Ginekologi lobē kādas konkrētas firmās?

kintijasieviesuklubslv
kintijasieviesuklubslv 21. marts 2011 00:00
1113

Pēc kādiem principiem ārsti izvēlas, kuras firmas hormonālās tabletes piemērot tieši šai klientei? Vai tad nav jāveic analīzes, lai saprastu, vai organisms pieņems konkrēto preparātu vai arī nepieņems? Jautājam Sieviešu Kluba ekspertei Daigai Baranovskai, ARS ginekoloģei.

 

 

„Mēs neizrakstām konkrētas firmas preparātu, bet gan izvēlamies tādas tabletes, kas pēc sastāva vislabāk varētu atbilst konkrētajai sievietei. Drīzāk ginekologu izvēli ietekmēs iepriekš iegūtā informācija par tiem vai citiem medikamentiem un, protams, arī personīgā pieredze no savām pacientēm. Biežāk izvēle būs par labu jaunāko paaudžu preparātiem, jo to sastāvā ir mazāks hormonu daudzums un līdz ar to mazāks risks blakusparādībām, vai arī, ja sievietei ir kādas medicīniskas problēmas, preparātu izvēli diktē tās.

 

Gados jaunām sievietēm ārsti biežāk iesaka preparātus ar salīdzinoši zemākām hormonu devām, kamēr sievietēm pēc 30-35 gadu vecuma biežāk piemēroti būs preparāti, kuriem ir relatīvi lielāka hormonu deva.

 

Kādēļ pirms hormonālo tablešu izrakstīšanas ginekologi neveic analīzes, lai noteiktu, kurš tieši preparāts organismam ir vispiemērotākais? Pavisam vienkārši – tādēļ, ka pasaulē vēl nav izdomātas tādas analīzes, kas to varētu noteikt.

 

Ja ārstam ir pamatotas aizdomas, ka sievietei varētu būt kādi hormonāli traucējumi, tiek veiktas hormonu analīzes un citi izmeklējumi, lai noskaidrotu problēmas cēloņus un precizētu diagnozi. Tas tālāk palīdz izvēlēties pareizākos medikamentus gan ārstēšanai, gan kontracepcijai. Taču, ja ir jautājums tikai par kontracepciju ginekoloģiski veselai sievietei, tad speciālu testu pagaidām nav. Tad, kad zinātne mums šādu iespēju radīs, mēs to, protams, noteikti izmantosim.“ stāsta speciāliste.

 

Vizīti pie dr. Daigas Baranovskas varat pieteikt pa tālruni 67201007

 

Kintija Bulava, www.sieviesuklubs.lv

 

Sieviešu Kluba diskusijai:

Kā tu parasti ar savu ginekoloģi izrunā jautājumus par tev piemērotākās kontracepcijas izvēli?

Autors neiebilst, ja viņa publicētais materiāls portālā Sieviešu Klubs, bez iepriekšējas saskaņošanas ,tiek ievietots citos informācijas avotos ar hipersaiti uz viņa oriģinālo materiālu.
Lai komentētu, nepieciešams autorizēties Reģistrējies
mazaa raganina 21. marts 2011 13:38

Parādiet man kaut vienu doku,kurš publiski pateiks-jā, es sadarbojos ar konkrēto firmu un rakstu tieši viņu preparātus. :)

pece 21. marts 2011 10:33

Man ļoti patīk paustais pamatojums, izvēlamies sievietei piemērotākās kontracepcijas tabletes uz čuju, jo analīzes nav tādas, kuras nosaka atbilstību, un tas nekas ka daudzām kontracepcijas tabletēm ir viena un tā pati aktīvā viela ļoti līdzīgos daudzumos, atšķiras balastvielas un ražotājs. Tātad nākas secināt, ka tas ražotājs, kura izplatītāji aktīvāk ārstu ir "iepazīstinājuši" ir labākās tabletītes.

taschinka 21. marts 2011 07:25

Runāt runājam,bet esmu lasījusi,ka piemēram izvēloties spirāli,vai vēl dažas citas kontracepcijas ir jātaisa pārbaudes,analīzes,bet man nekas netikai taisīts.Bet tas jau paliek uz ārsta atbildību,ja jau tā dara.