Dzīvosim veselīgāk – mācos tikt galā ar stresu un neomu

Autors: pece, 2010. gada 23. septembris, 07:56:29
Dzīvosim veselīgāk – mācos tikt galā ar stresu un neomu

Esmu mēģinājusi sev uzdot jautājumu, kāpēc tieši man ir svarīgi dzīvot veselīgāk. Un viena no atbildēm – tāpēc, ka tā dzīvojot es jūtos labāk!

 

 

 

Šobrīd viens no svarīgākajiem virzieniem, kurā strādāju ar sevi ir stresa mazināšana. Skan smalki un viegli, lai gan vismaz priekš manis tas ir gana sarežģīti. Īpaši brīžos, kad mazas sīka ķibelītes seko viena otrai un nekas nepadodas tā kā iecerēts un tā kā gribētos.

 

 

Vakar pat viss notika mazliet šķērsām – darbā neizdevās izdarīt plānoto, jo bija radušies cilvēcīgi apstākļi un daži nebija tikuši galā ar vajadzīgo, kā rezultātā es nevarēju izdarīt to, ko vajadzēja un apzinājos, ka tas rezultēsies tajā, ka nācās šorīt darbā ierasties ātrāk, lai paspētu.

 

 

Tādā mazā neomā devos vakar mājās – pa ceļam iegriezos nopirkt dažus plānotus pirkumus, kurus vajadzēja dāvanai, bet varēju to izdarīt vien daļēji, jo dažas lietas veikalā nebija nopērkamas, jo tieši šobrīd bij izbeigušās. Iegriezos vēl vienā bodē, bet kā par spīti arī tur to nebija. Pa starpu saņēmu zvanu, ka ciemošanās pārceļas uz vēlāku laiku, kas man nozīmēja izdomāt kā pārķert meitu pēc pulciņa un iekļauties jaunajā laikā. Tā tas turpinājās un ierados mājās salējusi savas adatas kā mazs ezēns un uzmetusi lūpu uz pusi pasaules, kas pret mani bij sazvērējusies. Mājās mani sagaidīja vēl daži „pārsteigumi”, man šķita, ka uzsprāgšu un knapi valdījos, lai savu neomu neizgāztu uz mīļajiem, labi saprotot, ka uz konstruktīvu sarunu un objektīviem izteikumiem un secinājumiem šobrīd neesmu spējīga.

 

 

Lai neeksplodētu pateicu savam mīļajam, ka es gribu kašķēties par visu un neko – šāds teikums mūsmājās nozīmē – „esmu neomā, varu uzsprāgt par jebko” vai citiem vārdiem sakot „Lūdzu, nekaitināt – kožu un skrāpēju!”.

 

 

Nolēmu atvēsināties un iegūt laiku, iespēros dušā. Stāvēju zem siltas ūdens plūsmas, aizvēru acis un iztēlojos vasaras lietus. Tādu foršu, siltu, veldzējošu lietu kādā karstā vasaras dienā – lietus spēlē simfoniju. Domās ļāvu visam saspringumam kopā ar ūdeni nonākt kanalizācijas sistēmā un aizplūst tālu prom. Dušā pavadīju krietnu laika sprīdi, bet kad iznācu, sapratu, ka saspringums un neoma tiešām ir prom.

 

 

Atzīstos – vēl tikai mācos, un šādā veidā tikt galā ar stresu man izdodas ne vienmēr.

 

Kādas metodes Jūs izmantojat cīņā ar stresu?

 

 

2