Dr. Pēteris Gerke atklāj fleboloģijas zelta standarta izmeklēšanu

kintijasieviesuklubslv
kintijasieviesuklubslv 2. aprīlis 2012 13:20
3042

Pirms ķerties pie kādas no vēnu operācijām, ir jāveic ultrasonogrāfija kopā ar krāsu dupleksu izmeklēšanu. Tas visā pasaulē ir fleboloģijas zelta standarts un Latvija nekur no šiem standartiem neatpaliek, portālam www.sieviesuklubs.lv stāsta Pēteris Gerke, VC4 Baltijas Fleboloģijas klīnikas flebologs.

Kādēļ pirms vēnu operācijām jāveic ultrasonogrāfija? (atgādinām, ka Sieviešu Kluba vēnu konkursa finālistes šobrīd Veselības centrā 4 veic ultrasonogrāfiju, lai noteiktu, kurām trīs laimīgajām dāvanā tiks bezmaksas vēnu operācijas abām kājām!).

Tieši ultrasonogrāfija kopā ar krāsu dupleksu izmeklēšanu ir metode, pēc kuras var noteikt, kāds ir patiesais vēnu veselības stāvoklis. Kā strādā asinsvadu vārsti? Cik liels ir asinsrites atplūdes defekts? Kurā vietā ir vēnu sabiezējumi? Cik nopietnas ir veselības problēmas? Vai vajadzīga operācija? Vai jāoperē un kādi vēnu posmi jāoperē?

„Kad pacients atnāk uz izmeklēšanu, viņam ir jānovelk virsdrēbes un ārsts, sākot no cirkšņiem, izmeklē vēnu veselības stāvokli. Ar ultrasonogrāfu nosaka veselību gan kāju priekšpusē, gan mugurpusē. Tad izveido speciālu izmeklējumu karti, kurā shematiski redzamas vēnu problēmzonas. Nu gluži kā grūtniecēm ar ultrasonogrāfu skatās puncī bērniņu, tā ar līdzīgu aparātu pārbauda vēnu veselību,” skaidro Pēteris Gerke.

Kā tieši notiks vēnu operācijas? Kā tām ir jāgatavojas? Un kas jādara pēc tam? To uzzini jau tuvākajā laikā. Jau uz Lieldienām zināsim konkursa uzvarētājus un visu aprīli sekosim līdzi uzvarētāju gaitām. Paliec kopā ar portālu www.sieviesuklubs.lv un uzzini pirmā!

 

Kintija Bulava, www.sieviesuklubs.lv

Vairāk informācijas www.edk.lv

www.flebologija.lv;

www.juglasklinika.lv

 

Veselības centrs 4

Sieviešu Kluba diskusijai:

Tu esi kādreiz veikusi vēnu veselības pārbaudi ar ultrasonogrāfijas palīdzību? Kā ikdienā rūpējies par savu vēnu veselību?

Autors neiebilst, ja viņa publicētais materiāls portālā Sieviešu Klubs, bez iepriekšējas saskaņošanas ,tiek ievietots citos informācijas avotos ar hipersaiti uz viņa oriģinālo materiālu.
Lai komentētu, nepieciešams autorizēties Reģistrējies
iegrave 2. aprīlis 2012 16:27

Šis vīrietis ir ķēries arī manām kājām klāt :D Pateicoties daktera ieteikumiem, pietika tikai ar vienas kājas vēnas operāciju. Galvenais ir kontrastdušas kājiņām, pastaigas, kustības, un, protams, kādu laiku arī ciešās un karstās kompresijas zeķes (Y)