Kā viss mainījies 2 mēnešus pēc vēnu operācijas

nikee
nikee 15. jūnijs 2012 12:00
1347

Ir pagājuši nu jau 2 mēneši kopš dienas, kuru nekad neaizmirsīšu. Gribējās ar jums padalīties, kas ir mainījies un kas ir palicis tāpat, kā pirms 18. aprīļa.

Pa lielam mana dzīve ir mainījusies uz visiem 180 grādiem, jo nav vairs domu par kājām kā par samilzušu problēmu, kuru saviem spēkiem nevaru atrisināt. Es dzīvoju un baudu katru dienu ar apziņu, ka man TUR viss ir kārtībā.

Pirms pāris nedēļām devos kārtējā vizītē pie sava ārsta I. Ūdra, kurš arī apstiprināja, ka atveseļošanās periods ir beidzies un visi iepriekšnosauktie aizliegumi par sauļošanos, intensīvu sportu u.t.t. tiek atcelti. :) Tas ļauj baudīt šo vasaras iesākumu pilnībā.

Skatoties uz kājām, par pagājušo operāciju liecina tikai mazie sarkanie punktiņi, caur kuriem veica lāzervada ievadīšanu.

Tā kā es biju viens no tām pacientēm, kurai bija atmiruši kaut kādi tur nervi ar lāzeru operētajā kājā, tad šī jūtība ir progresējusi, bet ne līdz galam. Vēljoprojām ir posmi, kuri ir mazāk jūtīgi un liek par sevi manīt. Tās nav sāpes, bet interesantas sajūtas, ja pārbrauc ar roku.

KAS MANĀ DZĪVĒ MAINĪJIES?

Nu jau 2 mēnešus piedomāju pie tā, lai manas darbības un kustības būtu kājām tīkamas. Ne vienu reizi pēc operācijas sēzot neesmu pārlikusi celi pāri otrai kājai. Tas nav nekāds aizliegums, bet esmu dzirdējusi, ka tas nosprosto asinsvadus. Un tā kā mans darbs ir sēdošs, tad šī nosprostošanās būtu ļoti biežs pasākums. Sākumā pie tā bija ļoti jāpiedomā, bet nu jau tas liekas pilnigi normāli un tāda ir mana ikdiena – sēžu ar nesakrustotām kājām.

Vēl neesmu vilkusi nekādus augstpapēžu apavus. Staigāju ar mazliet paaugstinātu papēdi. Arī tā es savām kājām neuzlieku pārāk lielu slodzi.

Vēljoprojām dzeru ārsta ieteiktos medikamentus – Detralex un Milgamma N (B vitamīns). Tā kā vasara nav tas mīļākais gadalaiks kājām dēļ karstuma, tad visdrīzāk šos preperātus lietošu arī turpmāk. Ārsts ieteica dzert vismaz 2 mēnešus pēc operācijas.

Par fiziskām aktivitātēm – daru visu ar mēru. Eju uz baseinu, braucu ikdienā ar riteni. Nekāda diskomforta. :)

Vienīgais, kas manām kājām vēl īsti nepatīk, ir mīšanās ar velotrenažieri un pēc tam izstaipīšanās. Liekas, ka vēnas ir mazliet iestīvinātas. Pieļauju, ka šo mēnešu neaktīvā sportiskā dzīve arī neļauj uzreiz atgriezties pie tik lielas slodzes.

Kā I. Ūdris teica – drīkst darīt visu, kas nesagādā diskomfortu. Un to arī daru – baudu visu pārējo, kas sagādā prieku un ko piedāvā vasara. :) Neatņēmama sastāvdaļa ikdienā ir ļoti liels ūdens daudzums, ar kuru man nav pilnīgi nekādu problēmu tikt galā. Tas arī kājām patīk :)

Pilnīgi noteikti zinu, ka šovasar būšu ļoti piesardzīga ar kāju rādīšanu saulei. Vienkārši pašai liekas, ka tas Viņām tā patiktos :)

Esmu bijusi 1x arī pirtī, bet ne ilgi, jo diemžēl sāku sajust vienā kājā iekšēju savilkšanu. Tāpēc nolēmu, ka arī ar pirtīm kādu laiciņu padzīvosim uz JŪS.

Bet kā jau minēju raksta sākumā – visi šie ierobežojumi ir tikai manis pašas izdomāti, lai šo vienreizējo pasākumu 18. aprīlī papildinātu ar maksimālu labumu arī no savas puses. :) Ārsts visu atļauj, jo ierobežojumi ir tikai 1 mēnesi.

Uz VC4 tagad jādodas tieši pēc gada, lai vēlreiz pārliecinātos, ka process ir veiksmīgi noslēdzies un man viss ir kārtībā. Protams – jebkādas neskaidrības un sarežģījumus (ja tādi rastos) mans ārsts I. Ūdris ir gatavs labot un viest skaidrību jebkurā laikā. Tā tāda drošības sajūta :)

Tāda nu ir tā mana ikdiena un dzīve ar skaistām un veselām kājām. Es lutinu un piedomāju pie kāju labsajūtas katru dienu. Varu vērot un priecāties par iznākumu, par šo vienreizējo pasākumu pavasarī un par skaistajiem mirkļiem, kas vēl priekšā. :)

Lai JUMS visām saulaina, jautra un dikti feina šī vasara! :)

Līga

Sieviešu Kluba vēnu konkurss notika sadarbībā ar Veselības centru 4. Vairāk informācijas www.edk.lv

www.flebologija.lv;

www.juglasklinika.lv

 

Veselības centrs 4
Autors neiebilst, ja viņa publicētais materiāls portālā Sieviešu Klubs, bez iepriekšējas saskaņošanas ,tiek ievietots citos informācijas avotos ar hipersaiti uz viņa oriģinālo materiālu.
Lai komentētu, nepieciešams autorizēties Reģistrējies