Jautājam ginekoloģei: no kā atkarīgs menstruāciju stiprums?

11. aprīlis 2011 00:00
3806

No kā atkarīgs menstruāciju stiprums? Vai menstruācijas var kaut kā regulēt? Sieviešu Klubs jautā speciālistei Evai Barkānei, ARS ginekoloģei.

 

 

Menstruācijas ir regulāra cikliska dzemdes asiņošana. Menstruālo šķidrumu veido nolobījusies dzemdes iekšējās virsmas gļotāda jeb endometrijs, asinis, kas izdalās no vaļējiem asinsvadiem dzemdes sienā, un dzemdes kakla gļotas.

 

Menstruālo cikliskumu nosaka smadzeņu regulējošo centru (hipotalāmā, hipofīzē) un olnīcu saskaņota darbība. Endometrija biezums ir atkarīgs no sievišķā hormona estrogēna un progesterona daudzuma vai tieši otrādi – trūkuma konkrētajā mēnesī: biezāks endometrijs rada spēcīgāku asiņošanu, plāns- vājāku.

 


Foto: Istockphoto.com

 

 

Menstruācijas parasti ilgst 3 līdz 5 dienas (arī 2-7 dienas uzskatāmas par normālu), vidēji izdalot 65 ml menstruālā šķidruma, kas ir aptuveni 1/3 no tasītes.

 

Menstruāciju laikā asiņošanas intensitāte mainās. Menstruācijai sākoties, asiņošana parasti ir neliela, tad otrajā (vai trešajā) dienā tā ir visspēcīgākā, bet turpmākajās dienās menstruālo izdalījumu plūsma pakāpeniski samazinās.

 

Cikla garums reti ir punktuāli precīzs pilnīgi katru mēnesi. Periodiski var novērot īsākus un garākus menstruālos ciklus. Menstruālā cikla regulārā garuma vai asiņošanas intensitātes izmaiņas var izraisīt vairāki iekšēji un ārēji faktori (saslimšanas, ceļojums, saspringtas stresa situācijas). Tieši tāpēc ikvienai sievietei svarīgi ir veidot savu menstruālo kalendāru.

 

Menstruālās asiņošanas intensitāti ir iespējams regulēt, bet diemžēl nav „vienotas formulas”, kas būtu vienlīdz labi pielietojuma visām sievietēm. Ir nepieciešama ārsta konsultācija, jāveic vajadzīgie izmeklējumi un tikai tad var ķerties klāt „cikla regulācijai”.

 

 

Vizīti pie dr. Evas Barkānes varat pieteikt pa tālruni 67201007

 

Sieviešu Kluba izvēle:

O.B. ProComfort:

  • Šos tamponus radījusi sieviete ginekoloģe, izprotot sieviešu fizioloģiskās vajadzības. O.B.Tamponi ir veidoti tā, lai būtu piemēroti ikvienai sievietei.
  • Pieejami ar četrām dažādām uzsūkšanas spējām, atbilstoši sievietes nepieciešamībām jebkurā mēnešreižu dienā
  • Īpašs komforts un uzticama aizsardzība. Visām dienām – dažādām asiņošanas intensitātēm. 

 

 

Sieviešu Kluba diskusijai:

Tu kādreiz esi regulējusi savu menstruālo ciklu?

Autors neiebilst, ja viņa publicētais materiāls portālā Sieviešu Klubs, bez iepriekšējas saskaņošanas ,tiek ievietots citos informācijas avotos ar hipersaiti uz viņa oriģinālo materiālu.
Lai komentētu, nepieciešams autorizēties Reģistrējies
kintijasieviesuklubslv 11. aprīlis 2011 09:49

ja gribi individuāli ar viņu tikties, zvani uz reģistratūru un piesakies uz vizīti. ja kā citādāk uzdot jautājumu, sūti man - kintija.bulava@sieviesuklubs.lv

rasas 11. aprīlis 2011 09:26

Vai ir iespējams uzdot šai ārstei arī jautājumus neklātienē? Iepatikās izskaidrojums. :)

Kā pievienot rakstus Sieviešu Klubā?

PAMĀCĪBA: Kā pievienot rakstu/fotoblogu/video Sieviešu Klubā?

PAMĀCĪBA: Kā pievienot rakstu/fotoblogu/video Sieviešu Klubā?

Kādēļ sākt blogot Sieviešu Klubā?

Kādēļ sākt blogot Sieviešu Klubā?

Redaktores sleja

Pārmaiņas...

Pārmaiņas...

Kādi konkursi notiek Sieviešu klubā

Skaistumkopšanas balvas, kino un teātru biļetes, grāmatas

Horoskopi

Horoskopi: ko zvaigznes sola jūlijā

Horoskopi: ko zvaigznes sola jūlijā