Flebologs: ļaujam pacientam izvēlēties tīkamāko operācijas metodi!

10. maijs 2012 15:00
1027

Baltijas Vēnu klīnika ir vienīgā Baltijā, kura saviem pacientiem vēnu operāciju piedāvā veikt ar kādu no četrām metodēm. Kādas tās ir, un kā šīs metodes atšķiras, portālam www.sieviesuklubs.lv stāsta flebologs Ints Ūdris. 

„Ir klīnikas, kurās tiek piedāvāta tikai viena vēnu operāciju metode. Tomēr, jo vairāk instrumentu, jo vieglāk ir strādāt, un līdz ar to, katram atsevišķam gadījumam iespējams izvēlēties piemērotāko no vairākām metodēm, kā tas ir Baltijas Vēnu klīnikā!

Tāpat kā jebkuram amatniekam ir dažādi instrumenti, lai darbu veiktu labāk, arī ķirurgs operāciju var veikt labāk un precīzāk, ja konkrētā pacienta ārstēšanai pastāv iespēja izvēlēties piemērotāko aparatūru,” stāsta Ints Ūdris.  

Metodes, kuras piedāvā Baltijas Vēnu klīnika

Baltijas Vēnu klīnikā vēnu operācijas tiek veiktas ar lāzermetodi, vecā tipa radiofrekvences metodi, jaunā tipa radiofrekvences metodi un tvaika mikroimpulsu metodi.  

Vēnu lāzeroperācijas Latvijā tiek izmantotas visilgāk – nu jau desmit gadus, bet radiofrekvenci pie mums pielieto kopš 2008.gada, lai gan citviet pasaulē tā ir senāka par lāzermetodi.

Tā kā nepārtraukti atjaunojam tehnoloģisko bāzi un ieviešam jaunas tehnoloģijas, pagājušajā gadā ieviesām jaunāko, progresīva ražotāja (Fcare Systems) tehnoloģiju, kurai ir vairāk priekšrocību un, piemēram, izmantojot īpaši tievus radiofrekvences vadus, var slēgt arī vēnu sānu zarus, kas līdz šim nebija iespējams.

2007.gadā iegādājāmies jauna veida radiofrenvences katetru, jo tam, salīdzinājumā ar vecā tipa, ir vairāk priekšrocību.

Savukārt tvaika mikroimpulsu metode ir visjaunākā – Baltijas Vēnu klīnikā to ieviesām tikai pērn. Pasaulē gan tā tiek pielietota jau kopš 2008.gada,” atklāj flebologs.

Kāda ir būtiskākā atšķirība?

„Gan lāzermetodes, gan radiofrekvences metodes laikā vēnā tiek izdalīts siltums, savukārt pielietojot tvaika mikroimpulsu metodi - izpūsts ūdens tvaika mākonis.

Tvaika mikroimpulsu metodes lielākā priekšrocība ir tā, ka šis ūdens tvaiks vienlaikus iespiežas visās paplašināto vēnu kabatiņās, sānu zaros un izliekumos.

Šī iemesla dēļ tā ļoti labi piemērota sazarotu vēnu gadījumā un arī tad, ja ir jāveic atkārtota vēnu operācija, kas parasti ir daudz sarežģītāka. Var teikt, ka šajā ziņā tvaika metode ir neaizvietojama!

Runājot par lāzermetodi, tā gadu laikā ir ļoti daudz pārbaudīta un atzīta par drošu, tomēr lielā mērā tas, cik veiksmīga izdosies operācija, atkarīgs arī no ķirurga iemaņām.

Tāpat kā tvaika metode, arī radiofrekvences metode ir ļoti precīza un tās laikā vēnu nav iespējams pārkarsēt. Līdz ar to nepastāv risks veidoties hematomai jeb asinsizplūdumam, pēcoperācijas periodā atveseļošanās notiek ļoti ātri un nesāpīgi.  

Izmantojot lāzermetodi, dažkārt uzreiz pēc operācijas gan iespējamas sāpes. Tomēr, ja ārsts operāciju būs veicis filigrāni, perfekti, arī pielietojot šo metodi neveidosies ne sāpes, ne hematomas.

Tomēr ilgtermiņā, ja vien operācija būs veikta pareizi, rezultāti vienlīdz labi būs visām vēnu operāciju metodēm,” pārliecināts Ints Ūdris.

Flebologs uzsver, ka ļoti būtiskas metodes izvēlē ir arī pacientu vēlmes! Tad, ja vēnu operācija tiks veikta ar viņaprāt vispiemērotāko no metodēm, pacients pēcoperācijas periodā jutīsies daudz labāk.

„Protams, visbiežāk metodes izvēlē pacienti gan uzticas ārstam, tomēr ir arī tādi, kuri nāk paši ar savu viedokli un vēlmēm, un tas ir labi, ka varam ļaut cilvēkiem izvēlēties!

Tas ir līdzīgi kā ar apģērbu.

Ja uz ielas izejam drēbēs, kuras mums pašiem patīk, jūtamies labāk nekā tad, ja jātērpjas apģērbā, ko kāds uzspiež, neskatoties uz to, ka silti būs kā vienā, tā otrā,” tā Ints Ūdris.

Līva Zaksa, www.sieviesuklubs.lv

Foto: www.flebologija.lv

Vairāk informācijas www.edk.lv

www.flebologija.lv;

www.juglasklinika.lv

Sieviešu Kluba 

 

Veselības centrs 4
Autors neiebilst, ja viņa publicētais materiāls portālā Sieviešu Klubs, bez iepriekšējas saskaņošanas ,tiek ievietots citos informācijas avotos ar hipersaiti uz viņa oriģinālo materiālu.
Lai komentētu, nepieciešams autorizēties Reģistrējies