Kurkuma – zelta garšviela

gunaselecka
gunaselecka 19. aprīlis 2013 00:00
13765

Ja runā par garšvielām, kurkuma ar tās plašo medicīnisko iedarbību ir viena no iemīļotākajām Ajūrvēdā. Arī modernā medicīna šodien ir ļoti ieinteresēta šīs garšvielas zinātniskā izpētē. Kāpēc?

 


Kurkuma, jeb Curcuma longa, ir ingvera dzimtas augs ar dzeltenu sakni, tā ir viena no lētākajām un arī senākajām garšvielām pasaulē (>4000 gadi). Atceros, ka reiz kursos mums teica – jo vecāki ir pētījumi, jo vairāk tiem var ticēt. Kurkuma ir viena no universālajām garšvielām, kaut gan, manuprāt, vārds „garšviela” tai ir par zemu.

 

 

Tā drīzāk ir medicīnisks brīnums, pat portālā pubmed.org, kur tiek publicēti ļoti nopietni zinātniski pētījumi, zem vārda kurkumīns (tā ir visaktīvākā Kurkumas sastāvdaļa), bija 3711 raksti!

Kurkumas sastāvā ir vielas, kas iedarbojas antibakteriāli – tās piekļūst sliktajai baktērijai un to ļoti viltīgi iznīcina ( ja salīdzina antibiotiķi – tas tāds „kalašņikova” tipa baktēriju iznīcinātājs, šauj uz visiem). Savukārt Kurkuma saudzīgi spēj izvērtēt labo un slikto. Kādām infekcijām to lietot? Gan banālām vīrusa saslimšanām, līdz pat nedaudz nopietnākām slimībām. No personīgās pieredzes – ideāls līdzeklis cistīta, akūta tonsilīta ārstēšanā. Protams, ja ir vajadzīgas antibiotikas – neko darīt, labāk uz savu galvu neārstēt un tomēr iet pie ārsta. Man pašai, kā ārstei, vienmēr ir bijusi svarīga tā šaurā robeža starp netradicionālo un tradicionālo medicīnu. Sajust, kur kas var palīdzēt.

Zinātnieki ir izvirzījuši drosmīgu varbūtību, ka kurkumīns var palīdzēt arī vēža profilaksē un pat ārstēšanā (!). Tam piemīt izteiktas antioksidanta īpašības, spēja mazināt artrīta izraisītas locītavu sāpes, tas spēj „šķidrināt” asinis un samazināt slikto holesterīna daudzumu. Ir vēl, apmēram 40 slimības, kurām tiek pētīta kurkumīna iedarbība.

Kas man pašai ir licies iespaidīgi, bija pētījums, kur tika pierādīts, ka kurkumas lietošana hroniska hepatīta slimniekiem, krietni aizkavē aknu cirozes izveidošanos. Tas attīra organismu no nevajadzīgajām lietām. Lielisks papildus līdzeklis arī novājēšanas "kūres" laikā.

 

 

 

 

Bet mums, negaidot atbildes no zinātniekiem, ir skaidrs, ka kurkuma ir zelta vērtībā. Kā lietot šo brīnumlīdzekli? Kā jau ar visām garšvielām, sākumā, ja pirms tam neko neesat lietojusi – jāsāk ar mazām devām. Tā varētu būt trešdaļa no tējkarotes divas reizes dienā. Devu var pat paaugstināt līdz veselai tējkarotei 2x. Lietot kurkumu nevajadzētu ilgāk par mēnesi, jo tad tā var iedarboties arī slikti. Ja ir vēlme attīrīt organismu – divas nedēļas pa 1 tējkarotei dienā būs pietiekoši. Sajaukt to var ar siltu ūdeni, medu, pienu. Tā garša ir rūgta, bet kā saka – jo rūgtāka medicīna, jo labāka iedarbība.

 

 

Jāuzmanās, ja ir – kuņģa dedzināšana, alerģiska reakcija no kurkumas, lieli žultsakmeņi, kā arī pacientiem ar autoimūnām slimībām. Uzmanīgi arī grūtniecības laikā, jo tas var stimulēt dzemdes kontrakcijas.

 

 

p.s. Kurkuma šķīdina arī „sliktos” taukus ;)

 

 

 

Un kā Jūs lietojat Kurkumu?

Autors neiebilst, ja viņa publicētais materiāls portālā Sieviešu Klubs, bez iepriekšējas saskaņošanas ,tiek ievietots citos informācijas avotos ar hipersaiti uz viņa oriģinālo materiālu.
Lai komentētu, nepieciešams autorizēties Reģistrējies
liva 19. aprīlis 2013 18:25

Iet lejaa bez probleemaam. Piens jau pat kjiplokam garshu/smaku nojnem, taa kaa var bez probleemaam pusgalvinju vienaa piegaajienaa 'izdzert' i nepamaniit.

Ivetta 19. aprīlis 2013 18:13

Un kāda ir garša kopā ar pienu? Ir vai nav jāšķebinās?

liva 19. aprīlis 2013 17:35

Man Indieshu koleegas arii maaciija pret saauksteeshanos ar karstu pienu dzert kurkumu. Bet nu vinji taa riktiigi, paaris eedamkarotes uz kruuzi.
Eedienos lieku vairaak ne garshas, bet kraasas peec. Patiik nodzeltinaat sauteejumus vai zupas.

judite33 26. jūlijs 2012 13:56

Vai kurkuma jālieto pirms vai pēc ēšanas???

gunaselecka 1. decembris 2010 22:09

Kurkuma ir arī viena no Karija sastāvdaļām, aizmirsu pieminēt! Kurkumu vislabāko var nopirkt ekoloģiskos veikalos, var pameklēt internetā un var arī parastajā lielveikalā. TOmēr, jo ekoloģiskāks un drošāks ir produkts, jo ārstnieciskāka iedarbība tam būs!

Aggie 1. decembris 2010 20:54

...aha... rīsi... vista... paldies, meitenes!!!

miranda 1. decembris 2010 19:09

Kurkuma parasti ar vistas ēdieniem veido labu garšu. :)

madmozele 1. decembris 2010 17:54

Paldies par rakstu!Es kurkumu lietoju pie rīsiem,ļoti garšo,bet tagad zināšu,ka var attīrī organismu.

silva9 1. decembris 2010 17:18

Ļoti laba informācija . Liels paldies! Kur pie mums var nopirkt,lai pamēģinātu?

Aggie 1. decembris 2010 15:50

...neesmu vēl lietojusi...