Leikēmijas un limfomas dienā aicina atbalstīt pacientus, iesaistoties asins donoru kustībā

Sieviešuklubs.lv
Sieviešuklubs.lv 27. septembris 2014 00:00
1039

Leikēmijas slimnieku atbalsta biedrība aicina atbalstīt hematoloģiskos pacientus, pirmdien, 29. septembrī, starptautiskajā Leikēmijas un limfomas dienā iesaistoties asins donoru kustībā. No plkst. 10.00 līdz 15.00 pie Dailes teātra (Brīvības ielā 75) ziedotājus uzņems Valsts asinsdonoru centra izbraukuma autobuss, un tikai šinī dienā stacionārā „Gaiļezers” (Hipokrāta ielā 2) ir pagarinājis Asins sagatavošanas nodaļas darba laiku – šeit asins donori tiks gaidīti no plkst. 8.00 līdz 18.00.

Asins donoru kustība leikēmijas un limfomas pacientiem ir ļoti nozīmīga arī ikdienā, jo ārstēšanas gaitā regulāri ir nepieciešama asins pārliešana, vidēji vienā asins pārliešanas reizē pārlejot līdz pat 20 donoru ziedojumus. Lai kļūtu par donoru, ir jāievēro daži nosacījumi, ko noteikuši mediķi, lai asins ziedošana nekaitētu ne donora, ne pacienta veselībai. Tādēļ Leikēmijas slimnieku atbalsta biedrība, pirms došanās ziedot, aicina izlasīt Valsts asinsdonoru centra mājas lapā pieejamo informāciju (www.vadc.lv) vai zvanīt pa stacionāra „Gaiļezers” uzziņu tālruni 67042680. Dodoties ziedot, līdzi jāņem pase vai ID karte.

Savukārt pirmdien, 29. septembrī, plkst. 11:30 pie Dailes teātra biedrības pārstāvji un ārsti preses konferencē informēs par leikēmijas un limfomas pacientu situāciju.

Ar dažādiem leikēmijas un limfomas diagnožu veidiem Latvijā slimo aptuveni 4000 cilvēku. Lai arī sabiedrībā asins vēzis jeb leikēmija un limfātiskās sistēmas vēzis jeb limfoma bieži tiek uztverta kā nolemtība, mūsdienās šīs patiesi smagās saslimšanas ir iespējams ārstēt. Lielākajai daļai pacientu pasaules medicīniskie sasniegumi ļauj pilnvērtīgi dzīvot un daudziem pat izveseļoties.

Autors neiebilst, ja viņa publicētais materiāls portālā Sieviešu Klubs, bez iepriekšējas saskaņošanas ,tiek ievietots citos informācijas avotos ar hipersaiti uz viņa oriģinālo materiālu.
Lai komentētu, nepieciešams autorizēties Reģistrējies