Luksofora jeb trīs krāsu diēta

Autors: Sieviešuklubs.lv, 2018. gada 28. novembris, 09:41:50
Luksofora jeb trīs krāsu diēta

Zaļa, dzeltena un sarkana – trīs krāsas tavai diētai. Sākumā gan var likties, ka luksofora jeb trīs krāsu diēta nozīmē konkrētas krāsas produktu lietošanu uzturā, bet tā nemaz nav. Šīs diētas pamatā ir visu pārtikas produktu sadalīšana trīs krāsu grupās:

20150531204609-18377.jpg

Zaļās krāsas produktu grupa

Šīs grupas pamatā esošie produkti ir izaudzēti – augļi, ogas, dārzeņi, pākšaugi, rieksti un pilngraudu produkti. Tos var ēst katru dienu, īpaši neierobežojot sevi, jo satur salīdzinoši maz kaloriju, bet daudz vitamīnu, minerālvielu un šķiedrvielu.

Dzeltenās krāsas produktu grupa

Šīs grupas produktus var iekļaut ikdienas ēdienkartē, bet jāizvērtē to daudzums, jo kaloriju ziņā tie ir bagātāki – kartupeļi, pastas, maize, piens un piena produkti, gaļa un gaļas produkti, cepti dārzeņi.

Sarkanās krāsas produktu grupa

Šīs grupas produktu lietošanu uzturā vajadzētu minimizēt – ātri pagatavojamie ēdieni (pelmeņi, cīsiņi, ātrās zupas, biezeņi u.c. līdzīgi produkti paciņās), našķi un uzkodas (sāļie riekstiņi, čipši, popkorns, cepumi utt.), trekni deserti, kūkas un saldējums.

Luksofora diēta nav paredzēta ātrai svara zaudēšanai iespējami īsā laika posmā, bet gan ēšanas paradumu maiņai pakāpeniski un ilgtermiņā, veidojot savu maltīti pamatā ar zaļās krāsas grupas produktiem.

 Tievējam veselīgi un pakāpeniski!