Jana un vitamīni...

16. februāris 2011 00:00
1722

Par vitamīnu trūkumu organismā es, līdz šim, pat nebiju aizdomājusies. Neteikšu, ka vispār nedomāju. Vienkārši man šķita, ka tie organismam nav tik svarīgi.

 


Foto no personīgā arhīva

 

 

Diemžēl tādai bezatbildībai un arī nolaidībai sekoja vairākas smagas saslimšanas. Kā uzzināju nesen, tās varētu būt saistītas, taču ko nu vairs. Tagad ir bezjēdzīgi meklēt vainīgo un analizēt iespējamās sekas...

 

Lai gan, esmu no akurātajiem un uzcītīgajiem pacientiem, tādēļ pie ārstiem gāju regulāri un stāstīju par visu, neko neslēpjot. Arī nepilnus divus gadus atpakaļ, kad pirmo reizi parādījās neizskaidrojama temperatūra, es darīju identiski – neskaitāmas reizes devos pie ārsta ar jautājumu, ko man darīt un, kas ar mani notiek?

 

Domā, ka kāds centās atrast izraisītāju? Nekā tamlīdzīga! Pat neveicot nekādas analīzes, man tika uzstādīta diagnoze – funkcionālā temperatūra. Tomēr „profilakses labad” izrakstīja arī antibiotikas. Protams, pēc to lietošanas nekas nemainījās, temperatūra palika kur bijusi. Tagad man šķiet, ka tas ārsts tādējādi vēlējās pēc iespējas ātrāk tikt no manis vaļā. Patstāvīgi paaugstinātā ķermeņa temperatūra un nepārejošs nogurums nevienam nelikās satraukuma vērti.


Arī tad, kad parādījās pirmās organiskās izmaiņas un, bija nepieciešama operācija, neviens nekādus papildus izmeklējumus neveica! Lieki būtu teikt, ka pati sevi uz izmeklējumiem es nosūtīt nevarēju, vienkārša iemesla dēļ – es nezināju, kas man būtu jāpārbauda un, kas jāizmeklē. Savukārt parastās asins analīzes es nodevu ļoti regulāri (man pat prātā neienāca, ka vajag samaksāt papildus un nodod analīzes vēl uz kādām saslimšanām).

 

Ļoti labi atceros savu regulārāko jautājumu speciālistam – vai jūs varētu man ieteikt kādus vitamīnus organisma stiprināšanai un, vai man tos vispār vajag? Atbilde vienmēr bija līdzīga, vari palietot, bet diez vai tas ko mainīs, tev taču parastās analīzes ir normā, tātad viss ir kārtībā.


Jūties arī labi, tik vien ir, kā nogurums. Tici vai ne, mēnesi pēc pirmās operācijas, par to neviens vairs pat nepieminēja, it kā nekas nebūtu bijis – izgrieza un viss.

 

Uz jautājumu, kādus vitamīnus būtu labāk? Atbilde nekad nebija konkrēta, kur nu vēl apraksti par vitamīnu lietošanas labumiem un ietekmi! Nekas no tā nesekoja.

 

Varētu jau piekrist, ka mūsdienās pacienti ir ļoti izglītoti un tādēļ, varētu zināt daudz par vitamīnu lietošanu, taču uz mani to attiecināt nevar. Es vienmēr biju ļoti veselīga un papildus vitamīnu devas man nekad nešķita, kas svarīgs, ar domu, ja tās nav zāles, tad noteikti nav tik vajadzīgas.


Tad sekoja nākamā operācija, kas saistījās ar audu bojājumiem, arī tas man nelika saaustīties, kur nu vēl padomāt, vai tas nav kā saistīts savā starpā. Kur nu man, ja jau pat vairākiem ārstiem neienāca prātā šīs saslimšanas sasaistīt kopā. Lai vai kā, ne par to es gribēju runāt!

 

Pirms dažām dienām, kad kādas dakteres mudināta es tomēr nodevu paplašinātas asins analīzes (ar tādiem nosaukumiem, ko pat izrunāt grūti), man nācās doties uz Infektoloģijas centru. Kā izrādās manā organismā jau ilgāku laiku dzīvo veselas divas infekcijas (iespējams jau otru gadu), abas nopietnas un veselībai bīstamas.

 

Turklāt viena ir tāda, kas bojā organisma šūnas (abas veiktās operācijas ir saistītas ar šūnu struktūras bojājumiem). Parasti, ja ir stabila imunitāte un cilvēks pietiekami lieto vitamīnus, šīs saslimšanas neizraisa nekādas nopietnas sekas, taču novājinātu organismu tās „sagūsta” un var atstāt smagus, iekšējo orgānu bojājumus, līdz pat letālam iznākumam.

 

Patiesībā, arī mana vaina tajā ir liela, ja es būtu laicīgi sākusi lietot vitamīnus un stiprinājusi organismu, šis „zvērs” organismā pat nebūtu nostiprinājies, mana imunitāte to nogalinātu. Diemžēl pagaidām mēs (es un izraisītājs) cīnāmies savā starpa par to, kurš uzvarēs.


Ja vien ārsts kaut vienu reizi būt un pacenties man iestāstīt, ka vitamīnu lietošana organisma stiprināšanai ir tiešām svarīga! Domāju, nekas tāds nebūtu noticis. Kā beigsies mūsu cīņa, es tiešām nezinu. Pagaidām viņš vinnē...

 

Piedodiet meitenes, par tik rūgtu stāstu, tā nav izdoma, tā ir realitāte.

 

Jana Kozlova, www.sieviesuklubs.lv

 

Kāds ir Tavs stāsts "Es un vitamīni?" Uzraksti blogu un laimē Vitakur!

{smallpic:2}

Autors neiebilst, ja viņa publicētais materiāls portālā Sieviešu Klubs, bez iepriekšējas saskaņošanas ,tiek ievietots citos informācijas avotos ar hipersaiti uz viņa oriģinālo materiālu.
Lai komentētu, nepieciešams autorizēties Reģistrējies
17. februāris 2011 00:20

Nenāk miegs,jā,problēmas,problēmiņas....Jana,sevi ir jāžēlo un darbs nevar būt pirmajā vietā,kaut gan neesi jau atklājusi,kur Tu strādā.Var secināt,ka priekšniecība nav sevišķi acīga,jo rakstīšana un lappušu veidošana notiek darba dienās un darba laikā...Tātad tas neliecina par noslogojumu un pārslodzi.Kāpēc tādas problēmas ar veselību,to jau zini tikai pati.Pēc foto spriežot,aizdomas,ka kaut kas ar kalorijām nav pareizi sarēķināts un rezultātā jāvaino vitamīni...un ārsti.Vai tā nav pārspīlētā vēlme būt slaidai par katru cenu?Un kāda cena tagad veselībai?Tās ir manas domas,esmu mediķis

16. februāris 2011 22:33

Interesanti ar ko Jana nodarbojas? Kas tas par darbu kas novedis pie tādām sekām? Varbūt kaitīgie apstākļi un nevis vitamīnu nelietošana?

16. februāris 2011 21:41

Arī man gribas piekrist, ka ir izveidojusies kopiena...komentē galvenokārt vienas un tās pašas meitenes, viena otru atbalstot. Jauki!Bet meitenes Jums nav tā garlaicīgi dzīvot - rakstīt, komentēt par tādām būtībā jebkurai izglītotai sievietei zināmām tēmām?Grims, jaunumi kosmētikā un t.t....kaut kā ļoti jokaini!

16. februāris 2011 18:29

liguci83

Jūs man esat tikpat anonīma kā citi šeit. Ja kādu mans viedoklis aizskar - tiešām žēl, jo es vienkārši dalījos ar savām sajūtām...

Ja šis ir klubiņš tikai reģistrētiem lietotājiem, tad, lūdzu, izslēdziet Viesa opciju kā tādu. Esmu no tiem, kam vajadzīgs laiks, lai iepazītu un izlemtu par "draudzēšanos", bet neviesmīlīga attieksme, protams, vēlmi reģistrēties neveicina. OK, pieņemu, ka te jau ir noformējusies kopiena un cilvēkiem no malas nav ko darīt.

Ar cieņu,
Dita


jana 16. februāris 2011 14:53

Es jau arī saku, ka tagad nav jēgas meklēt vainīgo, es pati daudz pie kā esmu vainīga. Nekad sevi nežēloju un darbu turēju pirmajā vietā! Pie kā mani tas noveda? Pie šī paša rezultāta. Tikai joprojām nesaprotu, kādēļ neviens no ārstiem nereaģēja, uz visām sūdzībām, turklāt ne jau mēnešus ilgām, iet runa par gadiem!
Uz tām paplašinātajām analīzēm es aizgāju pati, par savu naudu un bez nosūtījuma! Neviens ārsts mani uz tām nesūtīja, kāda pazīstama daktere telefona sarunā tikai ieteica pārbaudīt, tā arī viss nāca gaismā. Ja ne viņa, es joprojām neko nezinātu un neārstētos.
Bet nesaku, ka tur nav arī mana vaina :)

Viesis16.02.2011 12:54:32
par slēpto reklāmu, kaut kā nebiju iedomājusies. Nezinu un man kaut kā vienalga :)

smukaa 16. februāris 2011 14:04

Piekriitu ligucci83..par to,ka viss ir galvaa;)

pece 16. februāris 2011 13:55

Piekrītu, ka Sideļņikova grāmatas ir labas, man tā ir palīdzējusi daudz ko saprast, tomēr diez vai visiem tās būs pieņemamas.

ligucci83,
Rudenī īsti nebūtu vajadzībai jābūt pēc vitamīniem, jo ir pieejams pietiekams augļu un dārzeņu klāsts. Ja nu vien D vitamīns, kam saulītes par maz.

16. februāris 2011 13:52

Tas, ka visas slimības sākas galvā un mūsu domās, manuprāt, ir tiesa. Arī tā pati zemā imunitāte rodas nepareizas domāšanas dēļ. Bet viena lieta ir to apzināties teorētiski, taču pavisam cita - realizēt dzīvē. Ja jau tas būtu tik vienkārši un ātri izdarāms, tad pasaulē droši vien nebūtu slimu cilvēku. Es pati arī ļoti cenšos strādāt ar sevi un savu domāšanu, attieksmi pret lietām un vainām, bet tas ir ļoti grūts darbs, tāpēc saprotu, ka uzreiz rezultāts nebūs ieraugāms. Taču kopumā esmu noskaņota optimistiski un esmu nolēmusi, ka es to paveikšu - savu domāšanu izmainīšu. Tāpat arī domāju, ka Jana ļoti labi apzinās, ka cēlonis ir mūsos pašos, un esmu pārliecināta, ka arī viņa strādā ar savām domām, bet, kā jau teicu, ne jau tik viegli un ātri praksē tas ir izdarāms, pat tad, ja to apzinies teorētiski.
Protams, 'visgudrākie' un visskaļākie kārtējo reizi ir tie, kas uzdrošinās komentēt vien Viesa statusā. Es tiešām nesaprotu, kāpēc cilvēki baidās komentēt ar savu niku. Jebkurš viedoklis ir viedoklis un katram cilvēkam uz tādu ir tiesības, tāpēc nesaprotu, kāpēc no tā jākaunas. Diezgan gļēva rīcība, manuprāt.
Un par to, ka šis blogs ir slēptā reklāma - riktīgi sasmējos :D, laikam kādam ir paranoja par šo tēmu, jo, manuprāt, te nevienā rindiņā nekāda vitamīnu slēptā reklāma neparādās..
Par vitamīnu lietošanu - uzskatu, ka ir jālieto. Rudenī un ziemā noteikti. Bet, protams, jāskatās, kādus vitamīnus lietot. Ja izvēlas dabīgus nevis ķīmiskos, domāju, ka tie dara tikai labu. Jo, lai kā arī gribētu, ar uzturu vien visu vajadzīgo nav iespējams nodrošināt. Man tagad nav laika meklēt, bet esmu redzējusi tabulas, kurās ir norādīti daudzumi, kādi kas ir jāapēd, lai uzņemtu nepieciešamo kāda vitamīna devu - nu, nezinu.. diezgan nereāli. It sevišķi tad, ja kāds konkrēts produkts vispār negaršo vai ir, piemēram, alerģija uz to. Pavasarī, vasarā vēl varbūt kaut ko puslīdz var nodrošināt tikai ar uzturu, bet rudenī un ziemā diez vai.

16. februāris 2011 12:54

Jana, lietojot pilnvērtīgu uzturu, nekādi vitamīni nebūs vajadzīgi!;) Protams, ir traki, ka tādas veselības problēmas, bet šajā gadījumā drīzāk jārunā par to, ka tikai tagad ārsts iedomājās uztaisīt paplašinātās asins analīzes, lai gan bija vairāki signāli, ka kaut kas nav kārtībā. Vai vitamīni ir panaceja pret infekcijām? No pieredzes - diemžēl nē.

PS Ļoti atvainojos, bet, lasot rakstu, kaut kā nepameta sajūta, ka tā mērķis ir popularizēt vitamīnus, jo SK lapās šobrīd notiek konkrētu vitamīnu reklāmas kampaņa. Nu, tāds slēptās reklāmas iespaids... :(

16. februāris 2011 12:52

Vitamīni mūsu apziņā laikam ir tik tālu atdalījušies no pārtikas, ka sakot "vitamīni", cilvēks iedomājas tikai burciņu ar kapsulām :D protams, ka ar pārtiku jāuzņem - augļiem, dārzeņiem, zaļumiem, sēklām u.c. dzīviem produktiem. Un, meitenes, jūs taču esat lielas un zinat, ka termiska apstrāde vitamīnus iznīcina, vai ne? ;)

Cerīte 16. februāris 2011 12:31

Tās nu gan ir pilnīgas muļķības- vēl nevienu vitamīni nav izglābuši no jaunveidojumiem,ja nu vienīgi radījuši aknu problēmas.Un noteikti ir labāk pilnvērtīgi ēst nekā lietot ķīmiski sintezētas vielas.Infekcijai attīstoties pie vainas ir 2-gan cilvēks,gan ari mikrobs un dažkārt tie ir tik ļoti virulenti ,ka nelīdz pat ideāla imunitāte.Vispār pēdējā laikā ir modē daļu vainas ''piesiet'' pacientam/aha-Tu taču nelieto vitamīnus/,īpaši ,ja lieta ir sasrežģīta un ilgi ārstējama.

mazaa raganina 16. februāris 2011 12:27

Šobrīd es arī lasu Siņeļņikova grāmatu,, Iepazīsti savu slimību" jau otro reizi un joprojām mācos...Ne vienmēr tas izdodas, bet viss,ko viņš raksta uz manīm attiecas par visiem 100%.Ļoti gribētu satikt šo ārstu Rīgā, viņš vadot praktiskos seminārus, varbūt kāda ir bijusi?

mazaa raganina 16. februāris 2011 12:26

Šobrīd es arī lasu Siņeļņikova grāmatu,, Iepazīsti savu slimību" jau otro reizi un joprojām mācos...Ne vienmēr tas izdodas, bet viss,ko viņš raksta uz manīm attiecas par visiem 100%.Ļoti gribētu satikt šo ārstu Rīgā, viņš vadot praktiskos seminārus, varbūt kāda ir bijusi?

DADZABITE 16. februāris 2011 12:17

Ligucci, izklausas traki. Ko gan mes katrs neesmu izslimojusi nemaz nezinot ... Es tadas slimibas pat nebiju dzirdejusi.

madmozele 16. februāris 2011 12:16

Ārstu vienaldzība mani tracina,bet kā jau te rakstīja,viņiem mēs esam kārtējais pacients.Pirmais,kas signalizē,ka ar organismu nav kārtībā,tas ir patstāvīgs nogurums un nedaudz paaugstināta ķermeņa temperatūra,nez kapēc ārstiem tas nešķiet svarīgi....
Par vitamīniem piekrītu Peces rakstītajam,pirmkārt pilnvērtīga barība.Kaut kur nesen žurnālā bija raksts par sintētiskajiem vitamīniem,bet nevaru atrast.
Veseļojies,Jana!

DADZABITE 16. februāris 2011 12:14

Jana, turies! Man pirms 10 gadiem ari bija neizskaidrojamie simptomi. Gaju pie dakteriem, visadam parbaudem, protams, zalu daudzums man bija vairak ka omiiteem. Lidz viena nedela pateicu STOP. Parekinaju ka gada laika esmu izterejusi uz visu so tik daudz naudas, ka vareju aizbraukt darga celojuma uz kadu eksotisko salu. Taja pasa nedela, zurnala ieraudziju rakstu par homeopati Inaru Keisu. Aizgaju ... un pec 2 menesiem simptomi mazinajas .... Diemzel Dr. Keisa ir jau mirusi, bet dzirdeju, ka vinas iesakto turpina meita. Visas homeopatiskas tabletites man pagatavoja aprieka. Iesaku pameginat. Man ari taja bridi bija loti novajinata inunitate.

16. februāris 2011 11:27

Jana!Ārējais atspoguļo iekšējo...Iesaku Tev izlasīt Siņeļņikova grāmatu "Iepazīsti savu slimību" Un tad Tu visu sapratīsi.( piebildīšu, ka ne visiem ir lemts izprast šo grāmatu, īpaši grūti izprast liekuļiem un meļiem...) Nevajag vainot citus cilvēkus, ārstus!MEKLĒ IEMESLU SEVĪ! Tavas slimības ir tikai Tavu domu un darbu rezultāts...un ,Jana, vai Tavas domas un darbi ir ir kristāldzidras?Kāpēc skaļi runāt un vainot kādu, ja vaina ir sevī???Palasi, nenožēlosi...protams, ja Tu kaut ko tādu spēsi saprast. Bet Tu spēsi, jo esi ļoti gudra meitene. Ja ne tagad, tad kaut kad vēlāl Tu sapratīsi šīs grāmatas jēgu un tad varēsi copy-paste ievietot savos rakstiņos...Lai Tev veicas!

16. februāris 2011 11:21

Manas attiecības ar vitamīniem arī ir rezervētas.. Dzeru B grupas vitamīnus( vai kādu citu vitamīnu kursu veidā atsevišķi), cenšos ēst sezonālos Latvijas ogas, augļus un dārzeņus. Kompleksos vitamīnus nelietoju principa pēc, pēc kādas sarunas ar ķīmiķi, secināju, ka vitamīnu savienojumi kompleksajos vitamīnos ir neloģiksi, līdz ar to organismam vajadzīga enerģija, lai tos sašķeltu un tie organismam spētu kā palīdzēt. Neesmu pārliecināta, ka tie dod lielāku labumu, nekā sliktumu.

sniegapukje 16. februāris 2011 10:07

Jā, diemžēl, ja pats par sevi neparūpēsies, ārstu "aiz krāgas nepapurināsi", tā arī var palikt bez veselības. Izturību, veselību un mieru, būs labi!

mazaa raganina 16. februāris 2011 09:56

ligucci83
Es jau tagad esmu palikusi tik nekaunīga, ka pati prasu ārstiem nosūtījumus šur un tur.Mana ginekoloģe pēdējā apmeklējumā jau pateica, ka drīz pati varēšot sevi ārstēt,jo smalki zinu visas nianses kad un kur sāk sāpēt
Sākumā domāju,ka esmu paranoiska māmiņa, kas savus bērnus staipa pie ārstiem bez vajadzības, bet tad noformulēju sev moto:,,Labāk vienu lieku reizi aizbraukt pie ārsta, nekā pēc tam nožēlot, ka ir par vēlu".
Un atrast ārstu, kas patiešām ir ieinteresēts Tavā veselībā, tā ir milzu veiksme.Man ir paveicies ar Loru, acu ārstu un ginekoloģi.Arī ar ģim. doku paveicies tādā ziņā, ka sūta visur,kur prasu un analīzes arī taisa regulāri utt,tikt pie dakteres varu tad, kad man vajag, nevis,pēc pāris nedēļām, kaut vai tajā par pieņemšanas dienā.
Turās!!!

16. februāris 2011 09:46

Veselību Tev, Jana! Lasot Tevis uzrakstīto, saskatīju arī zināmas līdzības ar sevi. Vismuļķīgākaias ir tas, ka ārsti bieži vien līdz galam neieklausās pacientā un neovērtē visus simptomus kopumā. Arī tas, ka nesūta uz papildus analīzēm, izmeklējumiem, pat tad, ja pacients pats ierunājas, ka varbūt vajadzētu to un to. Svietsts ar to medīcīnu īstenībā. Bet kā jau makvins teica - veselība mums ir tikai viena. Un par to jācīnās visiem spēkiem. Un es zinu, ka Tev izdosies! :)
Starp citu, izrādās, ka es arī esmu izslimojusi ne tikai Epšteinu-Barru, par kuru jau zināju, bet arī to CMV, kā arī Herpes Simplex. Nodevu analīzes un visiem IgG ir pozitīvs. Labās ziņas ir tās, ka šobrīd viss ir normā. Bet fakts paliek fakts - kaut kad man šie briesmoņi ir bijuši aktīvi (un neviens līdz šim man to nav pārbaudījis) un ļoti iespējams tieši tas arī ietekmējis manu turpmāko veselības stāvokli. Bet būs labi! Šobrīd uzsāku lietot smiltsērkšķu eļļas kapsulas (dabīgas), un ticu, ka tas palīdzēs nostiprināt un uzlabot imunitāti.

pece 16. februāris 2011 09:33

Novēlu, Jana, Tev izveseļoties.

Par vitamīniem - visa pamatu pamatos ir un paliek pilnvērtīga pārtika! Tas ir būtiski, lai cilvēks saņemtu visu nepieciešamo organismam, t.sk. vitamīnus.

Tikai pēc tam nāk vitamīni. Un tad ir svarīgi saprast, kuri vitamīni organismam papildus ir nepieciešami, jo nav iespējams vienu tabletīti visu uzņemt, gan tāpēc, ka ir vitamīni, kuriem, lai uzsūktos ir nepieciešams izšķīst taukvielās un ir tādi, kuriem taukus tuvumā nevajag, gan tāpēc, ka ne visus vitamīnus organisms tā vienkārši no tabletītes uzņem. Un kas par daudz, tas atkal par skādi.

Kaut kā sarežģīti viss.

To ko es esmu sapratusi, ka tradicionālās medicīnas posts ir tas, ka ārsts speciālists var būt izcils savā jomā, bet ir maz tādu ārstu, kas redz visu kopumā.

mazaa raganina 16. februāris 2011 08:30

Novēlu Tev izveseļoties!!!
Bet par vitamīniem ir tā,es pati zinu ko man vajag un kad man vajag un neviens ārsts man līdz šim nav teicis,, dzer to un to".(izņemot grūtniecības laiku).Viens vecs,bet gudrs LORs man pateica zelta vārdus,kurus atceros vēl tagad:,,Tev pašai jāuzņemas atbildība par savu veselību".Arī bērniem pati bez prasīšanas pērku vitamīnus kādus uzskatu par vajadzīgiem.Ārstam mēs esam kārtējais pacients, bet mums veselība ir tikai viena.

taschinka 16. februāris 2011 08:14

Vēlu labu,stipru veselību!!!
Un par vitamīniem,man tie bieži un dažādi jālieto,bet ja jautāju ārstam kādus labāk,tad pasaka,ka aptiekā ir visādi.Tā attieksme ir tāda vienaldzīga,ja iet runa par vitamīniem,tā it kā tas nebūt nav svarīgi.

silva9 16. februāris 2011 08:02

Es arī cenšos palietot vitamīnus īpaši ziemā un pavasarī.

1 2