Jautājam ekspertei: tievējot jāatsakās no piena pie kafijas?

25. februāris 2011 14:30
665

Vai dzerot kafiju ar pienu un vārot auzu pārslu putru ar pienu, tas var ietekmēt svaru? Sieviešu Klubam jautā kāda lasītāja. Lasi tālāk, lai uzzinātu, kādu atbildi sniedz uztura speciāliste Inese Siksna. 

 

Foto: M.L.Studio

 

 

 

Šeit pretjautājums varētu būt - cik treknu pienu izvēlēties un cik daudz to pievienojat šiem ēdieniem un dzērieniem. Iemesls, kāpēc ar šiem produktiem iesaka uzmanīties, ir tieši piesātināto tauku saturs pienā.
Un tieši šos taukus ikdienas uzturā lietojam par daudz. Tomēr arī tauki ikdienas uzturā ir jāiekļauj, jo tie ir organisma eneģijas rezerves un nodrošina arī taukos šķīstošo vitamīnu uzsūkšanos. 
Tāpat piens ir kalcija avots, kuru ikdienā uzņemam nepietiekamā daudzumā, bet par savu kaulu veselību ir jārūpējas.

 
Pilsētā dzīvojošajiem un ne fiziski smaga darba strādniekiem neieteiktu lietot regulāri trekno (virs 2%) pienu, jo šāds enerģijas daudzums nav nepieciešams. Jāatceras, ka piens nav dzēriens, bet  ēdiens, jo uz 100 g pienā ir vidēji 47 kcal (atkarīgs no tauku satura). Un pie kopējā uzņemtā enerģijas daudzuma tas būtu jāskaita klāt.
 
Foto: Flickr.com
Bet kopumā jāvērtē arī pārējā ēdienkarte, jo viens pats piens, īpaši kā piedeva kafijai vai putrai, noteikti nebūs vainojams pie svara pieauguma.
 
JA VĒLIES UZZINĀT KĀDU KONKRĒTU JAUTĀJUMU PAR SAVU UZTURU UN ĒDIENKARTI, PIESAKIES UZ INDIVIDUĀLAJĀM UZTURA KONSULTĀCIJĀM PIE INESES SIKSNAS, KURAS REGULĀRI NOTIEK SIEVIEŠU KLUBĀ. LAI PIETEIKTOS, SPIED ŠEIT.
Autors neiebilst, ja viņa publicētais materiāls portālā Sieviešu Klubs, bez iepriekšējas saskaņošanas ,tiek ievietots citos informācijas avotos ar hipersaiti uz viņa oriģinālo materiālu.
Lai komentētu, nepieciešams autorizēties Reģistrējies
peeka 28. februāris 2011 03:42

sisiii- Trenera izskatam ir loti liela nozime.

Butu vienkarshak, kad sieviete gaidot berninu- dotu zidainu padomus nevis dietas!
Jocigi, kad grutnieces ietur dietas un aizmirst, ka vinas ir maates...

Es pienemos svara ar meitinu par 15 kilogramiem un negribu nomest. 52+15=normali pagaidam.

peeka 28. februāris 2011 03:31

Atvainojos loti Inese S!
Piedodiet.

diegabiksis 27. februāris 2011 12:29

peeka, te nu Tu demonstrē savu aprobežotības līmeni...
Kāda atsķirība, uztura speciālists ir kaulains vai apaļš??? Vērtē viņa darbu, nevis viņu pašu.
Vai tad cilvēkiem, kas runā par veselīgu ēsanu obligāti jābūt skalu vāverēm!!!!

Runājot par tēmu... Es ar sākot no februāru sāku veselīgu ēšanu ( katrā ziņā veselīgāku, nekā līdz šim...) . Dzeru arī kafiju ar pienu. Manuprāt tas piena daudzums, kas pieliets pie kafijas, neko diži neietekmē, ja vien dienā netiek izderts patsdmit tasītes ar kafiju, kurai pievienots cukurs un piens

belinda 26. februāris 2011 23:47

Es pienu lietoju gan pie kafijas,gan tējas, gan kakao. Pa dienu izdzeru diezgan daudz,ap litru, pie tam ne lieso. Pašlaik svars iet nost normāli. Protams, neesmu izvēlējusies superātro tievēšanu. Drīzāk veselīgu ēšanu un mans mērķis ir 0,5 - 1 kg mēnesī. Šobrīd pa nepilnu gadu pazuduši 11 kg, tā ka piens manai diētai neko sliktu nav nodarījis.

sandija 26. februāris 2011 07:24

Inese gaida bērniņu...

peeka 26. februāris 2011 02:08

Sieviete ar tadu "figuru" iesaka cilvekiem kaa dzivot.. :(
Kafija vai teja ar pienu ir zobu dieta- lai tie nepaliek bruni, ar aplikumu.
To jebkursh zobarsts un higienists ieteiks.
Inesit- sakiet darit kaut ko lietas laba, un tad maciet citus dzivot! ;)