Lielbritānijā ir iespēja veikt dzemdes kakla vēža pārbaudi mājās

18. marts 2010 00:00
903

Ir izstrādāts komplekts, ar kura palīdzību sieviete var pašrocīgi veikt pārbaudi, lai diagnosticētu dzemdes kakla vēzi.

{smallpic:1}

Komplekta cena ir 115£ un komplekts izstrādāts tām sievietēm, kurām nav vaļas un laika izmantot dzemdes kakla vēža bezmaksas skrīningu.

 

Komplektā ietilpst tampons, kuru ievietojot uz stundu, tiek iegūts vajadzīgais skaits šūnu. Iegūtais materiāls tiek pārbaudīts laboratorijās un rezultāti tie sniegti trīs nedēļu laikā.

 

Šī metode tika pārbaudīta, pirmkārt, uz sievietēm, kuras nespēj paciest vaginālo pārbaudi. Ginekologi ir pārliecināti, ka pēc desmit gadiem dzemdes kakla vēža pārbaudes tiks veiktas tieši izmantojot šādu metodi.

 

Šis ir ļoti svarīgs atklājums, kurš palīdzēs jau iepriekš noteikt iespējamās dzemdes kakla izmaiņas.

 

Lielbritānijas Medicīnas žurnālā jau publicēts raksts, ka šis „mājas komplekts” varētu pat divkārt palielināt diagnosticēto dzemdes kakla vēža slimnieču skaitu.

 

Dzemdes kakla vēža pārbaudes „mājas komplekta” lielākais devums ir sākuma stadijas simptomu konstatēšana, kas ļaus glābt neskaitāmu sieviešu dzīvības. Tests meklē to ģenētisko materiālu šūnās, ko veido papilomas vīruss, kas ir dzemdes kakla vēža izraisītājs.

 

Tests izstrādāts sadarbojoties interneta servisam DrThom un kādai Norvēģijas kompānijai. Testa rezultātus var apskatīt tieši šajā interneta serverī, kur ārsti on-line režīmā sniedz arī konsultācijas.

 

Dzemdes kakla vēzis ir otra izplatītākā infekcija, sievietēm pēc 35. gadu vecuma. Šī slimība gada laikā no 3000 diagnosticētajiem gadījumiem nogalina 1000 sievietes.

 

Pagājušajā gadā dzemdes kakla vēzis nogalināja arī Big Brother zvaigzni Džeidu Gūdiju (Jade Goody), kura bija 27. gadus jauna.

 

Vairāk kā pusē gadījumos, dzemdes kakla vēzis atklāts tām sievietēm, kuras nav regulāri veikušas pārbaudes.

 

Lielbritānijā ir uzsākta 100 miljonu programma, kuras ietvaros tiks vakcinētas meitenes, kuras ir 12-13. gadus jaunas.

 

 

AVOTS: www.mirror.co.uk

 

Kā Tu skaties uz šo iespēju? Vai Tu to izmantotu?

Autors neiebilst, ja viņa publicētais materiāls portālā Sieviešu Klubs, bez iepriekšējas saskaņošanas ,tiek ievietots citos informācijas avotos ar hipersaiti uz viņa oriģinālo materiālu.
Lai komentētu, nepieciešams autorizēties Reģistrējies