Kā saglabāt formu svētku laikā

Sieviešuklubs.lv
Sieviešuklubs.lv 9. decembris 2014 00:00
2122

Tuvojoties Ziemassvētkiem un gadu mijai, teju ikkatrs gatavojas kādam saviesīgam pasākumam. Nav nekāds noslēpums, ka svētkos dāmas vēlas izskatīties īpaši labi. Lai to panāktu, nereti tiek meklētas “ātrās diētas”, ievērotas atslodzes dienas un citas vairāk vai mazāk nepatīkamas lietas.  Ja tomēr neesi gatava pārtikt no svaigiem gurķiem vai katru dienu pavadīt sporta zālē, tad zini, ka pats galvenais noteikums veselīgas formas saglabāšanā ir uzņemto kaloriju patēriņš. To var izdarīt ne tikai aktīvi sportojot, bet arī veicot ikdienas mājas darbus – gludinot, mazgājot un tīrot.


Piemēram, ja svētkos sakārojies tradicionālais speķa pīrādziņš, tad atceries, ka, apēdot trīs pīrādziņus, Tu būsi uzņēmusi aptuveni 405 kcl, kuras stundas laikā patērēsi ar dejām. Savukārt viens kūkas gabals vairs neskaitīsies kā drauds slaidām aprisēm pēc grīdas slaucīšanas stundas garumā. Kaloriju daudzumu, kas ir vienā glāzē vīnogu nektāra, visprātīgāk patērēt 40 minūšu ilgā duetā ar putekļu sūcēju.


Veikalos iegādājami arī diētiskie dzērieni, kuros kaloriju skaits ir niecīgs – tos ieteicams baudīt draugu kompānijā, jo smiešanās patērē 1.3 kcl minūtē. Izklaides ar draugiem kaloriju sadedzināšanai var būt dažādas, piemēram, 100g lazdu riekstu kalorijas patērēsi vienu stundu dzenājot futbola bumbu.


Arī  gastroenterologs Anatolijs Danilāns uzskata, ka nav jāpārtiek tikai no kāpostu lapām: ”Es tomēr esmu par to, ka nevajag mocīties ar kategoriskiem aizliegumiem, bet vajag baudīt dzīvi, protams, ar mēru. Viss ir atkarīgs no konteksta – ko cilvēks vēl lieto savā uzturā, cik daudz un kā to patērē.”


Ievērojot mērenību, sekojot par ikdienā uzņemtajām kalorijām un vienkāršām iespējām tās patērēt, ieguvumu būs vairāk kā zaudējumu –laba fiziskā forma, priecīgi draugi, kā arī māja spīdēs un laistīsies!

20141208221451-90494.jpg
Autors neiebilst, ja viņa publicētais materiāls portālā Sieviešu Klubs, bez iepriekšējas saskaņošanas ,tiek ievietots citos informācijas avotos ar hipersaiti uz viņa oriģinālo materiālu.
Lai komentētu, nepieciešams autorizēties Reģistrējies
puppode 4. jūlijs 2018 08:26

Notievēšanas tabletes - http://track.thermacuts.com/product/ThermaCuts/?uid=2484&sid=821&pid=115&bid=advandec Es vienmēr biju cietusi no aptaukošanas. Pēc šķiršanām es nolēmu diametrāli izmainīt savu dzīvi. Fitness un Thermacuts. Tā bija mana recepte efektīvai svara zaudēšanai.

vecsprofils 9. decembris 2014 16:07

Kalorijas vispār ir maznozīmīgas diētā, te vairāk psiholoģija pamatā. Pat tad, kad agrāk biju apmāta ar kauliem un nobadojos līdz 35kg, nekad nebiju skaitījusi kalorijas. Ēdu visu, bet niecīgos daudzumos vai arī neēdu vispār neko, bet nešķiroju un nesvēru produktus "sliktos" un "labos". Psiholoģiski kalorijas ietekmē stipri vairāk, kā ierobežojums daudzumā, kur tu ļauj sev ēst visu, ko sirds kāro, bet neapēst vairāk par iedomāto normas devu.
Kā saglabāt formu svētku laikā? - Ēst visu, bet no visa pa nedaudz, līdz tas viss izveido ikdienas ēdienreizes šķīvja daudzumu. :)

Linduchy 9. decembris 2014 12:24

Šoreiz jaungada ballītē domāju pamainīt konceptu - tusēšanas vietās (deju placī un čilošanas zonā) ēdieni nebūs. Nolēmu, ka ēdiens jāsaliek virtuvē uz smuki saklāta galda. No acīm prom, mazāk roka stiepsies našķoties maniem viesiem...bet, kad sagribēsies, tad būs spiesti izkustēties un iet uz virtuvi ... viltīgi (devil)