Kas ir normāli un kas nav, ja uzsāku lietot hormonālo kontracepciju?

kintijasieviesuklubslv
kintijasieviesuklubslv 7. aprīlis 2011 00:00
1553

„Ar kādiem simptomiem man ir jārēķinās, ja grasos uzsākt lietot hormonālās tabletes? Kādas ir normālās parādības un kuru dēļ steidzami jādodas pie ārsta?“ mums jautā kāda lasītāja.

 


 

Atbild Sieviešu Kluba eksperte Daiga Baranovska, ARS ginekoloģe

 

 

Pirmie trīs mēneši pēc hormonālās kontracepcijas lietošanas uzsākšanas ir organisma adaptācijas periods. Šajā laikā var būt menstruālā cikla traucējumi, kas visbiežāk izpaužas kā ilgstoša smērēšanās pēc mēnešreizēm, var būt piebriedušas un jutīgākas krūtis vai pat slikta dūša un nelabums. Tā ir pilnīgi normāla organisma reakcija.  

 

Bet, ja kādas no šīm sūdzībām turpinās ilgāk par trim mēnešiem, ir jākonsultējas ar savu ārstu.

 

Ja kontracepcijas lietošanas laikā rodas sūdzības par ļoti stiprām galvassāpēm, elpas trūkumu, izteiktām sāpēm kāju vēnās, kāju pietūkumu, sāpēm labajā paribē, dzelti vai citiem aknu darbības traucējumiem, nekavējoties jādodas pie ārsta un jāpārtrauc izvēlētā kontracepcijas līdzekļa lietošana. Tās ir pazīmes, kas liecina – izvēlētā kontracepcija organismam nav piemērota.

 

 

Kintija Bulava, www.sieviesuklubs.lv

 

Vizīti pie dr. Daigas Baranovskas varat pieteikt pa tālruni 67201007

 

Sieviešu Kluba diskusijai:

Kādu jautājumu tu vēlētos uzdod ginekoloģei?

Autors neiebilst, ja viņa publicētais materiāls portālā Sieviešu Klubs, bez iepriekšējas saskaņošanas ,tiek ievietots citos informācijas avotos ar hipersaiti uz viņa oriģinālo materiālu.
Lai komentētu, nepieciešams autorizēties Reģistrējies
betija32 26. augusts 2011 11:01

Labdien....visu laiku lietoju tabletes YAZ...bija vnk super,,,,labi jutos,veselība bija laba...Mēnesi atpakaļ ieliku Mirēnu, jo pārvācos uz dzīvi Īrija, baididamās, ka tādu zāļu nebūs,,,jūtos šausmīgi slikti,vemšanas, šausmīgas vēdersāpes-gan ikdienā, gan sex laikā.pieņēmos svarā par 12kg-šausmas.ko darīt???