Efektīvas metodes cīņai ar sāpīgām mēnešreizēm. Iesaka ginekoloģe

18. aprīlis 2011 00:00
1746

Kādus pretsāpju līdzekļus izmantot, lai novērstu vēdera sāpes pirms mēnešreizēm un pirmajās mēnešreižu dienās? Ir arī kādi dabiskie preparāti? Kādi?

 

Atbild ARS ginekoloģe Eva Barkāne

 

 

Dismenoreja jeb sāpīgas menstruācijas iedalās divās grupās: primārajā un sekundārajā. Primārā dismenoreja ir tad, ja menstruācijas ir sāpīgas katru mēnesi, sākot jau no menarche jeb pirmās menstruācijas.

 

Par sekundāru dismenoreju runājam tad, ja sāpīgas menstruācijas sākas vēlākā reproduktīvā periodā. Šajā gadījumā sāpju galvenais cēlonis ir dažādas reproduktīvās sistēmas saslimšanas, piemēram, endometrioze, dzemdes mioma. Tāpēc katrā atsevišķā gadījumā ārstam vispirms jāizvērtē sāpju cēlonis un tikai tad jāizvēlas terapija, kas dotu maksimālu sāpju samazinošu efektu.

 

Terapijas iespējas varam iedalīt trīs pamata grupās: hormonālā terapija, ķirurģiska terapija un/vai procedūras, pretsāpju līdzekļi.

 

Atbildot uz jautājumu par pretsāpju līdzekļiem, varu teikt, ka pielietojamo medikamentu klāsts dismenorejas gadījumā ir ļoti plašs. Vislabākie rezultāti parasti ir nespecifiskiem pretiekaisuma līdzekļiem - rektālo svecīšu vai tablešu veidā (piemēram, Ibumetin, Olfen, Diclofenac). Pretsāpju līdzekļus var arī kombinēt ar spazmolītiskiem līdzekļiem (No-spa, Spasmalgon).


Savukārt no dabiskiem preparātiem var lietot arī Prefemin, Genes SPM-OK, Remens, naktssveces un zivju eļļas preparātus, magnija, B grupas vitamīnu un kalcija preparātus. Taču jāatceras, ka šie preparāti nav “ātrā palīdzība”, bet jālieto kursu veidā 30-90 dienas. Kursa ilgumu parasti nosaka ārsts.

 

Sāpīgas menstruācijas var mazināt arī ar regulārām fiziskām aktivitātēm. Pastaigas, peldēšana, skriešana, riteņbraukšana, dejas palīdz stiprināt vēdera muskuļus, uzlabo asinsriti mazā iegurnī, kā rezultātā mazinās dismenorejas simptomi.

 

Labus rezultātus dod arī adatu terapija un hormonu jogas nodarbības (šādas nodarbības notiek „Labo sajūtu laboratorijā”).

 

 

Sieviešu Kluba izvēle:

O.B. ProComfort:

  • Šos tamponus radījusi sieviete ginekoloģe, izprotot sieviešu fizioloģiskās vajadzības. O.B.Tamponi ir veidoti tā, lai būtu piemēroti ikvienai sievietei.
  • Pieejami ar četrām dažādām uzsūkšanas spējām, atbilstoši sievietes nepieciešamībām jebkurā mēnešreižu dienā
  • Īpašs komforts un uzticama aizsardzība. Visām dienām – dažādām asiņošanas intensitātēm. 

 

 

 

Sieviešu Kluba diskusijai:

Kāds ir tavs paņēmiens cīņai ar sāpīgām mēnešreizēm?

Autors neiebilst, ja viņa publicētais materiāls portālā Sieviešu Klubs, bez iepriekšējas saskaņošanas ,tiek ievietots citos informācijas avotos ar hipersaiti uz viņa oriģinālo materiālu.
Lai komentētu, nepieciešams autorizēties Reģistrējies

Kā pievienot rakstus Sieviešu Klubā?

PAMĀCĪBA: Kā pievienot rakstu/fotoblogu/video Sieviešu Klubā?

PAMĀCĪBA: Kā pievienot rakstu/fotoblogu/video Sieviešu Klubā?

Kādēļ sākt blogot Sieviešu Klubā?

Kādēļ sākt blogot Sieviešu Klubā?

Redaktores sleja

Pārmaiņas...

Pārmaiņas...

Kādi konkursi notiek Sieviešu klubā

Skaistumkopšanas balvas, kino un teātru biļetes, grāmatas

Horoskopi

Horoskopi: ko zvaigznes sola jūlijā

Horoskopi: ko zvaigznes sola jūlijā