Mani ēšanas paradumi un ģimene

pece
pece 9. marts 2012 11:58
1039

Pece Sieviešu Klubam atklāj savu stāstu par to, kā veselīgo tievēšanu izjūt viņas ģimene! 

Arī manā dzīvē savā laikā pienāca tā pirmā maģiskā reize, kad nolēmu – es tievēšu! Pirmā reize bija tiešām diēta, vēlāk apguvu veselīga uztura pamatus un vēl pēc laika nonācu situācijā, kad man brīvprātīgi piespiedu kārtā nācās saprast, ka veselīgs uzturs būs mans sabiedrotais visu turpmāko dzīvi. Pa laikam, kad jūtu, esmu savus grožus palaidusi vaļīgāk, paniekojos ar diētu nopietnāk, bet citādi cenšos neaizmirst par veselīgu uzturu.

Esmu no tiem, kuri ir apaļi, un nevar atļauties ēst visu, kas pa rokai gadās, nedomājot par sekām. Es nežēlojos, jo atšķirībā no daudzām citām lietām, šī ir kontrolējama un ietekmējama.

Sapratu, ka ja vēlos mainīt savus ēšanas paradumus, tad nekas cits neatliek, kā vairāk sava laika veltīt ēdienu gatavošanai. Kādu laiku gatavoju atsevišķi sev un ģimenei, bet apnika. Ilgi domāju, kā nodrošināt to, lai „vilks paēdis un kaza dzīva”, līdz vienu reizi mana ģimene, neko nenojauzdama, saputrojot katlus, bez manas ziņas izēda man paredzēto ēdamo vairākām dienām – tā ar nepamanot, ka iztrūkst sāls un taukvielas.

Turpmāk kļuvu gudrāka – šmorēju vienā trumulī visiem, bet ļāvu katram ģimenes loceklim visu uzlabot pa savam katra paša šķīvītī – kam nu krējums mīļāks, kuram majonēzi vajag, bet kuram vēl ko citu. Esmu apguvusi daudzas interesantas un diētiskas ēdienu gatavošanas receptes, kuras nu jau gadiem ir iedzīvojušās mūsu ģimenes ēdienkartē.

Priecājos par to, ka mans mīļotais, kad saprata, ka es tiešām mainu ēšanas paradumus, mani atbalsta un vismaz cenšas gatavot ievērojot manas vēlmes un vajadzības. Ne vienmēr izdodas, ir reizes, kad gribas kaut ko treknāku un ne tik veselīgu ģimenei, bet tā nav problēma.

Kopumā mana ēšanas paradumu maiņa ir izmainījusi ģimenes ēšanas paradumus, viena no tādām lietām, kas tagad traucē reizēm dzīvot ir samazinātais sāls daudzums pārtikā, esam raduši ēst bez sāls vai ar nelielu sāls daudzumu, līdz ar to sabiedriskajās ēdināšanā esošā pārtika lielākoties garšo tikai pēc sāls! Izlīdzos ņemot līdzi, bet ne vienmēr izdodas. Kaut kā lavierējam!

Otra lieta, kas ir atstājusi būtisku ietekmi, esam paraduši daudz dzert ūdeni – uz ģimeni pusotras stundas braucienā ar auto vajag vismaz 2 litri ūdens un patērētais ūdens daudzums, protams, reizēm prasās arī laukā. Bez tam, ļoti priecājos, ka maniem bērniem garšo dārzeņi, kaut gan nezinu cik tas ir manu ēšanas paradumu ietekmē, cik tur ir citas ietekmes.

Bez tam, jūs jau ziniet, ka kopā ģimenē var vairāk!

Arī tu vēlies sākt tievēt? Tad pievienojies Sieviešu Kluba Tievēšanas akcijas 5.uzdevumam!

Par to vairāk uzzini šeit>>

Autors neiebilst, ja viņa publicētais materiāls portālā Sieviešu Klubs, bez iepriekšējas saskaņošanas ,tiek ievietots citos informācijas avotos ar hipersaiti uz viņa oriģinālo materiālu.
Lai komentētu, nepieciešams autorizēties Reģistrējies
smukaa 10. marts 2012 10:06

(Y)

baibinjsh1 9. marts 2012 22:32

Veselīgi ēšanas paradumi jau vien ir kas labs! Bet tas, ja vēl visa ģimene ir to akceptējusi un ēd draudzīgi kopā veselīgi, ir apsveicami! Prieks, ka rūpējies ne tikai par savu figūru, bet arī par visas ģimenes veselību (un arī figūru :) )!!!
Malacis!
Mēs arī ar draugu ēdam veselīgi vairāk kā gadu, tāpēc ļoooti pazīstamas ir situācijas sabiedriskās ēdināšanas iestādēs vai vienkārši ciemos esot, kad ēdiens liekas pārāk sāļš vai pārāk trekns, jo mūsu garšas kārpiņas pieradušas pie svaigāka un dabiskāka ēdiena. Dažreiz gan ir tā, kā Tu, Pece, saki, ka gribas ko treknāku vai neveselīgāku, tomēr arī mums tā nav problēma. Un tā ir tik labi! Esam veseli, priecīgi un vienmēr garšīgi paēduši!
Paldies, ka padalījies ar rakstu! (Y)

Ilze_Liekmane 9. marts 2012 15:36

Šis stāsts viennozīmīgi iedvesmo :)