Kā pagarināt vasaru un atjaunot iekšējās enerģijas rezerves

Autors: Linduchy, 2018. gada 11. septembris, 18:22:50
Kā pagarināt vasaru un atjaunot iekšējās enerģijas rezerves

Šogad par vasaras trūkumu nevarēja sūdzēties, taču agrāk vai vēlāk katrai vasarai pienāk beigas. Ja vēl vasaras lielākā daļa ir pavadīta strādājot, tad vasaras beigas tiešām pienāk ļoti negaidīti, jo pēkšņi attopies, ka aiz loga koku lapas sāk iekrāsoties dzeltenīgas. 

Lai pagarinātu vasaru un atjaunotu iekšējās enerģijas rezerves, kuras, ko nu tur liegties, bija pamatīgi patukšojušās, devos uz Jūrmalu - Hotel Jūrmala SPA Wellness Oasis baseinu un saunu kompleksu.

20180911163953-35303.jpg

Glaunajā un elegantajā kompleksā, kas ir tikko atvēries pēc grandiozas pārbūves, mani gaidīja tropisks siltums, burbuļvannas, dažādi baseini un pirtis, ūdensbārs, ūdens masāžas kaskādes, kontrasta dušas, kokteiļi, uzkodas un pat nāriņas.

20180911164204-93706.jpg

Baseinu un saunu komplekss ir izvietots divos stāvos. Apakšējā stāvā var kārtīgi izsvīst kādā no pirtīm un tad atvēsināties vēsā baseinā (ūdens temperatūra vien +14 grādi - salīdzinājumam, jūrā tajā dienā bija +16 grādi, bet tāpat neviens nepeldējās), izgāzt sev uz galvas aukstu ūdeni no koka spainīša Krievu dušā vai izmēģināt uz savas ādas kontrastdušu, kurā kompāniju sastādīs gan kaijas, gan tropiski dziedoņi, gan pērkona dārdi. Kaut ko vēl atvēsinošāku? Lūdzu - tvertne ar ledus gabaliņiem jūsu rīcībā. 

20180911171258-36624.jpg

Kauliņus sasildīt un pamatīgi izsvīst ir iespēja sešās pirtīs. Katrā pirtī ir noteikta temperatūra, tāpēc katrs var izvēlēties sev piemērotāko. Tiem, kam ir vēlēšanās pamatīgi izkarsēties, derēs divas Somu pirtis (ar 80 un 100 grādu temperatūru), bet tiem, kam pārāk liels karstums nav izturams (piemēram, man), būs piemērota Sāls pirts (48 grādi), Tvaika jeb Romiešu (47 grādi, bet gandrīz 100% gaisa mitrums) vai Aromātiskā pirts (60 grādi). 

20180911172336-59586.jpg

Uz saunu un baseinu kompleksu labāk doties bez bērniem, lai varētu pilnībā relaksēties un izbaudīt kompleksa piedāvātās iespējas. Ja tomēr bērni ir paņemti līdzi, tiem ir paredzēta atsevišķa bērnu pirts, kurā tie var karsēties un skatīties multenes iebūvētā televizorā. Vecākiem gan jāņem vērā, ka bērni var aizskatīties multenes un piemirst, ka pirtī nevajadzētu uzturēties pārāk ilgi (tomēr 50 grādu temperatūra). Pēc karsēšanās pirtī bērni var baudīt ūdens priekus atsevišķā baseinā ar kalniņu.

20180911172429-53730.jpg

Savu relaksācijas procedūru es sāku ar tvaika pirts apmeklēšanu (zināšanai - ja plāno apmeklēt dažādas pirtis, tad jāsāk ar to, kurā ir viszemākā temperatūra). Romiešu pirts interjers ir tieši manā gaumē - 1001 nakts jeb austrumnieciskā stilā. Zvaigžņoti pirts griesti un izgaismots kāju baseins ar vēsu ūdeni. Vieta, kur var atslēgties no saspringtā darbu grafika, visām problēmām un jezgām, vienkārši sēdēt, atslābināties un baudīt.

Pēc tvaika pirts apmeklēšanas vēlējos izmēģināt kontrasta dušu un "parunāties ar kaijām". Dušā ir vairākas podziņas, ar kuru palīdzību var izvēlēties vēlamo režīmu. Bet ja reiz ir podziņa "All" (visi), tad, protams, tā arī tiek nospiesta, lai izjustu uz savas ādas pilnu komplektu - gan tropisku lietutiņu ar putnu čivināšanu fonā, gan ledainu lietus gāzienu ar draudīgiem pērkona dārdiem. Duša sākumā mierīgi un lēnām sagatavo tavu ķermeni, tad pārsteidz ar pamatīgu šoku un beigās atkal nomierina uzbudināto ķermeni. Aizrāvās elpa, bet es izbaudīju procesu. Tas liek sapurināties un sajusties dzīvai.

Pēc šīs šoka terapijas devos karsēties un masēties uz Sāls pirti. Šajā saunā ir jāuzklāj un jāiemasē savā ķermenī sāls. Sāls nodrošina attīrīšanos un antibakteriālu aizsardzību organismam. Atrodoties šajā pirtī, tu ieelpo gaisu, kas ir piepildīts ar tvaiku un sāli, tādējādi attīrot arī elpceļus.

20180911173708-96053.jpg

Pēc karsēšanās un norīvēšanās ar sāli izbaudīju Krievu dušu, izgāžot aukstu ūdeni uz galvas. Un tad devos atkal karsēties - šoreiz uz Aromātisko pirti, kurā tobrīd valdīja apelsīnu aromāts. Aromātiskās pirts apdarē ir izmantoti Himalaju rozā sāls ķieģeļi, kas ir piesātināti ar veselīgiem mikroelementiem. Šīs saunas apmeklējums nāk par labu gan ādai, gan iekšējiem orgāniem.

20180911175019-90768.jpg

Wellness Oasis kompleksa apmeklējuma otro daļu veltīju baseina un ūdens masāžas baudīšanai. Dzidrs ūdens (31 grāda temperatūra) un tropisks gaisa siltums ir ideāla vieta, kur pagarināt vasaru. Izbaudīju gan burbuļvannas, gan ūdens kaskādi, kas perfekti izmasē plecu zonu. Lielais baseins ir aprīkots ar Aqua (ūdens) bāru - te var iemalkot gardus un veselīgus kokteiļus, neizkāpjot no baseina.

Lieliska vieta, kur atpūsties un atslābināties. Komplekss ir viegli pieejams - Majoros, Jomas ielā 47/49 (var doties gan ar privāto auto, gan izmantot sabiedrisko transportu). Pieņemamas cenas. Atsaucīgs personāls. Elegantas un modernas telpas un aprīkojums. Wellness Oasis var palutināt sevi un atpūsties no darba/bērniem, baudīt romantiku ar mīļoto vai sarīkot draudzeņu relaksācijas pasākumu.

Pēc saunu un baseinu kompleksa apmeklējuma sajūtas ir fantastiskas. Āda ir mirdzoša, maiga un labi mitrināta. Arī mati kļūst maigāki. Un tā vien šķiet, ka pirtī ir palikuši vismaz pāris kilogrami (ja ne tiešā nozīmē, tad vismaz nervu saspringums noteikti ir mērāms ne vienā vien liekā kilogramā, kuru ikdienā uzkraujam uz saviem pleciem un staipām līdzi).

Un nav pat jautājums, vai ir vērts doties uz šo atpūtas kompelksu. Pareizais jautājums ir - KAD uz turieni doties ;) 

20180911181933-49055.jpg