Grieķu zinātnieki: Dzīve laulībā veicina aptaukošanos

22. marts 2010 00:00
647

Kā apgalvo grieķu zinātnieki, precētiem cilvēkiem ir divas līdz trīs reizes lielāks risks aptaukoties nekā vientuļajiem, vēsta britu laikraksts "The Daily Telegraph".

{smallpic:1}

Saskaņā ar grieķu zinātnieku veikto pētījumu dzīves veida izmaiņu un attieksmes maiņas pret savu izskatu dēļ precētiem vīriešiem ir trīs reizes lielāks risks kļūt resniem, savukārt sievietēm - divreiz lielāks.

 

Kā liecina pētījums, kurā tika aptaujāti vairāk nekā 17 000 pāru vecumā no 20 līdz 70 gadiem, precēti pāri retāk nodarbojas ar sportu un seksu, sliktāk ēd un jūtas apmierinātāki ar esošo dzīves situāciju. Laulātie pāri pavada vairāk laika pie kopīgām ēdienreizēm, vairāk sēž pie televizora un nereti pasūta gatavo ēdienu uz mājām.

 

Kā piektdien Atēnās notikušajā Visgrieķijas medicīnas konferencē pavēstīja zinātnieki no Saloniku un Joanninas universitātēm, vislielākā problēma precēto cilvēku vidū ir veselībai bīstamākā abdominālā jeb vēdera aptaukošanās. Joanninas universitātes profesors Dimitris Kiortsis norādīja, ka laulāto pāru aptaukošanās ir tieši saistīta ar dzīvesveidu, jo precētie cilvēki arī retāk nodarbojas ar seksu, kas tiek uzskatīta par intensīvu fizisku aktivitāti. Pēc viņa vārdiem, neprecētie cilvēki sākotnēji velta daudz laika labas formas saglabāšanai, lai padarītu sevi pievilcīgu un atrastu partneri, "taču apprecoties viņi palaižas". Labā laulībā ir arī mazāk stresa un satraukumu, cilvēki mazāk smēķē, "un tādējādi pieaug ēstgriba".

 

Pētījuma autori iesaka laulātajiem vairāk nodarboties ar fiziskām aktivitātēm, vismaz vienreiz dienā ēst mājās gatavotu ēdienu, izvairīties no našķiem un ievērot Vidusjūras reģiona diētu, kurā ietilpst daudz augļu, dārzeņu un olīveļļa.

 

Saloniku Universitātes profesors Dimitris Papazoglu piebilda, ka viena laulātā iniciatīva ēst veselīgāk pozitīvi ietekmē abus. "Ja viens no partneriem nolemj ievērot diētu, bieži vien arī otrs partneris seko viņa piemēram."

LETA 
Daily Telegraph
Autors neiebilst, ja viņa publicētais materiāls portālā Sieviešu Klubs, bez iepriekšējas saskaņošanas ,tiek ievietots citos informācijas avotos ar hipersaiti uz viņa oriģinālo materiālu.
Lai komentētu, nepieciešams autorizēties Reģistrējies
taschinka 2. aprīlis 2010 17:58

Ja,es ar tam piekritu.Es domaju,ka tas ir ari tadel,ka nepreceti mes gribam izpatikt,but skaisti,rupejamies par sevi.Tad kad aprecamies,mums vairs nevajag nevienam izpatikt,jo ir jau milotais blakus.Mazak uzmanibas veltam savam izskatam.
Nepreceti iet uz disenem izdejojas un tur atstaj savas kalorijas,bet preceti sez majas un uznem tas.Protams visam ir savi iznemumi.

smukaa 23. marts 2010 21:31

Piekriitu!Ja agraak vareeju paeest no salaatiem un maizes shkjeeles,tad tagad jaataisa "normaali" (kaa man viirs saka:D ) eest..

sandija 22. marts 2010 14:59

Tam var piekrist!

Kā pievienot rakstus Sieviešu Klubā?

PAMĀCĪBA: Kā pievienot rakstu/fotoblogu/video Sieviešu Klubā?

PAMĀCĪBA: Kā pievienot rakstu/fotoblogu/video Sieviešu Klubā?

Kādēļ sākt blogot Sieviešu Klubā?

Kādēļ sākt blogot Sieviešu Klubā?

Redaktores sleja

Pārmaiņas...

Pārmaiņas...

Kādi konkursi notiek Sieviešu klubā

Skaistumkopšanas balvas, kino un teātru biļetes, grāmatas

Horoskopi

Horoskopi: ko zvaigznes sola jūlijā

Horoskopi: ko zvaigznes sola jūlijā