Haloterapija. Kādēļ jāsāla gaiss?

Intensa.pro
Intensa.pro 1. septembris 2014 17:52
2103

Intensīva transporta plūsma pilsētā un rūpniecisko ražošanas uzņēmumu koncentrācija tajās rada papildus slodzi visu cilvēka organisma sistēmu darbībai. Šādi apstākļi īpaši negatīvi ietekmē elpošanas sistēmu.

Vēl salīdzinoši nesen sāls istabas izmantoja tikai ārstnieciskos nolūkos, taču pēc tam, kad tika atklātas milzum daudzās halokameras unikālās kosmētiskās iedarbības, daudzos SPA salonos tika ierīkotas sāls istabas. To estētiskais dizains ar katru gadu piesaista arvien vairāk jaunus apmeklētājus, bet vērtīgais mikroklimats novērš lielpilsētas dzīves radītās blakusparādības, raksta pirmais Baltijā skaistumkopšanas industrijas servisa portāls INTENSA.PRO

Kas ir haloterapja?galoterapija-intensa.pro

Sāls istabā (halokamera) tiek mākslīgi radīti dabiskas sāls alas apstākļi. Medicīnā tādas istabas izmanto elpošanas orgānu, nervu sistēmas, skeleta un muskuļu, kā arī asinsrades sistēmas saslimšanu profilaksei un ārstēšanai. Tām piemīt arī organismu atjaunojoša iedarbība.

Patlaban mūsdienīgās halokameras ar savām terapeitiskajām un kosmētiskajām īpašībām neatpaliek no īstajām alām un ir krietni pieejamākas, jo agrāk sāls istabas atradās tikai sanatorijās un pansionātos, taču šobrīd procedūru piedāvā arī SPA saloni.

Halokameras piesaista salona procedūru cienītājus ne mazāk kā SPA kapsulas un saunas. Vispirms jau tādēļ, ka tās ir ļoti skaistas un eksotiskas. Sienas ir izklātas silvinīta iežu blokiem, pie griestiem ir stalakatīti, bet grīda ir nobērta ar sāli – tas viss kopā rada īstas pazemes atmosfēru.

Sāls segums izveidots ne tikai tādēļ, lai izraisītu asociācijas ar alu, bet arī tādēļ, lai uzturētu atbilstošus temperatūras (+13-20°C.), mitruma (45-70%) un hipobakteriālus apstākļus, kas mijiedarbojas ar sāls aerosolu. Sāls pārklājums darbojas arī kā skaņas izolācija, tādēļ halokamerā valda pilnīgs klusums, kas ļauj atslābināties un gūt baudījumu.

Kā notiek iedarbība?

Haloterapijas seansa laikā cilvēks elpo gaisu, kas ir piesātināts ar ļoti sīkām sāls minerālu daļiņām. Tās iekļūst elpceļos, nodrošinot atjaunojošu un profilaktisku iedarbību, apgādā organismu ar dzīvības procesu nodrošināšanai nepieciešamajiem minerālsāļu joniem un arī nodod elektrisko lādiņu, kas sniedz dažādus bioloģiskus efektus. Šāda gaisa sastāvā ir teju visa Mendeļejeva ķīmisko elementu tabula:

Raksta turpinājumu lasiet ŠEIT

Autors neiebilst, ja viņa publicētais materiāls portālā Sieviešu Klubs, bez iepriekšējas saskaņošanas ,tiek ievietots citos informācijas avotos ar hipersaiti uz viņa oriģinālo materiālu.
Lai komentētu, nepieciešams autorizēties Reģistrējies