Ēd kūkas un tievē - vai tas ir tikai sapnis?

ilzel
ilzel 22. marts 2010 00:00
894

 

Tas taču ir katras sievietes sapnis – ka varētu ēst kūkas, šokolādi un reizē arī atbrīvoties no svara! Pavisam drīz šāds brīnums varētu nokļūt uz Tava šķīvja, pateicoties britu zinātniekiem.

{smallpic:1}

Viņi ir atklājuši, ka šķiedrvielas, ko satur jūraszāles, ir daudz efektīvākas par visām citām piedevām, kuras pievieno ēdieniem, lai organisms neuzņemtu nevajadzīgas taukvielas. Turklāt, lai arī pirmajā mirklī liekas – kā tad tas iet kopā, kūka un jūraszāles, bet zinātnieki ir secinājuši, ka garša pat uzlabojas! Vēl gan nav zināms, kad mēs varēsim nogaršot šādus saldumus, jo pētījumi ir pašā sākuma stadijā.

 

Kopumā zinātnieki pārbaudīja 60 dažādu tipu šķiedrvielas – tieši kā tās ietekmē taku uzkrāšanos. Un viennozīmīgi uzvarētāji bija šķiedrvielas, ko satur jūras brūnaļģes, tās samazina tauku uzkrāšanos par 75%.

 

Tas ir daudz augstāks rādītājs nekā citiem svaru samazinošiem komponentiem, un gandrīz tikpat efektīvs kā populārās Alli tabletes, kas sola palielināt svara zudumu par 50%. Kamēr Alli ir jālieto tablešu veidā, tad šī brūnaļģu šķiedrviela tiks pievienota jau pārtikas produktiem, pulvera veidā.

 

Pulveris ir bez krāsas un bez garšas, tas jau ir pievienots maizei, un testētāji atzinuši, ka garša ir uzlabojusies. Zinātnieku ieteikumi ir – pievienot šo unikālo šķiedrvielu ikdienā ēdamajiem produktiem, tādiem kā maize, biskvīti, jogurti, un tādējādi nodrošinot to, ka vairāk kā ¾ tauku vienkārši izietu cauri organismam, nekur neuzkrājoties. Lai arī zinātnieki atzīst, ka viens no risinājumiem ir – ēst veselīgi, bet reāli daudzi cilvēki tā nedara, līdz ar to ir jāmeklē cits risinājums. Desmit gadu laikā tiek solīts, ka produkti, kas saturēs šo šķiedrvielu, būs pieejami veikalos. 

 

Ilze Lipska, Sieviešu Kluba Uztura redaktore

Autors neiebilst, ja viņa publicētais materiāls portālā Sieviešu Klubs, bez iepriekšējas saskaņošanas ,tiek ievietots citos informācijas avotos ar hipersaiti uz viņa oriģinālo materiālu.
Lai komentētu, nepieciešams autorizēties Reģistrējies
paasma 22. marts 2010 11:55

savu laiku žurnālā Ieva arī bija aprakstīts, ka var ar saldumiem tievēt. Tur bija aprakstīti dažādi veidu. Viens no tiem bija tieši ar šokolādi, cits ar saldējumiem.

sandija 22. marts 2010 11:23

Un tas būs revolucionārs produkts, kas bus dārgāks par parastām šokolādēm! Ko tik mārketinga dēļ neizdomāsi! Bet ja tā tiešām būs taisnība, tad super!

22. marts 2010 11:21

Mmmm, gaidīsim! :*