Dzemdes kakla vēzis – cēloņi, vecums, dzīvesveids

29. marts 2011 14:00
375

 Vai brīvas seksuālas attiecības nav galvenais dzemdes kakla vēža cēlonis? Vai alternatīva vakcinācijai var būt pareizs dzīvesveids? Jautājam atbildi ekspertēm!

 


 

 

Jā, sievietes seksuālā uzvedība, partneru skaits un viņu seksuālo attiecību „vēsture” palielina risku sākotnēji vai atkārtoti inficēties ar dzemdes kakla vēzi izraisošajiem HPV tipiem. Taču HPV infekcijas riskam ir pakļauta ikviena sieviete - jau no pašām pirmajām seksuālajām attiecībām un visu savu turpmāko seksuāli aktīvo dzīvi.

 

Proti, līdz pat 80% seksuāli aktīvu sieviešu kādā dzīves posmā iegūst šo infekciju. Vairāk nekā 70% šo infekciju ir saistītas ar HPV onkogēnajiem tipiem. Izņēmums ir situācija, ja satiekas HPV “tīri” meitene un puisis (tas nozīmē, ka abiem šīs ir pirmās un vienīgās attiecības) un paliek viens otram uzticīgi uz mūžu. 


Atbildes sniedz:

Dr. Med. Ludmila Eņģele, Latvijas vēža apkarošanas biedrības valdes priekšsēdētāja

Dr. Med. Dace Rezeberga, Latvijas ginekologu un dzemdību speciālistu asociācijas prezidente.

Dr. Med. Ilze Vīberga, Latvijas ginekologu un dzemdību speciālistu asociācijas pārstāve Eiroppas dzemdes kakla vēža asociācijā (ECCA) 

Atbildes top sadarbībā ar www.visamsievietem.lv
Sieviešu Kluba diskusijai:

Kādus jautājumus par dzemdes kakla vēzi tu gribētu uzdot?

Autors neiebilst, ja viņa publicētais materiāls portālā Sieviešu Klubs, bez iepriekšējas saskaņošanas ,tiek ievietots citos informācijas avotos ar hipersaiti uz viņa oriģinālo materiālu.
Lai komentētu, nepieciešams autorizēties Reģistrējies
pece 29. marts 2011 15:59

Reklamē tāpēc, ka varbūt (!) var palīdzēt arī tām, kuras vēl nav saslimušas un par ļaunu nenāks un piķis ražotājam tiks ;)

smukaa 29. marts 2011 15:50

Izlasot rakstu sanāk,ja neesi sapotēta pirms seksuālo attiecību uzsākšanas,tad..nav jēgas potēties pēctam..Tad kāpēc to vakcīnu tā reklamē?

pece 29. marts 2011 14:46

Kā zināms, ne visas sievietes, kuras iegūst dzemdes kakla vēzi izraisošo infekciju, ar to saslimst. Kāpēc viena daļa saslimst un otra nē? Varbūt ir jēga stiprināt imunitāti?