Dzīvosim veselīgāk – mācos tikt galā ar stresu un neomu

pece
pece 23. septembris 2010 07:56
676

Esmu mēģinājusi sev uzdot jautājumu, kāpēc tieši man ir svarīgi dzīvot veselīgāk. Un viena no atbildēm – tāpēc, ka tā dzīvojot es jūtos labāk!

 

 

 

Šobrīd viens no svarīgākajiem virzieniem, kurā strādāju ar sevi ir stresa mazināšana. Skan smalki un viegli, lai gan vismaz priekš manis tas ir gana sarežģīti. Īpaši brīžos, kad mazas sīka ķibelītes seko viena otrai un nekas nepadodas tā kā iecerēts un tā kā gribētos.

 

 

Vakar pat viss notika mazliet šķērsām – darbā neizdevās izdarīt plānoto, jo bija radušies cilvēcīgi apstākļi un daži nebija tikuši galā ar vajadzīgo, kā rezultātā es nevarēju izdarīt to, ko vajadzēja un apzinājos, ka tas rezultēsies tajā, ka nācās šorīt darbā ierasties ātrāk, lai paspētu.

 

 

Tādā mazā neomā devos vakar mājās – pa ceļam iegriezos nopirkt dažus plānotus pirkumus, kurus vajadzēja dāvanai, bet varēju to izdarīt vien daļēji, jo dažas lietas veikalā nebija nopērkamas, jo tieši šobrīd bij izbeigušās. Iegriezos vēl vienā bodē, bet kā par spīti arī tur to nebija. Pa starpu saņēmu zvanu, ka ciemošanās pārceļas uz vēlāku laiku, kas man nozīmēja izdomāt kā pārķert meitu pēc pulciņa un iekļauties jaunajā laikā. Tā tas turpinājās un ierados mājās salējusi savas adatas kā mazs ezēns un uzmetusi lūpu uz pusi pasaules, kas pret mani bij sazvērējusies. Mājās mani sagaidīja vēl daži „pārsteigumi”, man šķita, ka uzsprāgšu un knapi valdījos, lai savu neomu neizgāztu uz mīļajiem, labi saprotot, ka uz konstruktīvu sarunu un objektīviem izteikumiem un secinājumiem šobrīd neesmu spējīga.

 

 

Lai neeksplodētu pateicu savam mīļajam, ka es gribu kašķēties par visu un neko – šāds teikums mūsmājās nozīmē – „esmu neomā, varu uzsprāgt par jebko” vai citiem vārdiem sakot „Lūdzu, nekaitināt – kožu un skrāpēju!”.

 

 

Nolēmu atvēsināties un iegūt laiku, iespēros dušā. Stāvēju zem siltas ūdens plūsmas, aizvēru acis un iztēlojos vasaras lietus. Tādu foršu, siltu, veldzējošu lietu kādā karstā vasaras dienā – lietus spēlē simfoniju. Domās ļāvu visam saspringumam kopā ar ūdeni nonākt kanalizācijas sistēmā un aizplūst tālu prom. Dušā pavadīju krietnu laika sprīdi, bet kad iznācu, sapratu, ka saspringums un neoma tiešām ir prom.

 

 

Atzīstos – vēl tikai mācos, un šādā veidā tikt galā ar stresu man izdodas ne vienmēr.

 

Kādas metodes Jūs izmantojat cīņā ar stresu?

 

 

2

Autors neiebilst, ja viņa publicētais materiāls portālā Sieviešu Klubs, bez iepriekšējas saskaņošanas ,tiek ievietots citos informācijas avotos ar hipersaiti uz viņa oriģinālo materiālu.
Lai komentētu, nepieciešams autorizēties Reģistrējies
mazaa raganina 23. septembris 2010 21:45

Šī problēma aktuāla arī man...es mācos tikt galā ar savām dusmām.Es varu dusmoties par jebko un uz visu pasauli.Visādi mazi nieki mani var burtiski uzspridzināt.Šodien bija viena no tām dienām,kad visāda kalibra ķibeles nāk viena pēc otras.Lai nomierinātos skaitīju dažādas uzmundrinošas vārsmas kā mantras,tas tiešām palīdzēja.Es savācos un nomierinājos.Lasu dažādas grāmatas un mācos saprast sevi,bet man vēl tāls ceļš ejams.

pece 23. septembris 2010 18:58

Es nemāku pīpēt :(

Reiz biju jau apzinīgā vecumā iedomājusi mācīties, bet kad paņēmu cigareti un šķiltavas, man virsū uzgāza čupu ar tukšām glāzēm no paplātes, tad es pārdomāju :D

laurelii 23. septembris 2010 17:50

rebeka-drosmīga atzīšanās:D
liki pasmaidīt-tik atklāti un forši:)

Rebeka 23. septembris 2010 16:46

bet tas nav veselīgi!

Rebeka 23. septembris 2010 16:44

Es kad sastresojos aizeju uzpīpēt! :)

laurelii 23. septembris 2010 16:42

es cīnos tieši ar to pašu un lai gan reizēm ir grūti,bet vajag saņemties.
un duša-jā,man tas arī ļoti palīdz,tas ir moments sev un neviens netraucē un var apdomāt domās un noskaņot sevi pozitīvāk:)

saulje 23. septembris 2010 16:04

Pece
sākumā ir grūtāk, bet tad tīri labi aiziet :) man sākumā šausmīgi mocīja sirdsapziņa, bet tagad ir daudz vairāk laika meitai un sev nevis citiem

pece 23. septembris 2010 15:42

Man vēl jāmācās pateikt NĒ. Paldies par ieteikumu!

saulje 23. septembris 2010 14:35

ūdenim tiešām piemīt burvīgas spējas negatīvo aizskalot un stresu noņemt :)

23. septembris 2010 13:24

Es ar lidzigam sajutam cinijos gadiem. Lidz saku mainities. Stresa mani vareja iedzit jebkas- saplisusas zekubikses, lidz nepanemts lietussargs, pasas aizmarsiba (kaut kas nenopirkts), bardaks majas un vel simts sikumi.
Aizdomajos,kapec citas sievietes to visu spej normali padarit, bet es nespeju. Un tad saku visu pierakstit. planoju lidz sikumiem. Ar laiku mans stres mazinajas,jo tam vairs nebij iemeslu. Tagad dzivoju it ka nakotne. Jau sodien iepirksu produktus ritdienas- paritdienas vakarinam. Zinu, ko davinasu draugiem/ radiem uz jubilejam vismaz paris menesus uz prieksu. Vienmer izgludinu un sakartoju drebes, lai bez stresa varu sataisities ari 15.min laika. Baigo stresu vienmer uzdzina, ja majas kaut ka pietruka- sampuns, plaksteris, davanu lentite, .......... Apnemos,ka sos sikumus vienmer iegadasos , kamer pedejais nau izterets.
Un galvenais, iemacijos pateikt -NEE! Ja saprotu- atkal bus steiga un stres,es vienkarsi saku - ne, soreiz es nepiedalos, nedaru,nepalidzu.......