Kas dzīvo "Ilgi un laimīgi" mājas aptieciņā?
SK laiku pa laikam pavīd raksti, kas brīdina par vecas kosmētikas kaitīgumu, un sekojoši rekomendē regulāri pārrevidēt kosmētikas maciņa un plaukta saturu...
Es arī gribētu brīdināt un rekomendēt...
Katrā mājā ir tāda lieta, kā „Mājas aptieciņa” – nav svarīgi – kaste, skapītis, vienkārši maisiņš. Arī saturs ir atbilstošs ģimenes vajadzībām, vairāk vai mazāk.
BET bieži šajās aptieciņās valda pilnīga anarhija un haoss. Es savās darba gaitās esmu redzējusi visādas „aptieciņas” . No dažām mati sakustās... esmu redzējusi zāles, kurām lietošanas termiņš ir beidzies vēl pagājušajā gadsimtā...
Es šajā stāstiņā nedomāju uzskaitīt to, kam tādā aptieciņā ir jābūt, vairāk gribētu izlikt akcentus uz to – kā glabāt, ko glabāt, ko noteikti mest ārā un, ko var glabāt ilgi un laimīgi... bez sliktām sekām pielietojot.
Nu tad sākam:
Tabletes. Nav svarīgi kam tieši, kā jau minēju, katrai ģimenei sortiments var atšķirties, bet – neglabājiet tabletes, kam ir beidzies lietošanas termiņš, neglabājiet tabletes, kas atrodas bojātos iepakojumos, neglabājiet tabletes bez iepakojuma.
Smēres/ziedes/krēmi: - akcents uz derīguma termiņu, tāpat kā sejas krēmiem u.c. Lietojot vecu, senu smēri/krēmu/ziedi var iedzīvoties nepatīkamā alerģiskā dermatītā. Iesāktas tūbiņas labāk glabāt ledusskapī.
Sīrupi/balzāmi/tinktūras: Neglabājiet pudelītes siltumā, atvērtas vislabāk glabāt ledusskapī, neglabājiet mūžīgi pudelītes, kurām dibenā vēl kaut kas ir, nelietojiet nevienu no šiem medikamentiem, ja tas palicis duļķains, mainījis krāsu, smaržu – un protams – uzmanība jāpievērš derīguma termiņam.
Pārsienamie materiāli – ja iepakojumi nav samirkuši, saplīsuši, tad marles saitēm derīguma termiņš ir ilgs. Leikoplasts salīp, vai paliek trausls, ja to ilgi glabā un līdz ar to - neveic savu funkciju - pielipt ....
Dezinficējošie līdzekļi – jods, briljantzaļais ir diezgan ilgi uzglabājami, bet tomēr arī tiem ir derīguma termiņš. Arī , ja šie līdzekļi ir uz spirta bāzes – ar laiku spirts izgaro.
Reizēm der arī palūkoties, ko labu glabā savās kastītēs omes/opji – tur var atrast „klusās šausmas”
Rekomendēju nemest ārā lietošanas instrukcijas un medikamentu iepakojumus.
Pārskatīsim savas aptieciņas – izmetīsim lieko – papildināsim trūkstošo, lai mums un mūsu tuvajiem laba veselība :)
Bet lūdzu nemetiet miskastē,bet aiznesiet uz vietām,kur pieņem vecos medikamentus
o! re,kur mums medikamentu blogeris! Jess
SK aug augumā
Nū...tas ir tā - ja pilieni, mikstūras utt. ir gatavoti aptiekā, tad nu nekā - jāgādā jauni, kad termiņš garām. Nopietni. Ja tie ir no ražotāja, lietoti tīri ( nu tīras pipetītes, tīras rokas utt), uzglabāti vēsumā tad nu kādu nedēļu ilgāk var, bet nu baigi jāskatās. Acu pilienus es, laikam pirktu jaunus, bet klepussīrupiem un temperatūras sīrupiem sīkajiem, ja tie tiek uzglabāti tumsā un vēsumā tad var palietot ilgāk. Bet es noteikti to nepropogandēju.
Ir atsevišķi medikamenti,kuriem instrukcijā rakstīts, ka lietot drīkst 4 nedēļas pēc atvēršanas. Piemēram, acu pilieni, sīrupi. Bet kā ir reāli - vai var lietot, piemēram, arī vēl 6.nedēļā?
Jauki, ka atgādini par šo, Kerstyna!
Es gan savu nelielo aptieciņu revidēju regulāri - vismaz pāris reizes gadā, bet atceros, ka kādreiz man arī nešķita, ka tas ir aktuāli un mēdzu par konkrēto medikamentu atcerēties, kad tam jau beidzies termiņš un tikai tad taisīju revīziju...
Paldies
Kļūdīties ir cilvēcīgi...viss izlabots
K''lūda virsrakstā - Vajag "Ilgi un laimīgi" !!!
Vai var , lūdzu, izlabot? Citādi tā nesmuki...
Palabojiet nosaukumu.
Paldies!
