Ieteikumi, kā mazināt alumīnija kaitīgo ietekmi uz veselību

Sieviešuklubs.lv
Sieviešuklubs.lv 12. jūlijs 2017 20:03
1661

Alumīnijs ir  sastopams gan augsnē, gan ūdenī, gan gaisā. Alumīniju izmanto būvniecībā, metālu sakausējumos, elektrorūpniecībā, iepakojuma materiālos u.c. Alumīniju un tā savienojumus plaši izmanto pannās, galda un virtuves piederumos, kā arī iepakojuma materiālos u.c. Alumīnija savienojumus izmanto kā zāles – kuņģa skābes mazināšanai, vakcīnās, kā kosmētikas līdzekli – pret svīšanu, pārtikas ražošanā kā pārtikas piedevas. Alumīnija savienojumus izmanto arī kā koagulantu dzeramā ūdens apstrādei, lai samazinātu organiskās vielas, uzlabotu ūdens kvalitāti (krāsu, duļķainību) un samazinātu mikroorganismu līmeni.

Balstoties uz zinātnieku veiktajiem pētījumiem vairāku gadu garumā, tiek atklāta tieša saikne starp alumīnija ietekmi uz cilvēku organismu un Alcheimera saslimšanas risku. Zinātnieki ir izpētījuši, ka alumīnija uzkrāšanās cilvēka organismā gadu gaitā rada ne tikai risku saslimt ar Alcheimera slimību, bet arī būtiski palielina autisma, diabēta, neiropātijas un vēža iespējamību.

Mūsdienās ir ļoti grūti pilnībā izvairīties no alumīnija klātbūtnes sadzīvē, taču zinātnieki iesaka vairākus veidus, kā samazināt saskarsmi ar alumīniju, kā arī produktus organisma attīrīšanai no šī toksiskā metāla.

1. Izvairies no produktiem, kuru sastāvā ir alumīnijs

 • Izpēti kosmētikas un higiēnas produktu iepakojumus (dezodorantus, krēmus u.c.). Izvēlies produktus, kuri nesatur alumīniju, lai arī tie maksās nedaudz dārgāk.
 • Cepamajā pulverī var būt alumīnija savienojumi, tāpēc, izpēti satura aprakstu. Tirdzniecībā ir pieejams arī cepamais pulveris bez alumīnija.
 • Alumīnija folija un virtuves piederumi. Aizvieto alumīnija un teflona virtuves piederumus ar stikla, dzelzs un keramikas piederumiem. Neizmanto alumīnija foliju ēdiena uzglabāšanai un pagatavošanai. Centies neiegādāties produktus, kuri ir iepakoti alumīnija folijā (piemēram, šokolādi). Atsakies no konservētiem produktiem, kuri tiek uzglabāti metāla bundžās. Bundžiņās pildītos gāzētos dzērienus arī labāk atstāj veikala plauktā.
 • Vakcīnas - praktiski visas vakcīnas satur alumīniju. Izvērtē, vai visas vakcīnas ir nepieciešamas.

2. Uzturā lieto vairāk produktu, kuros ir silīcijs

Silīcijs ir nepieciešams daudzām ķermeņa funkcijām - tam piemīt organisma pretnovecošanas iedarbība, palīdz stiprināt kolagēna elastību audos, novērš asinsvadu aizsprostošanos, palīdz uzturēt veselu sirds un asinsvadu sistēmu, tam ir liela nozīme kaulu veidošanās procesā un to stiprināšanā, silīcijs darbojas kā antioksidants un palīdz attīrīt asinis no toksīniem. 

Iekļauj savā uzturā kukurūzu, auzu pārslas, griķus, rīsus, rudzus, pākšaugus (pupas, zirņus, lēcas), papriku, ķirbjus, gurķus, banānus, topinambūrus, dažādus kāpostu veidus, kā arī ūdeni ar paaugstinātu silīcija daudzumu. 1.5l ūdens ar paaugstinātu silīcija daudzumu dzeršana katru dienu būtiski samazina alumīnija daudzumu smadzenēs.

3. Lieto uzturā produktus, kuri palīdz attīrīt organismu no smagajiem metāliem

Obligāti katru dienu savā uzturā iekļauj vismaz daļu no šiem produktiem:

 • nerafinēta organiskā kokosriekstu eļļa
 • čia sēklas un linsēklas
 • mārdadzi
 • produktus ar lielu vitamīna c daudzumu (svaigas ogas, augļi un dārzeņi - upenes, dzērvenes, mežrožu augļi, kivi, visi citrusaugļi, paprika, Briseles kāposti, spināti, loki, dilles, kartupeļi u.c.)
 • spirulīnu un hlorellu
 • ķiplokus, pētersīļus, kinzu
 • svaigu, filtrētu ūdeni.
4. Organisma attīrīšanas rituāli
Organismu vari atbrīvot no alumīnija un citu smago metālu klātbūtnes, regulāri apmeklējot infrasarkano staru pirti, pulsējošo elektromagnētiskā lauka terapiju, sāls terapiju, minerālu vannas, kā arī veic fiziskos vingrojumus.
Ievērojot piesardzības mehānismus, papildinot savu ikdienas uzturu ar veselīgiem, organiskiem produktiem, tu vari samazināt kaitīgā alumīnija un smago metālu daudzumu savā organismā, tādējādi arī samazinot risku saslimt ar Alcheimera un citām slimībām. 
Lai komentētu, nepieciešams autorizēties Reģistrējies