Kosmētiskā baltināšana – balti zobi bez kaitīguma un diskomforta

Intensa.pro
Intensa.pro 29. oktobris 2014 12:20
2688

Mūsdienās veseli, skaisti un sniegbalti zobi var būt ikvienam. Bet bieži vien mēs no stomatologiem dzirdam, ka “Holivudas smaids” prasa upurus, jo pastāvīga balināšana var novest pie zobu emaljas bojāšanās. Tomēr reti kurš zina, ka speciālisti jau sen šo problēmu ir atrisinājuši, izstrādājot jaunu kosmētiskās baltināšanas tehnoloģiju, pateicoties kurai 20 minūtēs zobus var izbaltināt no diviem līdz deviņiem toņiem, raksta skaistumkopšanas servisa portāls Intensa.Pro

Skaistumkopšanas portāla Intensa.pro redakcija nolēma pārbaudīt šo Eiropā populāro metodi. Kamēr mūsu darbiniece Aleksandra gatavojās procedūrai, mums pavērās iespēja konsultēties pie vienas no kosmētiskās baltināšanas jomas speciālistēm Aijas Šimkus.

Eksistē tāds jēdziens, kā “dabīgā emaljas krāsa”, ko tas nozīmē?

«Dabīgā emaljas krāsa” nozīmē to, ka katram cilvēkam ir individuāls zobu tonis. Droši vien esat pamanījuši, ka dažiem cilvēkiem zobi ir balti kopš dzimšanas, citiem ar dzeltenīgu vai pelēku toni. Visam pamatā ir ģenētiskās īpatnības, kas nosaka dažādo zobu krāsu. Tāpat tonis ir atkarīgs no dentīna sastāva un īpašībām un no emaljas struktūras. Pati par sevi emalja ir caurspīdīga un nekādā veidā neietekmē zobu krāsu, bet to ietekmē optiskās īpašības. Baltināšanas procesā emaljas biezums ir galvenais: jo tā ir plānāka, jo labāk pakļaujas baltināšanai.

Daudzi ir pārliecināti, jo baltāki zobi – jo tie ir veselāki un stiprāki. Vai tā ir taisnība?

Protams, patiesībā tā nav. Ārējais izskats – tas ir viens, bet veselība – pavisam kas cits. Es gan labāk teiktu, jo baltāki, jo skaistāki.

Veikalu plauktos var atrast daudz zobu balināšanas līdzekļus lietošanai mājas apstākļos. Cik tie ir efektīvi?

Nevar atbildēt viennozīmīgi: citam palīdz, citam – nē. Tomēr tas, ka zobu balināšanas līdzekļi mājas apstākļos var būt bīstami – tas ir fakts. Vēl jo vairāk, manā praksē bijuši gadījumi, kad cilvēki internetā pasūta balinošās kapes, bet pēc to izmantošanas nāk sūdzēties par sāpēm vēderā. Ja tomēr tās izmanto, tad vajadzētu konsultēties ar stomatologu un saņemt rekomendācijas, kā arī rūpīgi izpētīt gēla sastāvu, ko izmanto dažādos līdzekļos un to, kā tas iedarbojas.

Ko nozīmē kosmētiskā zobu baltināšana?

Kosmētiskā baltināšana ir procedūra, kuru var veikt skaistumkopšanas salonos bez stomatologa klātbūtnes. Tā ir absolūti nesāpīga, nekaitīga procedūra un tai nav kontrindikāciju. Lieta tāda, ka jebkurā balināšanā izmanto speciālu gēlu, kura sastāvā ietilpst peroksīds – sastāvdaļa, no kuras ir atkarīga zobu balināšanas krāsa. Pastāv noteiktas normas, kas nosaka, cik daudz peroksīda jābūt gēla sastāvā. Kosmētiskajai baltināšanai – tas 0,1 %, citiem veidiem var būt vairāk.

Raksta turpinājumu lasiet ŠEIT

Autors neiebilst, ja viņa publicētais materiāls portālā Sieviešu Klubs, bez iepriekšējas saskaņošanas ,tiek ievietots citos informācijas avotos ar hipersaiti uz viņa oriģinālo materiālu.
Lai komentētu, nepieciešams autorizēties Reģistrējies