Kā lietot tamponus, lai nekaitētu savai veselībai?

26. aprīlis 2011 00:00
1505

Kādi tik aizspriedumi nav dzirdēti par šiem sievišķīgajiem higiēnas produktiem. Jautājam ARS ginekoloģei Evai Barkānei, kā tad pareizi jālieto tamponi, lai nekaitētu savai veselībai?

 

 

Tamponi ir menstruālajai higiēnai paredzēti izstrādājumi iekšējai lietošanai, tātad tie uzsūc menstruālo šķidrumu tieši makstī. Tamponi ir izgatavoti no dabīga materiāla: kokvilnas vai viskozes šķiedrām vai kokvilnas un viskozes šķiedru maisījuma, kuros droši iestiprināta aukliņa.

 

Tampons makstī ir ievietots pareizi tad, ja tas iekšpusē nav jūtams, jo tad tas ir ievietots maksts vidējā trešdaļā, kur ir maz nervu šķiedru. Tamponu nomaiņas biežums ir atkarīgs no asiņošanas intensitātes katrā konkrētajā gadījumā. Svarīgi ir tamponus mainīt regulāri. Pirmajās pāris dienās, kad asiņošana ir intensīvāka, tamponus nepieciešams nomainīt ik pēc trīs līdz sešām stundām. Mazāka izmēra tamponi būs piemēroti dienās, kad asiņošana nav tik spēcīga, tos jāmaina katras sešas līdz astoņas stundas.

 

Lai noteiktu, vai tampons ir jānomaina, viegli pavelciet aiz aukliņas. Ja tamponu nav iespējams viegli izvilkt, tad to vēl nav laiks nomainīt. Kad tampons ir piesūcies, menstruālās asinis vienkārši plūdīs tam cauri vai garām. Tādējādi tampons nespēs aizkavēt asins izplūšanu no maksts un nodrošināt atbilstošu uzsūkšanu. Lai nodrošinātu papildu aizsardzību, var lietot arī biksīšu ieliktnīšus. Pēc izmantošanas tamponi ir jāietin atkritumiem paredzētajā iesaiņojumā un jāizmet atkritumu tvertnē.

 

Tātad - ja izvēlēsimies tamponus atbilstoši asiņošanas intensitātei, ievietosim tos makstī pareizi un regulāri nomainīsim, nevar būt runas par kādu kaitējumu veselībai. Gluži otrādi - lietojot tamponus, arī menstruāciju laikā varēsim justies brīvi un netraucēti iesaistīties ikdienas aktivitātes.

 

 

Vizīti pie dr. Evas Barkānes varat pieteikt pa tālruni 67201007

 

Sieviešu Kluba izvēle:

O.B. ProComfort:

  • Šos tamponus radījusi sieviete ginekoloģe, izprotot sieviešu fizioloģiskās vajadzības. O.B.Tamponi ir veidoti tā, lai būtu piemēroti ikvienai sievietei.
  • Pieejami ar četrām dažādām uzsūkšanas spējām, atbilstoši sievietes nepieciešamībām jebkurā mēnešreižu dienā
  • Īpašs komforts un uzticama aizsardzība. Visām dienām – dažādām asiņošanas intensitātēm. 

 

 

 

Sieviešu Kluba diskusijai:

Kādas ir tavas attiecības ar tamponiem?

Autors neiebilst, ja viņa publicētais materiāls portālā Sieviešu Klubs, bez iepriekšējas saskaņošanas ,tiek ievietots citos informācijas avotos ar hipersaiti uz viņa oriģinālo materiālu.
Lai komentētu, nepieciešams autorizēties Reģistrējies
smukaa 26. aprīlis 2011 15:45

Nelietoju!

kintijasieviesuklubslv 26. aprīlis 2011 07:56

paldies, Tev par jautājumu. noskaidrosim atbildi :)

pantai 26. aprīlis 2011 05:12

Jautajums dakterei! lai ari pati lietoju tamponus & jutos erti, interese mits vai patiesiba, ka tampona uzsuktais menstrualais skidrums, turets maksti nav velams. Nu, tada zina, ka daba iekartojusi, ka menstruacijam ir "jaiztek", bet mes savu kermeni uz paris stundam no tam neatbrivojam. Kadi ir teoretiski/praktiski riski ilgtermina? Paldies jau ieprieks!

Kā pievienot rakstus Sieviešu Klubā?

PAMĀCĪBA: Kā pievienot rakstu/fotoblogu/video Sieviešu Klubā?

PAMĀCĪBA: Kā pievienot rakstu/fotoblogu/video Sieviešu Klubā?

Kādēļ sākt blogot Sieviešu Klubā?

Kādēļ sākt blogot Sieviešu Klubā?

Redaktores sleja

Pārmaiņas...

Pārmaiņas...

Kādi konkursi notiek Sieviešu klubā

Skaistumkopšanas balvas, kino un teātru biļetes, grāmatas

Horoskopi

Horoskopi: ko zvaigznes sola jūlijā

Horoskopi: ko zvaigznes sola jūlijā