Līdz ar pēdējo bezmaksas alergologa pieņemšanu noslēdzas akcija „Diena BEZ alerģijas”

Autors: Sieviešuklubs.lv, 2014. gada 30. jūlijs, 03:56:25
Līdz ar pēdējo bezmaksas alergologa pieņemšanu noslēdzas akcija „Diena BEZ alerģijas”

Šo piektdien, 1.augustā, līdz ar alergologa pēdējo pieņemšanu Rīgā noslēdzas akcija „Diena BEZ alerģijas”, kuras ietvaros dažādās Latvijas pilsētās vienu dienu varēja apmeklēt bezmaksas alergologu. Akcijas mērķis bija pievērst arvien lielāku sabiedrības uzmanību alerģijai kā slimībai, kuras izplatība pasaulē ir pielīdzināma jau epidēmijai un ar kuru saslimšanas kļūst arvien smagākas.


Alergoloģe Dace Kārkliņa 1.augustā pieņems bez maksas pacientus Rīgā, „Veselības centra 4 Diagnostikas centrā”, Grebenščikova ielā 1.Tie, kas vēlas izmantot šo iespēju, var pieteikties pie ārstes, zvanot uz tālruni 29461595. Līdz šim aptuveni 100 iedzīvotāji bija saņēmuši bezmaksas alergologa konsultāciju. Arī pēc akcijas noslēguma ikviens var iegūt informāciju par alerģijas profilaksi un uzdot jautājumus alergologiem speciālā forumā www.neutralakademija.lv.


Projektā „Diena BEZ alerģijas” Neutral akadēmija, kurā ir apvienojušies alergologi un zīmols Neutral, aicināja iedzīvotājus apzināties alerģijas cēloņus, ko veicina mūsu ikdienas paradumi, piesārņotā vide un arī smēķēšana. Iedzīvotāji vismaz vienu dienu jūlijā tika aicināti izmainīt savus un ģimenes paradumus, tādā veidā samazinot alergēnu veidošanos, kas rada alerģiju un ar to saistītas slimības. Savukārt tiem, kas jau saskaras ar alerģiju, bet nav vēl uzsākuši ārstēšanos, akcijas ietvaros bija iespēja noteiktās Latvijas pilsētās – Liepājā, Tukumā, Valmierā, Jelgavā un Rīgā - apmeklēt alergologu bezmaksas.


Alerģijas atklāšana savā ziņā nozīmē arī dzīvesveida maiņu un lielākas rūpes par sevi vai savu ģimeni, lai izvairītos no iespējamiem ar alerģiju saistītu saslimšanu saasinājumiem. Pārliecinieties, ka lietojiet personīgās higiēnas produktus un mazgāšanas līdzekļus bez smaržvielām un citiem mākslīgiem uzlabotājiem, kas caur ādu var iekļūt organismā un izraisīt kairinājumu un alerģiju. Rūpīgāk izvēlaties pārtikas produktus, lai tie nesaturētu konservantus.


Pieci padomi dzīvesveida maiņai

Neutral akadēmijas eksperti iesaka piecas lietas, kas būtu jāmaina „Diena BEZ alerģijas” ietvaros. Šie padomi ir īpaši svarīgi tiem, kas vēl nesaskaras ar alerģiju: