Jauniešiem speciāla mājaslapa par 1.tipa cukura diabētu

pece
pece 30. maijs 2012 14:26
657

Pirmo reizi Latvijā izveidota interaktīva mājaslapa skolas vecuma jauniešiem par 1.tipa cukura diabētu, lai palīdzētu pielāgoties dzīvei ar šo slimību un pārvarēt šķēršļus komunikācijai ar ģimenes locekļiem, draugiem un skolas biedriem,  informē farmācijas kompānijas "Sanofi -aventis Latvia" pārstāve Lāsma Trofimova.

Latvijā veiktā cukura diabēta pacientu aptauja atklāj, ka 31% jauniešu un viņu vecāku izvairās informēt apkārtējos par pusaudža saslimšanu ar 1.tipa cukura diabētu, kaut arī informētu līdzcilvēku palīdzība krīzes situācijā var glābt pacienta dzīvību.

42% jauniešu atzīst, ka slēpj savu saslimšanu, jo vēlas izvairīties no pastiprinātas uzmanības. Turklāt 44% jauniešu atzīst, ka pēdējā mēneša laikā cukura diabēts viņiem ir traucējis komunikācijā ar apkārtējiem.

Mājaslapas www.t1dstars.com "1.tipa cukura diabēta zvaigznes" mērķis ir palīdzēt jauniešiem rast atbildes uz aktuāliem jautājumiem par cukura diabētu un piedāvāt risinājumus saziņai ar apkārtējiem.

Jauniešu lapas latviešu versijas izveidē iesaistījās arī Bērnu klīniskās universitātes slimnīcas Bērnu slimību klīnikas virsārste endokrinoloģe Iveta Dzīvīte-Krišāne. Viņa norāda, ka "pēc diagnozes uzstādīšanas ir psiholoģiski un fiziski grūti kontrolēt notiekošo.

Ikdienas steiga un jaunais dzīves ritms patērē daudz spēka un enerģijas - jaunietis var aizmirst par šķietami nebūtiskām detaļām, piemēram, savlaicīgi nomainīt injektora adatiņu, kā dēļ insulīna ievadīšana kļūst sāpīga un nevajadzīgi apgrūtina pacientu.

Jaunā mājaslapa varēs kalpot par špikerīti, kas atgādina, vērš uzmanību uz būtiskāko un palīdz kļūt pašam par savas dzīves noteicēju."

1.tipa cukura diabēts Latvijā reģistrēts 556 jauniešiem vecumā līdz 19 gadiem, no tiem 308 zēniem un 248 meitenēm.

Avots: www.leta.lv

Sieviešu Kluba diskusijai:

Kā tu vērtē šādas mājas lapas izveidi?

Autors neiebilst, ja viņa publicētais materiāls portālā Sieviešu Klubs, bez iepriekšējas saskaņošanas ,tiek ievietots citos informācijas avotos ar hipersaiti uz viņa oriģinālo materiālu.
Lai komentētu, nepieciešams autorizēties Reģistrējies