Kaijēnas pipari veselībai un tievēšanai

Sieviešuklubs.lv
Sieviešuklubs.lv 26. augusts 2013 00:30
11635

Šie pipari ir ļoti pikanti, asāki par čilli pipariem. Tos parasti izmanto kā garšvielu, ēdienu garšas un smaržas uzlabošanai. Taču tie ir arī veselīgi un tos izmanto medicīnā, jau gadsimtiem ilgi.

Kaijēnas pipari ir pilni ar vitamīniem un minerālvielām, tādiem kā vitamīns - K, E, B, B6 un C un minerālvielām - kapsaicīnu, mangānu, kalciju, kāliju, karotenoīdu, kā arī sērs.

Agrākos laikos medicīnā tika uzskatīts, ka asie pipari veicina kunģa čūlas rašanos, taču ir nu ir pierādīts gluži pretējais, tie ne tikai nekaitē kuņģim, bet čūlas gadījumā palīdz tam ātrāk sadzīt un veidot jaunus audus kuņģī.

20130826003012-19452.jpg

Tie palīdz arī ja ir problēmas ar lieko svaru...

Kaijēnas pipari ir skābi, taču nonākot kuņģī tie veido sārmainu vidi, paaugstināt Ph līmeni. Ja organismā ir zems PH līmenis tad var rasties problēmas ar lieko svaru, kaulu blīvumu un skābes atviļņiem.

Pētījumi liecina, ka kajēnas piparus var izmantot kā svara samazināšanas līdzekli. Tie palielina un paātrina sāta sajūtu, tādējādi palīdzot jums ēst mazāk. Kajēnas pipari veicina vielmaiņu, un dedzināt taukus efektīvāk.

Asinsspiedienam un pret sāpēm

Kajēnas pipari stimulē asinsriti un samazina augstu asinsspiedienu.

Senos laikos tos interesantā veidā izmantoja, kā pretsāpju līdzekli. Sāpju gadījumā jāuzkaisa pipari uz ādas (kādā pavisam citā vietā, nevis tur kur sāp) un sākoties reakcijai ar ādu tie apmāna nervu šūnas un organisms apjūk un sāpes pazūd.

Kajēnas pipari visādā ziņā ir ļoti veselīgi un labi, taču tie ir arī spēcīgi un ar tiem jābūt uzmanīgiem, ne visi tos var lietot. (ieteicams konsultēties ar savu ārstu)

Vai esi mēģinājusi Kaijēnas piparus? 

Autors neiebilst, ja viņa publicētais materiāls portālā Sieviešu Klubs, bez iepriekšējas saskaņošanas ,tiek ievietots citos informācijas avotos ar hipersaiti uz viņa oriģinālo materiālu.
Lai komentētu, nepieciešams autorizēties Reģistrējies