Kontracepcija pēc dzemdībām. Kādu izvēlēties? Jautā Sieviešu Kluba lasītāja

kintijasieviesuklubslv
kintijasieviesuklubslv 10. marts 2011 16:00
1628

„Esmu dzemdējusi un zinu, ka tuvākajā laikā bērniņus negribu. Kādu kontracepciju man labāk izvēlēties? Spirāli vai hormonālās tabletes?“ Sieviešu Klubam jautā kāda mūsu lasītāja.

 

Atbild Sieviešu Kluba eksperte Daiga Baranovska, ARS ginekoloģe.

 

 

 

„Vispirms jāsaka, ka neviena sieviete nav abstrakta. Viņai ir konkrēta dzīves situācija, dzīves ritms un dzīvesveids, tādēļ pateikt, ka tām sievietēm der tikai spirāles, bet tām – tabletes, nav iespējams.

 

Ja sieviete ir dzemdējusi ar ķeizargriezienu, tad spirāli neieteiktu likt ātrāk kā piecus līdz sešus mēnešus pēc tam. Rētai ir pilnībā jāsadzīst. Spirāli liek instrumentāli dzemdes dobumā. Bet, ja rēta nav sadzijusi, pastāv risks, ka var rasties dažādi nopietni sarežģījumi.

 

Arī tad, ja dzemdības norisinājušās ar iekaisīgiem sarežģījumiem, ir jānogaida vismaz trīs mēneši, lai izmantotu spirāli kā kontracepcijas metodi. Bet vēl labāk, ja var nogaidīt gadu, un, ja tas ir aizritējis bez sarežģījumiem, var izmantot spirāli.

 

Savukārt hormonālo tablešu izvēlē jāņem vērā, vai sieviete baro bērniņu ar krūti vai nē. Ja vēl ir krūts barošanas periods, var izmantot minipilles – hormonālās tabletes, kuras satur tikai viena veida hormonu – progestīnu.

 

Kombinēto kontracepciju – divu hormonu tabletes, riņķi vai plāksterus iesakām lietot pēc tam, kad ir beigusies bērniņa barošana ar krūti.

 

Protams, pirms hormonālo tablešu lietošanas jāizvērtē, vai sievietei nepiemīt klasiskās kontrindikācijas – aknu saslimšanas, nopietnas sirds un asinsvadu slimības, trombotiskas komplikācijas.

 

Ja pieņemam, ka sieviete ir vesela un pēc normālām, dabiskām dzemdībām, tad tas, kādu kontracepciju izvēlēties, ir viņas pašas gaumes jautājums. Pateikt, ka viena metode ir labāka nekā otra, nevaram. Izrunājam katras metodes plusus un mīnusus, un sieviete pati pieņem lēmumu.

 

Ja izvēlētā kontracepcijas metode nepatiks, vienmēr pastāv iespējamība to mainīt.“

 

 

Kintija Bulava, www.sieviesuklubs.lv

 

Sieviešu Kluba diskusijai:

Kādi jautājumi par kontracepciju tev šobrīd ir aktuāli?

 

Vizīti pie dr. Daigas Baranovskas varat pieteikt pa tālruni 67201007

Autors neiebilst, ja viņa publicētais materiāls portālā Sieviešu Klubs, bez iepriekšējas saskaņošanas ,tiek ievietots citos informācijas avotos ar hipersaiti uz viņa oriģinālo materiālu.
Lai komentētu, nepieciešams autorizēties Reģistrējies
zanee 11. marts 2011 10:17

Esmu mēģinājusi tabletes, Pharmateks svecītes (pēc dzemdībām) un tagad man ir spirāle (vara, ne hormonālā) uz pieciem gadiem. Ārsts ieteica iztikt bez liekiem hormoniem organismā. Esmu sajūsmā. Nav jāatceras iedzert tableti, arī uztraukumu mazāk jau četrus gadus. Ievietojot spirāli nebija arī nekādu blakusparādību. Jāsaka gan,ka regulāri apmeklēju ārstu un pārbaudu vai viss uz vietas :) Vienīgais mīnus - šo spirāles veidu neiesaka, ja pirms tam ir bijusi stipra asiņošana, jo otrā dienā viss process pastiprinās.

mazaa raganina 11. marts 2011 08:46

Man jādzer hormoni endometriozes dēļ...Par izsargāšanos varu neuztraukties, man bērni nevar vairs būt.

pece 10. marts 2011 22:07

Kāpēc ne trešo bēbi?

sandija 10. marts 2011 19:11

Ja varētu atļauties, droši vien ietu uz trešo bēbi

sandija 10. marts 2011 19:11

Es eju eju uz tām hormonālajām , bet tā arī nevaru aiziet! Man vispār nepatīk nekāda kontracepcija, bet es saprotu arī, cik tas no manas puses ir tumsonīgi...

DADZABITE 10. marts 2011 16:55

:D (Y)

pece 10. marts 2011 16:34

Ko gan daudz jautāt - atbilde viena - rekomendējam Hormonālās tabļetkas vai citus hormonālos produktus.

Kā pievienot rakstus Sieviešu Klubā?

PAMĀCĪBA: Kā pievienot rakstu/fotoblogu/video Sieviešu Klubā?

PAMĀCĪBA: Kā pievienot rakstu/fotoblogu/video Sieviešu Klubā?

Kādēļ sākt blogot Sieviešu Klubā?

Kādēļ sākt blogot Sieviešu Klubā?

Redaktores sleja

Pārmaiņas...

Pārmaiņas...

Kādi konkursi notiek Sieviešu klubā

Skaistumkopšanas balvas, kino un teātru biļetes, grāmatas

Horoskopi

Horoskopi: ko zvaigznes sola jūlijā

Horoskopi: ko zvaigznes sola jūlijā