Hibiska tēja tavai veselībai

Sieviešuklubs.lv
Sieviešuklubs.lv 18. jūlijs 2017 12:34
4967

Krāšņi ziedošo hibisku audzē daudzās pasaules vietās gan estētiskam baudījumam, gan ārstnieciskos nolūkos.

Koši sarkanās tējas pagatavošanai tiek izmantoti Hibiscus sabdariffa sarkanie ziedi. Tējas garša ir skābena, nedaudz sīva, atgādina dzērveņu garšu. Hibiska tēja nesatur kalorijas un kofeīnu. To var dzert gan karstu, gan aukstu. Īpaši vasaras tveicē ir ieteicams dzert aukstu hibiska tēju, jo tā palīdzēs atvēsināties.

Ja hibiska tējas garša liekas pārāk skāba, to var uzlabot, pievienojot nedaudz medus, kā arī var izmēģināt savām garšas kārpiņām tīkamu garšvielu papildinājumu tējai - kanēli, krustnagliņas, ingveru vai muskatriekstu.

Hibiska tējai piemīt vairākas īpašības veselības stāvokļa uzlabošanai, kuras bija zināmas jau Senajā Ēģiptē, Persijā un Āfrikas reģionos. Tradicionāli hibiska tēja tika izmantota ķermeņa temperatūras pazemināšanai, sirds slimību, sāpoša kakla un klepus ārstēšanai, augsta asinsspiediena pazemināšanai. 

Mūsdienās pētījumi apliecina, ka hibiska tēja ir noderīga ne tikai augsta asinsspiediena, bet arī holesterīna līmeņa pazemināšanai.

Hibisks satur flavonoīdus un antocianīnus, kuriem piemīt antioksidanta īpašības. Hibiska tējas lietošana ikdienā palīdz uzturēt labu sirds veselību.

Pētījumi liecina, ka, lietojot hibiska tēju 3x dienā 4-6 nedēļu garumā, asinsspiediens būtiski pazeminās.

Hibiska tējas lietošana 2x dienā 30 dienu garumā pazemina sliktā holesterīna (ZBLH) līmeni un paaugstina labā holesterīna (ABLH) līmeni asinīs.

Hibiska tējai piemīt antibakteriāla, pretsēnīšu un pretiekaisumu iedarbība. Karsta hibiska tēja ir lielisks līdzeklis kakla sāpju un klepus ārstēšanai. Tējai piemīt urīndzenoša iedarbība, tā palīdz attīrīt nieres un ārstēt urīnceļu iekaisumus.

Hibiska tējas lietošana uzturā palīdz kontrolēt cukura līmeni asinīs, ir ieteicama cilvēkiem, kuri slimo ar cukura diabētu.

Tēja spēj novērst sliktu dūšu un vemšanu. Tai piemīt gremošanas traucējumu un spazmu novēršanas iedarbība. Sievietes var lietot hibiska tēju menstruālo sāpju atvieglošanai.

Tēja stimulē vielmaiņas procesus, attīra zarnu traktu un veselīgā veidā palīdz atbrīvoties no liekā svara.

Hibiska tēja ir bagātīgs C vitamīna avots. Tā palīdz stiprināt imunitāti, atjauno hormonālo līdzsvaru - novērš noskaņojuma svārstības, nomierina, uzlabo nervu sistēmas veselību, ārstē depresiju. Tēja attīra organismu no brīvajiem radikāļiem - ārstē aknas un samazina vēža šūnu veidošanās risku.

Neskatoties uz daudzām veselīgajām hibiska tējas īpašībām, no tās lietošanu ikdienas uzturā vajadzētu izvairīties cilvēkiem ar zemu asinsspiedienu, jo tēja veicina asinsspiediena pazemināšanos.

Hibiska tēju nevajadzētu lietot grūtniecēm, jo tā veicina asinsriti dzemdes un iegurņa rajonā, stimulē menstruācijas.

Lietojot hibiska tēju vienlaicīgi ar hormonālajiem preparātiem, nepieciešams konsultēties ar ārstu.

Hibiska tēja var izraisīt alerģisku reakciju, tāpēc cilvēkiem ar paaugstinātu jutību pret skābēm vajadzētu pārbaudīt sava organisma reakciju ar nelielu hibiska tējas devu. 

Lai komentētu, nepieciešams autorizēties Reģistrējies