Košļājamās gumijas - cik kaitīgas tās ir patiesībā?

thezeezee
thezeezee 31. jūlijs 2013 09:40
4203

Man parasti rīts iesākas ar modinātāja zvana atlikšanas pogas pārspiešanu vairākas reizes, bet kad modinātājs un pulksteņa ceijeri beidzot ir izdabūjuši mani laukā no gultas, tad seko sevis savešana kārtībā un brokastis – lielākas, mazākas, lēnākas vai straujākā tempā. Pēc brokastīm parasti mēdzu iztīrīt zobus un tā ir pēdējā lieta, ko parasti izdaru, pirms iziešanas no mājas. Tāds ir mans rīts procentuāli visbiežāk. Tomēr mēdz būt arī rīti, kad pēc brokastīm neiztīru zobus laika trūkuma dēļ. Tad, protams, tiek ņemta Orbit Spearmint košļājamā gumija (citas kaut kā neesmu iecienījusi), kuras uzdevums ir šajos rītos tikt galā ar zobu iztīrīšanu. Saprotu, ka košlene nav labākā izvēle, bet tā ir labāk kā nekas. Kā jau nopratāt, bet varbūt tomēr nenopratāt, tad stāsts būs par košļājamajām gumijām.

Šodien man atsūtīja linku un teica – lūk tēma blogam. Ieskatījos linkā un secināju, ka šī tiešām ir tēma, par ko ir vērts uzrakstīt. Tātad – cik bieži un cik daudz Jūs lietojat košļājamās gumijas? Pēc pusdienām? Pēc launaga? Pēc kāda našķa? Nu kā tad ir? Nu mans cipars varētu būt dienā 1 vai 2 košļājamo gumiju spilventiņi. Vienkārši ir tā, ka manā ikdienā košļājamā gumija ir ikdienišķa lieta, pat ļoti nepieciešama lieta. Tomēr šodien manas domas mainījās. Vai Jums ir kāda nojausma, kāds vispār ir košļājamās gumijas sastāvs? Tūlīt iepazīstināšu – piemērs, Orbit profesional with xylitol, kura sastāvā ir 14 E vielas (mistiskie E burtiņikombinējumā ar dažādiem cipariņiem uz iepakojuma, ko tikai retais zina, ko tie nozīmē), no kurām, 7 ir drošas (tātad 50%), bet pārējās ieņem pozīciju – nav ieteicama, nav droša un pat bīstama (pēdējās trīs pozīcijas sastāda 50% no E vielām konkrētajā produktā).

Man tā bija viela pārdomām. Vai tiešām nepieciešama košļājamā gumija manā ikdienā? Vai arī es to droši varu svītrot no sava iepirkumu saraksta? Jā, es esmu izvēlējusies pēdējo variantu un turpmāk pamazām mēģināšu pierast dzīvot bez šādas lietas manā somā. Ir jau dažādas alternatīvas – zobu diegi, mutes skalojamie līdzekļi, pūšamie elpas atsvaidzinātāji, kas spēs to aizvietot. Jāizvēlas tikai īstā.

Bet šis attiecas tikai uz E vielām Orbitā. Internetā var atrast vēl daudz citu dažādu produktu un pārbaudīt, cik kaitīgas ir E vielas konkrētajā produktā, kā arī atšifrēt n-tās E vielas, kas norādītas uz preces iepakojuma. Es, piemēram, secināju, man tik ļoti mīļā šokolāde ir ļoti veselība un nesatur bīstamos un veselībai kaitīgos E, tāpat kā kakao dzērieni, tomēr par zefīriem biju nedaudz pārsteigta. Iepazīsties ar to, ko apēd!

 

Autors neiebilst, ja viņa publicētais materiāls portālā Sieviešu Klubs, bez iepriekšējas saskaņošanas ,tiek ievietots citos informācijas avotos ar hipersaiti uz viņa oriģinālo materiālu.
Lai komentētu, nepieciešams autorizēties Reģistrējies
avokado 31. jūlijs 2013 12:36

Man sanāk 2-3 spilventiņi dienā.

spiiguliite 31. jūlijs 2013 10:37

Agrāk košļenes lietoju ļoti bieži, visi Orbiti un Diroli bija ierasta dienas sastāvdaļa, līdz sāku manīt, ka regulārā košļenes lietošana, veicina bada sajūtu, sāku manīt atšķirību starp to cik ilgi negribas ēst pēc ēdienreizes ja košļāju košļeni un ja nekošļāju. Atšķirība bija liela, nekošļājot varēju sagaidīt nākošo ēdienreizi kas varēja būt vēlas pusdienas vai vakariņas, košļājot ēst sāka gribēties jau pēc stundas. :S

Kā pievienot rakstus Sieviešu Klubā?

PAMĀCĪBA: Kā pievienot rakstu/fotoblogu/video Sieviešu Klubā?

PAMĀCĪBA: Kā pievienot rakstu/fotoblogu/video Sieviešu Klubā?

Kādēļ sākt blogot Sieviešu Klubā?

Kādēļ sākt blogot Sieviešu Klubā?

Redaktores sleja

Pārmaiņas...

Pārmaiņas...

Kādi konkursi notiek Sieviešu klubā

Skaistumkopšanas balvas, kino un teātru biļetes, grāmatas

Horoskopi

Horoskopi: ko zvaigznes sola jūlijā

Horoskopi: ko zvaigznes sola jūlijā