Intīmi, bet nozīmīgi: uzlabo dzimumdzīves kvalitāti un dzīves kvalitāti kopumā!

Sieviešuklubs.lv
Sieviešuklubs.lv 15. septembris 2016 18:06
1979

Ar gadiem sievietes organismā notiek strukturālās izmaiņas, kuras ietekmē sievietes labsajūtu un intīmo dzīvi. Epiziotomijas (iegriezums starpenē dzemdību laikā) rētas un dzemdību traumas, maksts apjoma palielināšanās pēc dzemdībām, stresa urīna nesaturēšana, maksts sienu noslīdējums, hormonālās izmaiņas premenopauzē un menopauzē - ikviena no šīm problēmām  rada diskomfortu. Sievietes nereti sūdzas par sausuma un dedzināšanas sajūtu, niezi makstī jeb atrofisko vaginītu, kā rezultātā var rasties sāpes intīmo attiecību laikā. Kopumā visas šīs izmaiņas ietekmē sievietes labsajūtu,  dzimumdzīves kvalitāti un apmierinātību ar to, kas, savukārt, ietekmē arī attiecības ar partneri.

Pateicoties mūsdienu tehnoloģijām un lāzermedicīnas iespējām, šīs problēmas ir iespējams risināt veiksmīgi, ātri un delikāti, bet jo īpaši svarīgi - bez ķirurģiskas iejaukšanās. Vulvovagināla  atjaunināšanas procedūra ar frakcionētu CO2 lāzeru, kam ir  patentēts skaists metodes nosaukums MonaLisa Touch®, šobrī ir absolūts jaunums estētiskajā ginekoloģijā visā pasaulē.

Veselības centra 4 ginekoloģe - dzemdību speciāliste, ultrasonogrāfijas speciāliste Ilona Kampara norāda: “Iedarbība ar lāzeru ir ideāla metode, lai stimulētu kolagēnu, kas atrodas maksts sieniņās, mitrinot gļotādu un funkcionāli atjaunojot audus”. 

Procedūras laikā impulss apstrādā maksts gļotādu, iedarbojas dziļi audos, stimulē šūnas, kā rezultātā veidojās jauns kolagēns, mazinās dedzināšanas sajūta, nieze un maksts diskomforts, kas raksturīgs pēcmenopauzes un pēcdzemdību periodam, tāpat samazinās arī stresa urīna nesaturēšanas simptomi.

Veselības centra 4 Ginekoloģijas nodaļas CO2 lāzers ir vienīgais, kuru pielietojot ir veikti klīniskie pētījumi, kas publicēti citējamos medicīniskajos žurnālos, tāpēc var apgalvot, ka MonaLisa Touch® procedūra ir absolūti droša, to var pielietot sievietēm arī pēc krūts vēža terapijas, kurām ir sūdzības par sausuma sajūtu makstī, dedzināšanu, niezi un kuras nedrīkst lietot HAT (hormonu aizstājterapiju).

MonaLisa Touch® procedūra ilgst ne vairāk  par 10 minūtēm, ārstēšanas kurss sastāv no 3  procedūrām  ar  30 – 45 dienu intervālu, savukārt stabils efekts saglabājās līdz pusotram gadam.

Lai gan urīna nesaturēšana un tvirtuma zudums maksts kanālā nav bīstamas kaites, tomēr traucējošas un ierobežojošas gan. Sievietes, kurām ir šādas problēmas, nevēlas daudz par tām runāt, taču pēc ārstu novērojumiem katra trešā sieviete kādā no vecuma posmiem lielākā vai mazākā mērā ar tām sastopas. Seksuāli aktīvo sieviešu vidū ar šo problēmu saskaras katra ceturtā.

Urīna nesaturēšana ir jebkura urīna noplūde, kura notiek nepiemērotā laikā un vietā bez cilvēka gribas veikt urināciju. Lai cik tas netaisnīgi šķistu - galvenais riska faktors urīna nesaturēšanai ir sieviešu dzimums un ar to saistīti fizioloģiski (grūtniecības, dzemdības, menopauze) un patoloģiski (ginekoloģiskas slimības un operācijas, maksts sieniņu noslīdējumi u.c.) stāvokļi.

Iemesli urīna nesaturēšanai ir dažādi, un, pamatojoties uz tiem, izšķir vairākus urīna nesaturēšanas veidus. Trīs galvenie ir  - slodzes, pavēles un jaukta tipa urīna nesaturēšana. 

Slodzes urīna nesaturēšanai ir raksturīgas sūdzības par urīna noplūdi gandrīz jebkuras fiziskas piepūles vai dzimumattiecību laikā. Nesaturēšana var rasties, vienkārši ejot, pieceļoties kājās, mainot ķermeņa pozīciju, ceļot smagumus, šķaudot un klepojot. Iemesls - atslābuši vai bojāti iegurņa diafragmas  saistaudi vai starpenes muskulatūra. Atkarībā no tā, kādā mērā muskuļu spēks ir pavājinājies, iedala urīna nesaturēšanas pakāpes – viegla, vidēja un smaga. Galvenie riska faktori ir grūtniecības un dzemdības, menopauze, kognitīvie traucējumi, liekais svars un vecums, kā arī ginekoloģiskas operācijas un izmainīta mazā iegurņa anatomija.

Pavēles tipa urīna nesaturēšana izpaužas kā urīna noplūde neatliekamas urinācijas vajadzības fonā.  Parasti vajadzība iztukšot urīnpūsli pieaug pakāpēniski, un starp urinācijas reizēm ir 2-3 stundu starplaiks, taču pie pavēles tipa urīna nesaturēšanas vajadzība urinēt rodas pie jebkura, pat minimāla urīnpūšļa tilpuma. 

Jauktā tipa urīna nesaturēšanai raksturīgas gan slodzes, gan pavēles nesaturēšanas simptomi un sūdzības.  Atkarībā no tā, kurš nesaturēšanas veids ir pārsvarā, izmanto medikamentozas un manipulāciju/operatīvās terapijas kombinācijas. 

Medicīnas tehnoloģijas attīstās strauji, un to iedarbība kļūst arvien efektīvāka. Pēdējos gados urīna nesaturēšanas ārstēšanas metožu klāstam pievienojusies jauna, var teikt – revolucionāra metode: urīna nesaturēšanas ārstēšana ar lāzeru. VC 4 grupas uzņēmuma Capital Clinic Riga (CCR) speciālisti, pirmie Latvijā sāka pielietot šo ārstēšanās metodi. 

"Jau pēc pirmās manipulācijas pacientes sajūt atšķirību – urīna nesaturēšana un maksts sausuma sajūta ir mazinājusies vismaz par 70 – 95%. Pacientes, kurām ir bijis maksts kanāla atslābums un noslīdējums, pēc procedūras uzsver dzimumdzīves kvalitātes būtisku uzlabošanos. Taču ar šo procedūru nevaram palīdzēt sievietēm ar 3. un 4. pakāpes maksts noslīdējumiem, tādēļ ir būtiski uzsākt ārstēšanu savlaicīgi, īpaši pēcdzemdību periodā. Lāzerprocedūru var veikt arī sievietēm menopauzē, kurām ir maksts sienu atrofija, traucējošs sausums makstī, jo šī procedūra uzlabo asinsapgādi. Sievietes nenoliedzami ir ieguvējas – katrs gads, kas ir nodzīvots ar augstu dzīves kvalitāti, ir tā vērts. Un procedūras atkārtošana nav ierobežota", saka ginekoloģe Ilona Kampara. 

Terapijas laikā ar lāzeru Er: YAG tiek veiktas manipulācijas, kuras iedarbojas uz kolagēna metaboliskajiem procesiem maksts un iegurņa diafragmas saistaudos, stimulējot tā veidošanos. Rezultātā maksts priekšējā siena kļūst stingrāka, nodrošinot atbalstu urīnpūslim un urīnizvadkanālam; maksts kanāls kļūst tonizētāks, kas savukārt uzlabo izjūtas dzimumakta laikā.  Tā ir efektīva, viegli veicama, droša un komfortabla procedūra 

Pielietojot efektīvo FOTONA daudzfunkcionālo lāzera sistēmu Dynamis SP, var veikt vairākas procedūras ginekoloģijā:

Inconti Lase ir neinvazīva metode vieglas un vidējas pakāpes slodzes urīna nesaturēšanas novēršanai, bet Intima Lase ir lāzera terapijas metode neinvazīvas fototermālas maksts kanāla tonizēšanai viegla un vidēja maksts atslābuma sindroma gadījumā.

Metodes ir piemērotas gan pacientēm, kurām slodzes urīna nesaturēšana radusies pēc dzemdībām (īpaši liela augļa dzemdībām (4- 5 kg), vairāku augļu un atkārtotām dzemdībām, traumatiskām dzemdībām), gan pacientēm menopauzes un pēcmenopauzes periodā.

Mīļās sievietes, Jums ir tiesības būt veselām, un mūsdienu tehnoloģiskās iespējas ļauj ikvienai justies komfortā ar sevi. Saglabājiet savu attiecību kvalitāti un neaizmirstiet gūt baudu, esot brīnišķīgai sievietei, valdzinošai sievai un lieliskai mātei! 

DEKA SMARTXIDE V2LR kombinētais frakcionētais lāzers CO2 (10600 nm), ar kuru tiek veikta procedūra MonaLisa Touch®, atrodas VC4 Ginekoloģijas nodaļā, Kr.Barona ielā 117.

FOTONA daudzfunkcionālā lāzera sistēma Dynamis SP, kuras platformā ir apvienoti Er:YAG (2940nm) un ND:YAG (1064 nm) lāzeri, un ar kuriem veic Inconti Lase un Intima Lase procedūras, atrodas Capital Clinic Riga, Duntes ielā 15A.

Lai komentētu, nepieciešams autorizēties Reģistrējies