Fotopadoms: ārstnieciskā vingrošana 24 stundas diennaktī

Sieviešuklubs.lv
Sieviešuklubs.lv 12. marts 2013 09:25
13298
Tas ir maldīgs uzskats, ja domā, ka savam organismam vislabāko palīdzību pēc darba saspringumiem vari sniedz, divas vai trīs reizes nedēļā apmeklējot fitnesa zāli. Ar ārstniecisko vingrošanu vari nodarboties 24 stundas diennaktī! Turklāt pati sev būt arī trenere! Viss, kas tev jādara, jāpievērš apzināta uzmanība savam ķermenim. Sieviešu Klubs kopā ar fizioterapeiti Kristīni Stalīdzāni izstrādājis programmu, kā soli pa solim pareizi piecelties no guļus pozīcijas stāvošajā. Šī programma tev palīdzēs gan guļus pareizi lasot grāmatu, gan pavisam vienkārši - no rītiem pareizi izkāpt no gultas.
Ja vēlies lasīt grāmatu guļus pozīcijā, tad dari to pareizi. Apgulies uz vēdera, atbalsties pret apakšdelmiem. Interesanti, ka šādu pozu zīdainis mācās apmēram 3 - 4 mēnešu vecumā, kad mācās pareizi noturēt galviņu. Ja pieaugušā vecumā mēs atcerētos visas tās kustības, kuras apguvām bērnībā, problēmas ar muskuļu saspringumu nebūtu :) Tātad, kā pareizi iekārtoties, lai nebūtu sasprindzināti kakla muskuļi? - Pakausi virzi uz augšu; - Skatu vērs pa diagonāli uz leju; - Plecus atvirzi prom no ausīm; - Ja vēlies, zem vēdera vari palikt spilvenu un sasprindzināt dibena muskuļus.
Sākuma pozīcija, lai uzsāktu vingrošanu (vai izkāptu, piemēram, no gultas). Guļot uz muguras pavēro sava ķermeņa simetriju. Kā ir novietotas pēdas? Vai simetriski iespiežas labā un kreisā puse grīdā? Pavēro savu ķermeni! Šajā pozīcijā vissvarīgākā ir simetrija!
Lai pietrauktos sēdus, uzreiz nelec kājās! Caur sānu, pa slinko velies uz sāna, bet galvenais - nepacel galvu! Tai laiski jāguļ uz grīdas (vai gultas?:)). Tikai tad, kad esi jau šādā pozīcijā, vari spert nākamo soli.
Balstoties uz rokām, celties pussēdus. Biomehāniski novieto elkoni zem pleca un celies augšā. Šādi ļoti labi strādā vēderpresīte. Iedomājies, ka zemāko ribu "velc" pie iegurņa.
Nākamais solis un esi jau sēdus.
Kā no četrāpus pozīcijas piecelties sēdus? Vispirms pievērs uzmanību savai četrrāpus pozīcijai. Jābūt taisnai mugurai, pleciem prom no ausīm, galvai uz vienas līnijas ar mugurkaulu. Skats - pa diagonāli starp ceļiem. Elkoņi minimāli saliekti. Ceļi - paralēli skatās plaukstu virzienā. Šādā pozīcijā zīdaiņi gatavojas rāpošanai. Starp citu arī pieaugušā vecumā reizi pa reizei ir vērts parāpot. Tas stiprina mugurkaulu un locītavas. Tas vajadzīgs, lai pareizi sabalansētu muskuļa garuma un spēka attiecības.
Arī no rāpošanas, vispirms sēdus pozīcija un tikai tad celies stāvus. Kā piecelties pareizi? Skaties turpinājumā...
Vispirms apsēdies uz ceļiem (šo soli nedrīkst izmantot visas tās, kurām ir kādas veselības problēmas ar ceļiem). - Mugura taisna; - Pakausis vērsts uz augšu; - Skats vērsts pa diagonāli uz leju; - Elkoņi zem pleciem.
Tad ieņem ceļa balstu. Starp citu - ja šādā veidā vienmēr celsies no sēdus pozīcijas, dienas laikā pietiekami stiprināsi sēžas muskuļus.
Tad balsties uz viena ceļa, otru kāju atbalsti pret grīdu. Tā dibena puse, kurai celis ir uz grīdas, ir jāsasprindzinās. Tad svaru lēzeni pārnes uz pēdu, kas balstās pret grīdu. Ievēro - celim ir jābūt precīzi virs pēdas.
Un gatavs - esi stāvus! Sākumā liekas - tik sarežģīti? Ja esi noskatījusies šo fotoblogu līdz beigām, nākamreiz, kad izkāpsi no gultas vai no četrrāpus pozīcijas celsies kājās, pievērs uzmanību, kās ir tavas ierastās kustības. Varbūt tās pavisam nedaudz pamainot vari uz savu ķermeni iedarboties ārstnieciski? :)
Vingrojumu komplekti Sieviešu Klubā top sadarbībā ar O.B. tamponiem. Tie ir tamponi, kuri sievietei neatkarīgi no mēness cikla, ļauj justies brīvi, ērti un pārliecināti. Arī fitnesa zālē vai peldbaseinā, ja menstruācijas tev nav šķērslis vingrošanai un peldēm. Teksts: Kintija Bulava, sieviesuklubs.lv Foto: Māris Lapiņš, mlstudio.lv

Tas ir maldīgs uzskats, ja domā, ka savam organismam vislabāko palīdzību pēc darba saspringumiem vari sniedz, divas vai trīs reizes nedēļā apmeklējot fitnesa zāli. Ar ārstniecisko vingrošanu vari nodarboties 24 stundas diennaktī! Turklāt pati sev būt arī trenere! Viss, kas tev jādara, jāpievērš apzināta uzmanība savam ķermenim. 

Sieviešu Klubs kopā ar fizioterapeiti Kristīni Stalīdzāni izstrādājis programmu, kā soli pa solim pareizi piecelties no guļus pozīcijas stāvošajā. Šī programma tev palīdzēs gan guļus pareizi lasot grāmatu, gan pavisam vienkārši - no rītiem pareizi izkāpt no gultas, lai neveidojas lieks sasprindzinājums muskuļos. 

Ikdienas vingrošanas programmu skaties šajā fotoblogā.

Lai komentētu, nepieciešams autorizēties Reģistrējies