Kā lietot tamponus, lai nekaitētu savai veselībai?

Autors: , 2011. gada 26. aprīlis, 00:00:00
Kā lietot tamponus, lai nekaitētu savai veselībai?

Kādi tik aizspriedumi nav dzirdēti par šiem sievišķīgajiem higiēnas produktiem. Jautājam ARS ginekoloģei Evai Barkānei, kā tad pareizi jālieto tamponi, lai nekaitētu savai veselībai?

 

 

Tamponi ir menstruālajai higiēnai paredzēti izstrādājumi iekšējai lietošanai, tātad tie uzsūc menstruālo šķidrumu tieši makstī. Tamponi ir izgatavoti no dabīga materiāla: kokvilnas vai viskozes šķiedrām vai kokvilnas un viskozes šķiedru maisījuma, kuros droši iestiprināta aukliņa.

 

Tampons makstī ir ievietots pareizi tad, ja tas iekšpusē nav jūtams, jo tad tas ir ievietots maksts vidējā trešdaļā, kur ir maz nervu šķiedru. Tamponu nomaiņas biežums ir atkarīgs no asiņošanas intensitātes katrā konkrētajā gadījumā. Svarīgi ir tamponus mainīt regulāri. Pirmajās pāris dienās, kad asiņošana ir intensīvāka, tamponus nepieciešams nomainīt ik pēc trīs līdz sešām stundām. Mazāka izmēra tamponi būs piemēroti dienās, kad asiņošana nav tik spēcīga, tos jāmaina katras sešas līdz astoņas stundas.

 

Lai noteiktu, vai tampons ir jānomaina, viegli pavelciet aiz aukliņas. Ja tamponu nav iespējams viegli izvilkt, tad to vēl nav laiks nomainīt. Kad tampons ir piesūcies, menstruālās asinis vienkārši plūdīs tam cauri vai garām. Tādējādi tampons nespēs aizkavēt asins izplūšanu no maksts un nodrošināt atbilstošu uzsūkšanu. Lai nodrošinātu papildu aizsardzību, var lietot arī biksīšu ieliktnīšus. Pēc izmantošanas tamponi ir jāietin atkritumiem paredzētajā iesaiņojumā un jāizmet atkritumu tvertnē.

 

Tātad - ja izvēlēsimies tamponus atbilstoši asiņošanas intensitātei, ievietosim tos makstī pareizi un regulāri nomainīsim, nevar būt runas par kādu kaitējumu veselībai. Gluži otrādi - lietojot tamponus, arī menstruāciju laikā varēsim justies brīvi un netraucēti iesaistīties ikdienas aktivitātes.

 

 

Vizīti pie dr. Evas Barkānes varat pieteikt pa tālruni 67201007

 

Sieviešu Kluba izvēle:

O.B. ProComfort:

 

 

 

Sieviešu Kluba diskusijai:

Kādas ir tavas attiecības ar tamponiem?