzimtību nerunāju)-bērni ēd čipsus, burgerus, uzdzer kolu, garšīga taču. Sportot negribas, laukos vecvecākiem palīdzēt dārzu paravēt negribas...un vecāki to pieļauj. Tagad teikšu vārdus ar zināmu vēsturi "bet kad es augu, tā nebija". Mēs ravējām gan burkānu vagas, gan piedalījāmies kartupeļu talkās, un bija labi. Un pēc tāda labi pastrādāta darba varēja arī normāli paēst, gan kartupeļus ar mērci, gan cūkgaļu un nekādu svara problēmu nebija. Arī skolā kārtīgi sportojām un biksēm pāri nekas nekarājās. Vecākiem taču būtu jāseko līdzi ko bērni ēd, lai nav tā, ka pēc pāris gadi meitene nolems kļūt tieva un badosies. Pamats jāliek jau no mazām bērnu dienām.

 

Cilvēka uzturam pirmkārt jābūt pilnvērtīgam, ir jālieto produkti no visām produktu grupām, nevis tikai , piemēram, augļi. Man šķiet, ievērojot mērenību ēšanā, nav nepieciešamas nekādas diētas. Uz sevis, un saviem radiem, draugiem, par to esmu pārliecinājusies. Cilvēks taču jūtas daudz labāk paēdis, nekā neēdis. Kāpēc sevi mocīt? Ēd normāli, normas robežās un kusties, pēc iespējas vairāk!! Kusties, lai "neierūsētu"! Tas ir pārbaudīts. Man bija vecmamma, kura maz kustējās, un savos daudzajos gados arī īpaši nekur daudz nevarēja aiziet, kājas neklausīja. Savukārt kaimiņos dzīvoja tāda paša vecuma onkulis, kurš savos gados vēl brauca ar velosipēdu. 

 

Viņš man stāstīja, ka lai vai kā, bet dienā savu ceļa gabaliņu nostaigā, lai "neierūsētu". Lūk, dzīves patiesība, ka vajag kustēties, sportot, vingrot. Vienalga, ko-skrien, brauc ar velosipēdu, dejo...ir taču tik daudz variantu kā nodarbināt sevi.

 

Kopsavilkumā varu teikt tikai to, ka diēta nav nepieciešama, ja viss tiek darīts ar mēru, gan ēsts, gan sportots. Es pati turos pie tāda principa -"Mans ķermenis ir mans templis un savu templi ar atkritumiem nepiesārņoju ":)

 

Kāda ir Tava attieksme pret diētām? Vai drasistiski tām pakļaujies vai ievēro "brīvo" ēšanas režīmu?

Autors neiebilst, ja viņa publicētais materiāls portālā Sieviešu Klubs, bez iepriekšējas saskaņošanas ,tiek ievietots citos informācijas avotos ar hipersaiti uz viņa oriģinālo materiālu.
Lai komentētu, nepieciešams autorizēties Reģistrējies
sandrulish 26. marts 2010 00:27

Anuwka- āāā, un tad viņu jāēd visās ēdienreizēs un neko citu....???
es diezvai varētu...

happy2012 24. marts 2010 21:35

Sandra-tā ir uz ūdens varīta:liels kaposts,sīpoli,paprika un tomāti(var tomātus sava sulā likt)+sāls..pirmo dienu var ieēst bet pēc tam jau kā iedomājos slikti palika:(

sandrulish 24. marts 2010 14:31

Es arī drastisku diētu neesmu ievērojusi, jo man vienkārši nav tik liels gribasspēks...
Ir dienas, kad neko negribas, bet ir dienas, kad šausmīgi gribas rīt (jā tieši "rīt" un man tā ir pirms "mēneša jaukajām dienām") - tad nu gan skatos cik daudz ēdu, jo riepiņa pa ziemu ir pamatīgi uzaugusi.....līdz peldēšanās sezonai ir kas jādara....

Kas te Anuwka tā par izslavēto zupiņu? Kāposti??? "D"D"D

happy2012 24. marts 2010 11:04

es arī nekad neesmu ieverojusi diētu!BET šogad janvari kaut kas notika un gribēju pamēģinat tik vaļā (no vedera izstaipītas ādas)pasēdēju 5 dienas uz "garšīgās"zupiņas,un 4,kg bij nost,bet man jau nevaig kg nodzīt bet gad izstaipīto ādu,nu un tagad taisu ik rītu vēdera presītes.

Rebeka 24. marts 2010 00:26

Es ievēroju brīvo ēšanas režīmu, nekad nav bijusi vajadzība ievērot diētu, vados pēc izjūtām, gribas ēst ēdu, bet nepārēdos, apēdu tieši tik cik gribu, vienalga vai tā ir vesela kūka vai viens ābols!!

Kā pievienot rakstus Sieviešu Klubā?

PAMĀCĪBA: Kā pievienot rakstu/fotoblogu/video Sieviešu Klubā?

PAMĀCĪBA: Kā pievienot rakstu/fotoblogu/video Sieviešu Klubā?

Kādēļ sākt blogot Sieviešu Klubā?

Kādēļ sākt blogot Sieviešu Klubā?

Redaktores sleja

Pārmaiņas...

Pārmaiņas...

Kādi konkursi notiek Sieviešu klubā

Skaistumkopšanas balvas, kino un teātru biļetes, grāmatas

Horoskopi

Horoskopi: ko zvaigznes sola jūlijā

Horoskopi: ko zvaigznes sola jūlijā