Ēdiens, kurš izraisa dzemdes vēzi

zancene
zancene 24. marts 2010 00:00
1034

Uz jautājumu - vai jums garšo cepti ēdieni, daudzi cilvēki, īpaši jaunieši, visbiežāk atbild: "Jā!"  Atteikties no ceptiem, kraukšķīgiem kartupeļiem nevar neviens. Daudziem pat patīk, ja ēdiens ir nedaudz pārcepts.

{smallpic:1}

Diemžēl šādu ēdienu piekritēji pat nenojauš, ka pastāvīga to lietošana uzturā var novest pie vienas no briesmīgākajām slimībām - vēža. Par potenciālo cepta ēdiena kaitīgumu (īpaši kartupeļu) zinātnieki runā jau sen.

 

Tiešu saistību starp cepta ēdiena lietošanu un ļaundabīgo audzēju rašanos atklājuši holandiešu zinātnieki. Viņi konstatēja, ka sievietēm, kuras bieži lieto ceptus ēdienus, divas reizes palielinās risks saslimt ar dzemdes un olnīcu vēzi.

 

Cepšanas procesā daudziem produktiem rodas īpašas vielas - akrilamīdi, kas ir kancerogēni. To īpaši daudz ir pārceptos produktos. To secinājuši mediķi, izpētot 120 tūkstošus labprātīgo, kuri tika izmeklēti un kontrolēti 11 gadu garumā.

 

Daiļā dzimuma pārstāvēm, kuru organismā ik dienu nonāk vidēji 40 mikrogrami akrilamīdu (tas atbilst puspakai cepumu vai čipsu), risks saslimt ar olnīcu un dzemdes vēzi ir divas reizes lielāks, nekā sievietēm, kuras šādu pārtiku nelieto. Speciālisti aicina pacientus, īpaši daiļā dzimuma pārstāves, pēc iespējas mazāk uzturā lietot ceptus ēdienus. Arī no čipsiem un tamlīdzīgiem snekiem arī labāk atteikties pavisam.

Avots: www.obozrevatel.com

Vai arī Tu esi iecienījusi treknu un ceptu ēdienu?

***

Pievieno rakstu un laimē kādu no 5 Sieviešu Kluba dāvanu kartēm sievišķīgiem pirkumiem 20 Ls vērtībā. Uzzini vairāk www.sieviesuklubs.lv
***
Autors neiebilst, ja viņa publicētais materiāls portālā Sieviešu Klubs, bez iepriekšējas saskaņošanas ,tiek ievietots citos informācijas avotos ar hipersaiti uz viņa oriģinālo materiālu.
Lai komentētu, nepieciešams autorizēties Reģistrējies
24. marts 2010 12:46

Nu ja pēta sievieti tad lai izpēta viņu radus jo tas ir iedzims paaudzēs ... man ir pziņa kurai dzemdes vēzis ir 4 paaudzē un tur nu noteikti nav pie vainas cepti kartupeļi .
Un ja tā tad laikam katru dienu ir jāēd cepti ēdieni ko man šķiet normāls pie vesela saprāta cilvēks nedara :D

Kā pievienot rakstus Sieviešu Klubā?

PAMĀCĪBA: Kā pievienot rakstu/fotoblogu/video Sieviešu Klubā?

PAMĀCĪBA: Kā pievienot rakstu/fotoblogu/video Sieviešu Klubā?

Kādēļ sākt blogot Sieviešu Klubā?

Kādēļ sākt blogot Sieviešu Klubā?

Redaktores sleja

Pārmaiņas...

Pārmaiņas...

Kādi konkursi notiek Sieviešu klubā

Skaistumkopšanas balvas, kino un teātru biļetes, grāmatas

Horoskopi

Horoskopi: ko zvaigznes sola jūlijā

Horoskopi: ko zvaigznes sola jūlijā