Kas jāievēro, lai nesaslimtu ar hepatītu?

11. marts 2010 00:00
1347

Kā izvairīties no saslimšanas ar hepatītiem? Lasi ieteikumus, kas ir gaužām vienkārši!


Saslimšanas ar A, B un C hepatītiem

{smallpic:1}

Kas jāievēro, lai izvairītos no saslimšanas?

 

  • Jāievēro personīgā higiēna;
  • Jāseko līdzi kādus instrumentus izmanto skaistumkopšanas salonos;
  • Jālieto kārtīgi apstrādāta pārtika;
  • Jālieto tīrs dzeramais ūdens;
  • Ja konstatējat, ka parādās tādi simptomi, kas jums nekad nav bijuši, steidzami jākonsultējas ar ģimenes ārstu vai speciālistu, kuram uzticaties.

 

Vakcinācija

 

Drošākais veids, kā izvairīties no saslimšanas ir vakcinācija. Profesore Ludmila Vīksna uzsver, ka mūsdienās vakcinācija ir ļoti progresējusi un cilvēkam vairs netiek inficēts dzīvs vīrus, bet gan no baktērijām tiek atlasītas daļiņas, kas saražo pēc iespējas vairāk antivielas. Jā, var būt blakusparādības, tādas kā apsārtums vai pampums, bet tās ir īslaicīgas.

 

Bērnu infektologs Dace Zavadska uzsver, ka nekādā gadījumā vecākiem nevajag kā īpaši apstrādāt un aiztikt vietu, kur ievadīta vakcīna. Blakusparādības liecina, ka notiek process un jebkāda spaidīšana var radīt komplikācijas vēlāk. Pampums vai strutiņas noies pašas no sevis.

 

Kas jāatceras dodoties ceļojumos?

 

Arvien modernāk ir doties eksotiskos ceļojumos, piemēram, uz Turciju vai Ēģipti. Profesore iesaka, ka ir divas slimības, pret kurām obligāti ir jāizsargājas, tas ir dzeltenais drudzis, kur jālieto vakcīna, kas aizsargā 10 gadus un malārija, kur jādzer tabletes. Attiecībā uz vīrushepatītiem, var vakcinēties, bet ja nav vēlmes vakcinēties, tad ceļojuma laikā jāievēro šādi norādījumi: jāēd pārtika, kuru jūs redzat kā pagatavo, dzeramais ūdens jāiegādājas lielveikalos vai citās drošās vietās, jāievēro personīgā higiēna.

 

Kas jāatceras bērnu vecākiem?

 

  • Ja bērns apmeklē bērnu dārzu, tad par katrām izmaiņām bērna veselībā ir jāinformē audzinātāja, lai viņa vēlāk var informēt pārējos vecākus. Tas ir arī līdzeklis kā ātrāk diagnosticēt slimību, jo vecāki būs informēti par slimībām, ar ko bērnudārzā slimo;

 

  • Jāpārliecinās, ka katram bērnam ir atsevišķs dvielītis roku mazgāšanai un glāzīte mutes skalošanai;

 

  • Ja bērns ilgāku laiku jūtas slikti, jākonsultējas ar ģimenes ārstu.

Alternative content

Autors neiebilst, ja viņa publicētais materiāls portālā Sieviešu Klubs, bez iepriekšējas saskaņošanas ,tiek ievietots citos informācijas avotos ar hipersaiti uz viņa oriģinālo materiālu.
Lai komentētu, nepieciešams autorizēties Reģistrējies