Hlamīdijas. Vai tas var atstāt iespaidu uz mazuli?

20. marts 2010 00:00
1549

Hlamīdijas nav patīkama saslimšana. Vai ar hlamīdijām slima sieviete var inficēt mazuli? Konsultē "ARS" ginekoloģe Ieva Baidekalna.

 

Jautājums:

Vēlētos iegūt atbildi uz sekojošu jautājumiem. Pēdējā reizē, kad biju pie ginekologa, man norīkoja veikt analīzes uz iekaisumu un hlamīdijām. Iekaisuma analīzes ir negatīvas, bet hlamīdiju ir 8.5 (negatīvs skaitās līdz 8.5 un no 8.5 līdz 11.5 ir robežsvārstība). Ko tas varētu nozīmēt- ir vai nav? Ja ir vai ir iespējams konstatēt, cik sen, - mani tas uztrauc, jo nesen man piedzima bērniņš un baidos, ka varēju inficēt arī viņu.

 

Cik liels ir tāds risks un kā un kas zīdainīšiem norīko un veic šādas analīzes? Apmēram 2 mēnešus pirms iestājās grūtniecība kā donors biju nodevusi asinis, kad zvanīju un prasīju vai tās ir derīgas, man teica, ka tām viss ir kartībā. Arī stājoties uzskaitē man veica standarta pārbaudes un arī tad it kā viss bija kārtībā, tikai bija mazs iekaisums. Vai tas varētu liecināt, ka ja hlamīdijas ir tagad, tās iestājoties grūtniecībai nebija? Paldies!

{smallpic:1}

Atbild „ARS” ginekoloģe Ieva Baidekalna:

 

Labdien! Ir daži pretjautājumi Jums – vai hlamīdijas tika noteiktas asins analīzē? Kā noprotu pēc rakstītajiem rezultātiem, ir noteikts hlamīdiju antivielu titrs asinīs, taču ir jāatzīmē, ka antivielu noteikšanai asinīs nav primāras diagnostiskas nozīmes, jo pozitīvais antivielu titrs norāda, ka kaut kad iepriekš esat hlamīdiju infekciju pārslimojusi. Taču diemžēl nav iespējams retrospektīvi diagnosticēt, kad inficēšanās ir notikusi.

 

Būtu nepieciešams atkārtoti vērsties pie Jūsu ginekologa, lai noteiktu hlamīdiju esamību materiālā no dzemdes kakla epitēlija pēc PCR metodes, kas arī ir zelta standarts hlamīdiju diagnostikā.

 

Uzdod arī Tu savu jautājumu ginekologam, rakstot uz kristine@sieviesuklubs.lv!

Autors neiebilst, ja viņa publicētais materiāls portālā Sieviešu Klubs, bez iepriekšējas saskaņošanas ,tiek ievietots citos informācijas avotos ar hipersaiti uz viņa oriģinālo materiālu.
Lai komentētu, nepieciešams autorizēties Reģistrējies