Latvijas iedzīvotāji saaukstēšanās laikā pārmērīgi lieto sintētiskus līdzekļus, aizmirstot par tējām

Sieviešuklubs.lv
Sieviešuklubs.lv 22. oktobris 2013 21:27
1470

Latvijas iedzīvotāji rudens sezonā pārmērīgi aizraujas ar dažādu sintētisko pretsaaukstēšanās līdzekļu lietošanu, aizmirstot, ka iesnas un klepu var efektīvi apkarot ar dabīgo zāļu tēju palīdzību, norāda speciālisti.

Novērojumi liecina, ka sevišķi daudz šajā ziņā grēko jaunāka gadagājuma cilvēki, cenšoties ātri uzveikt saaukstēšanos. Tomēr būtu jāzina, ka ne vienmēr šāds risinājums ir labākais, jo, piemēram, sintētiskie šķīstošie pulverīši galvenokārt atvieglo slimības simptomus, nevis ārstē. Turklāt pārlieku daudz lietojot šādas zāles, var kaitēt kuņģa un aknu darbībai, kā arī vājināt imunitāti un nomākt organisma dabiskās aizsargspējas.

"Protams, ir viegli aptiekā iegādāties tabletītes vai pulverīšus, taču nevajadzētu piemirst arī pašas senākās zāles - dabīgās tējas, kuras gadu simtiem lietojuši mūsu senči," mudina  farmaceite Līva Feldmane.

Ja tomēr izvēlaties sintētiskos medikamentus, līdztekus noteikti dzeriet zāļu tējas - tās palīdz ātrāk uzveikt slimību, jo izvada no organisma slimības radītās sārņvielas, stiprina to un apgādā ar vitamīniem, viņa norāda.

Arī uztura speciāliste Liene Sondore atgādina, ka zāļu tējas jau izsenis ir bijis tautas līdzeklis cīņā pret dažādām kaitēm, īpaši brīžos, kad ir gadījies saaukstēties.

"Zāļu tējas ir viegli pagatavojamas - gan dzeramas, gan lietojamas inhalāciju veidā. Tēja lieliski garšos un ārstēs, ja tai pievienos cidonijas cukurā, citrona šķēlīti, medu, ingvera gabaliņus, šķipsniņu kanēļa vai kardamona," iesaka uztura eksperte.

Viens no labākajiem dabiskajiem līdzekļiem pret saaukstēšanos ir kumelīšu tēja, kas satur ēteriskās eļļas un B un C vitamīnus. Citi efektīvi līdzekļi ir liepziedu, rožu augļu, priežu pumpuru un aveņu lapu tējas, kā arī Islandes ķērpja tēja, kas sevišķi labi palīdz izārstēt klepu. Tāpat saaukstēšanos palīdzēs uzveikt vasarā sagatavotie aveņu un upeņu ievārījumi, kurus pievieno tējai vai karstam ūdenim.

Cilvēkiem, kam vasarā nav bijis vaļas sarūpēt zāļu tēju krājumus rudenim un ziemai, šis dabīgais ārstniecības līdzeklis plašā izvēlē pieejams aptiekās.

"Farmaceiti klientiem vienmēr iesaka līdzekļus, kas, viņuprāt, katrā konkrētā gadījumā būtu vispiemērotākie, arī zāļu tējas. Nereti tās ir labākā vai vismaz papildinoša recepte cīņā pret saaukstēšanos," atzina Feldmane.

Tomēr jāatceras, ka arī zāļu tējas ir ārstniecības līdzeklis, kuru nedrīkst pārdozēt, tāpēc ilgstoši vienu konkrētu tēju lietot nevajadzētu. Turklāt svarīgi ir pievērst uzmanību tēju derīguma termiņam un ievērot glabāšanas nosacījumus, jo ilgstoši vai neatbilstoši glabātas drogas nedos vēlamo efektu vai pat kaitēs veselībai.

 

Kā arstējies tu?

Vai lieto zāļu tējas? 

Autors neiebilst, ja viņa publicētais materiāls portālā Sieviešu Klubs, bez iepriekšējas saskaņošanas ,tiek ievietots citos informācijas avotos ar hipersaiti uz viņa oriģinālo materiālu.
Lai komentētu, nepieciešams autorizēties Reģistrējies
KRX 23. oktobris 2013 08:43

Nekad neesmu dzērusi t.s.karstos pretsaaukstēšanās dzērienus. Man neceļas roka, lai par šādu ķīmijas laboratorija vēl izdotu naudu. Uzskatu, ka tas ir ātrs veids, kā nomākt bacili (bet neizārstēt!). Un mani pārņem šausmas, kad dzirdu, ka bērniem arī šito draņķi dod....
BET manā mājā visi tiek "ārstēti" tiešām ar zāļu tējām (Y) Un var teikt ko grib, bet tās palīdz tikpat labi, cik ķīmija. Mēs pat iesnas ārstējam ar tējām :) jo galvenais jau ir pastiprināta daudzuma šķidrums.
Par iesnām ir tāds likums: ja ārstēsi iesnas, tās ilgs 7 dienas, ja neārstēsi - nedēļu. Un tā arī ir. Var tikai atvieglot elpošanu, bet ne pārtraukt iesnas. Lai gan, esmu pārbaudījusi vienu pretīgu metodi - kad jūti, ka būs iesnas - jāiešņauc degunā ūdens un kārtīgi jāizšņauc deguns (bet jānoķer pats, pats sākuma moments). Pretīgāks nekas nav, bet palīdzēja.