Ieva Adamss: Visas slimības, arī ginekoloģiskās, ir „galvā”!

Autors: , 2011. gada 24. marts, 00:00:00
Ieva Adamss: Visas slimības, arī ginekoloģiskās, ir „galvā”!

Žurnāliste Ieva Adamss atklāj, ka ginekologa apmeklējuma iemesls visbiežāk ir nepieciešamība, ne profilakse, tomēr apmeklēt ārstu viņai nekad nav bijis bail.

 

 

"Pat atminoties pirmās reizes, kad devos uz vizīti pie ginekologa, neatceros, ka man kādreiz no tā būtu bijis bail.

 

Ārstu, protams, apmeklēju samērā regulāri – kādas divas reizes gadā, bet šīs vizītes, diemžēl ir ārstēšanās, nevis profilakses dēļ. Man jāpierakstās pie manikīra, uz jogas nodarbībām, zobu higiēnu un pie šuvējas, bet pie ginekologa – tāpat, bez atgādinājumiem, zinu, ka nokļūšu pat negribot! Man kā Skorpionam „vājā vieta” ir tieši urogenitālā sistēma, un tiklīdz kā rodas stress vai hroniska neizgulēšanās, tā uzreiz parādās kāda „sēne”.

 

Ar pašārstēšanos šajā gadījumā nenodarbojos, jo jūtos drošāk, ka papildus kādu konkrētu veselības problēmu risināšanai, ārsts tomēr laiku pa laikam veic arī vispārējo apskati, tostarp dažādas analīzes un ultrasonogrāfiju. Savukārt, tāda procedūra, kā, piemēram, dzemdes kakla vēža vakcīna, man vismaz pagaidām nav aktuāla.

 

Vispār, uzskatu, ka visas slimības, arī ginekoloģiskās, ir „galvā”, un saskatu vistiešāko kopsakarību starp kaitēm, kas pašai reizēm piemetas, un personisko noskaņojumu. Reizēm, atskatoties uz savu kaislīgo pagātni, nosvīstu aukstiem sviedriem, iedomājoties vien, no kā tik visa Dievs mani glābis, bet arī apzinos, ka seksuāli transmisīvas infekcijas un ginekoloģiskās slimības ir rezultāts vainas sajūtai par mīlēšanos un neapmierinātībai ar sevi."

 

 

Līva Zaksa, speciāli www.sieviesuklubs.lv

 

Sieviešu Kluba diskusijai:

Kāda ir tava pieredze - kā tava pašsajūta ir ietekmējusi ginekoloģisko veselību?