Kas dzīvo "Ilgi un laimīgi" mājas aptieciņā?

Kerstyna
Kerstyna 26. maijs 2015 21:52
2608

SK laiku pa laikam pavīd raksti, kas brīdina par vecas kosmētikas  kaitīgumu, un sekojoši rekomendē regulāri pārrevidēt kosmētikas maciņa un plaukta saturu...

 Es arī gribētu  brīdināt un  rekomendēt...

 Katrā mājā ir tāda lieta, kā „Mājas aptieciņa” – nav svarīgi – kaste, skapītis, vienkārši maisiņš.  Arī saturs ir atbilstošs ģimenes vajadzībām, vairāk vai mazāk.

BET  bieži šajās aptieciņās valda pilnīga anarhija un haoss. Es savās darba gaitās esmu redzējusi visādas „aptieciņas” . No dažām mati sakustās... esmu redzējusi zāles, kurām lietošanas termiņš ir beidzies vēl pagājušajā gadsimtā...

 Es šajā stāstiņā  nedomāju uzskaitīt to, kam tādā aptieciņā ir jābūt,  vairāk gribētu izlikt akcentus uz to – kā glabāt, ko glabāt, ko noteikti mest ārā un, ko var glabāt ilgi un laimīgi... bez sliktām sekām pielietojot.

 Nu tad sākam:

 Tabletes.  Nav svarīgi kam tieši, kā jau minēju, katrai ģimenei sortiments var atšķirties, bet – neglabājiet tabletes, kam ir beidzies lietošanas termiņš, neglabājiet tabletes, kas atrodas bojātos iepakojumos, neglabājiet tabletes bez  iepakojuma.

Smēres/ziedes/krēmi:  - akcents   uz derīguma termiņu, tāpat kā sejas krēmiem u.c. Lietojot vecu, senu smēri/krēmu/ziedi var iedzīvoties nepatīkamā alerģiskā dermatītā. Iesāktas tūbiņas labāk glabāt ledusskapī. 

 Sīrupi/balzāmi/tinktūras:  Neglabājiet pudelītes siltumā, atvērtas vislabāk glabāt  ledusskapī, neglabājiet mūžīgi pudelītes, kurām dibenā vēl kaut kas ir, nelietojiet nevienu no šiem medikamentiem, ja tas palicis duļķains, mainījis krāsu, smaržu – un protams – uzmanība jāpievērš derīguma termiņam.

Pārsienamie materiāli – ja iepakojumi nav samirkuši, saplīsuši, tad marles saitēm derīguma termiņš ir ilgs. Leikoplasts salīp, vai paliek trausls, ja to ilgi glabā un līdz ar to - neveic savu funkciju - pielipt ....

Dezinficējošie  līdzekļi – jods, briljantzaļais ir diezgan ilgi uzglabājami, bet tomēr  arī tiem ir derīguma termiņš.  Arī , ja šie līdzekļi ir uz spirta bāzes – ar laiku spirts izgaro.

Reizēm der arī palūkoties, ko labu glabā savās kastītēs omes/opji – tur var atrast „klusās šausmas”

Rekomendēju nemest ārā lietošanas instrukcijas un medikamentu iepakojumus.

Pārskatīsim savas aptieciņas – izmetīsim lieko – papildināsim trūkstošo, lai mums un mūsu tuvajiem laba veselība :)

Autors neiebilst, ja viņa publicētais materiāls portālā Sieviešu Klubs, bez iepriekšējas saskaņošanas ,tiek ievietots citos informācijas avotos ar hipersaiti uz viņa oriģinālo materiālu.
Lai komentētu, nepieciešams autorizēties Reģistrējies
Kerstyna 27. maijs 2015 19:24 Nikte

(Y)

Nikte 27. maijs 2015 18:57

Bet lūdzu nemetiet miskastē,bet aiznesiet uz vietām,kur pieņem vecos medikamentus 8-|

hiperkeri 27. maijs 2015 17:47

o! re,kur mums medikamentu blogeris! Jess:) SK aug augumā:)

Kerstyna 27. maijs 2015 09:35 Susurēns

Nū...tas ir tā - ja pilieni, mikstūras utt. ir gatavoti aptiekā, tad nu nekā - jāgādā jauni, kad termiņš garām. Nopietni. Ja tie ir no ražotāja, lietoti tīri ( nu tīras pipetītes, tīras rokas utt), uzglabāti vēsumā tad nu kādu nedēļu ilgāk var, bet nu baigi jāskatās. Acu pilienus es, laikam pirktu jaunus, bet klepussīrupiem un temperatūras sīrupiem sīkajiem, ja tie tiek uzglabāti tumsā un vēsumā tad var palietot ilgāk. Bet es noteikti to nepropogandēju.

Susurēns 27. maijs 2015 09:11

Ir atsevišķi medikamenti,kuriem instrukcijā rakstīts, ka lietot drīkst 4 nedēļas pēc atvēršanas. Piemēram, acu pilieni, sīrupi. Bet kā ir reāli - vai var lietot, piemēram, arī vēl 6.nedēļā?

Nymph 27. maijs 2015 09:00

Jauki, ka atgādini par šo, Kerstyna! :)
Es gan savu nelielo aptieciņu revidēju regulāri - vismaz pāris reizes gadā, bet atceros, ka kādreiz man arī nešķita, ka tas ir aktuāli un mēdzu par konkrēto medikamentu atcerēties, kad tam jau beidzies termiņš un tikai tad taisīju revīziju...

Kerstyna 26. maijs 2015 22:19

Paldies :)

Linduchy 26. maijs 2015 22:14

Kļūdīties ir cilvēcīgi...viss izlabots ;)

Kerstyna 26. maijs 2015 22:01

K''lūda virsrakstā - Vajag "Ilgi un laimīgi" !!!
Vai var , lūdzu, izlabot? Citādi tā nesmuki... :$

mazaa raganina 26. maijs 2015 22:01

Palabojiet nosaukumu.

Linduchy 26. maijs 2015 21:56

Paldies! :) (Y)