Informācija tūristiem, kas apmeklējuši Taizemi šā gada janvārī - februārī

pece
pece 16. marts 2011 15:05
621

Latvijas Infektoloģijas centrs ir izplatījis informāciju, ka Eiropas Slimību kontroles un profilakses centrs, pamatojoties uz Taizemes kompetentās veselības aizsardzības iestādes informāciju, brīdina par 6 nāves gadījumiem tūristiem, kas apmeklējuši Čangmai (Chiang Mai) pilsētu Taizemes ziemeļdaļā, 2011.gads janvārī-februārī.

 Mirušie ceļotāji bija no savstarpēji nesaistītām tūristu grupām no dažādām valstīm (ASV, Kanāda, Francija, Jaunzēlande un Lielbritānija), kā arī viens vietējais iedzīvotājs. Lielākai daļai mirušo bija novērota vemšana, elpošanas un sirdsdarbības traucējumi (miokardīts). Vienam pacientam bija konstatēta paaugstināta ķermeņa temperatūra. Mirušo cilvēku vecums no 23 līdz 78 gadiem. Līdzīgie simptomi konstatēti vēl diviem tūristiem no Jaunzēlandes, kuri šobrīd ārstējas. Saslimšanas iemesls un kopīgie riska faktori pagaidām nav noskaidroti. Pastāv aizdomas par inficēšanos ar enterovīrusiem, kuri konstatēti vismaz divos gadījumos. Izmeklēšana turpinās.

 

V/a „Latvijas Infektoloģijas centrs” aicina visus Latvijas iedzīvotājus, kuri šā gada janvārī, februārī apmeklēja Taizemi, īpaši Čangmai pilsētu, un ir, vai ir bijušas līdzīgas sūdzības par veselību, vērsties Latvijas Infektoloģijas centrā vai zvanīt uz diennakts epidemiologu tālruni 67271738.

Autors neiebilst, ja viņa publicētais materiāls portālā Sieviešu Klubs, bez iepriekšējas saskaņošanas ,tiek ievietots citos informācijas avotos ar hipersaiti uz viņa oriģinālo materiālu.
Lai komentētu, nepieciešams autorizēties Reģistrējies