Ieva Adamss: Visas slimības, arī ginekoloģiskās, ir „galvā”!

24. marts 2011 00:00
826

Žurnāliste Ieva Adamss atklāj, ka ginekologa apmeklējuma iemesls visbiežāk ir nepieciešamība, ne profilakse, tomēr apmeklēt ārstu viņai nekad nav bijis bail.

 

 

"Pat atminoties pirmās reizes, kad devos uz vizīti pie ginekologa, neatceros, ka man kādreiz no tā būtu bijis bail.

 

Ārstu, protams, apmeklēju samērā regulāri – kādas divas reizes gadā, bet šīs vizītes, diemžēl ir ārstēšanās, nevis profilakses dēļ. Man jāpierakstās pie manikīra, uz jogas nodarbībām, zobu higiēnu un pie šuvējas, bet pie ginekologa – tāpat, bez atgādinājumiem, zinu, ka nokļūšu pat negribot! Man kā Skorpionam „vājā vieta” ir tieši urogenitālā sistēma, un tiklīdz kā rodas stress vai hroniska neizgulēšanās, tā uzreiz parādās kāda „sēne”.

 

Ar pašārstēšanos šajā gadījumā nenodarbojos, jo jūtos drošāk, ka papildus kādu konkrētu veselības problēmu risināšanai, ārsts tomēr laiku pa laikam veic arī vispārējo apskati, tostarp dažādas analīzes un ultrasonogrāfiju. Savukārt, tāda procedūra, kā, piemēram, dzemdes kakla vēža vakcīna, man vismaz pagaidām nav aktuāla.

 

Vispār, uzskatu, ka visas slimības, arī ginekoloģiskās, ir „galvā”, un saskatu vistiešāko kopsakarību starp kaitēm, kas pašai reizēm piemetas, un personisko noskaņojumu. Reizēm, atskatoties uz savu kaislīgo pagātni, nosvīstu aukstiem sviedriem, iedomājoties vien, no kā tik visa Dievs mani glābis, bet arī apzinos, ka seksuāli transmisīvas infekcijas un ginekoloģiskās slimības ir rezultāts vainas sajūtai par mīlēšanos un neapmierinātībai ar sevi."

 

 

Līva Zaksa, speciāli www.sieviesuklubs.lv

 

Sieviešu Kluba diskusijai:

Kāda ir tava pieredze - kā tava pašsajūta ir ietekmējusi ginekoloģisko veselību?

Autors neiebilst, ja viņa publicētais materiāls portālā Sieviešu Klubs, bez iepriekšējas saskaņošanas ,tiek ievietots citos informācijas avotos ar hipersaiti uz viņa oriģinālo materiālu.
Lai komentētu, nepieciešams autorizēties Reģistrējies
smukaa 26. marts 2011 23:17

Man arī,kamēr stresoju par niekiem,tikmēr to vien darīju kā sēni ārstēju,kad "sakartoju galvu" un nestresoju,sēne pazuda ka nebijusi (bez medikamentiem):)
Viss ir galvā!

DADZABITE 24. marts 2011 13:20

Man ari. Ka lielaks stress, ta visadas kaites piemetas. Stress mazinas, kaites pazud :D. Tadel nevaru but vadosos amatos. Guletu tik majas uz slimibas lapas :P

Ilze_Liekmane 24. marts 2011 13:14

Manas galvas/stresa problēmas atsaucas uz matiem un nagiem :D Bet kopumā - viss sākas galvā :)

mazaa raganina 24. marts 2011 10:01

Mana pašsajūta ietekmē manu veselību vairāk nekā gribētos atzīt.Līdz ko kaut kāds čē pē attiecībās, tā mani sveicina ginekologs.To pat mana daktere man teikusi,ka vispirms jāsaved nervi kārtībā.