Diskusija: Es un alerģija

Sieviešuklubs.lv
Sieviešuklubs.lv 17. jūlijs 2014 00:00
1778

Neutral akadēmijas veiktajā aptaujā 33% respondentu atzinuši, ka alerģija nav pasliktinājusi viņu dzīves ikdienu, pretstatā 22% respondentu, kuriem alerģija ir būtiski mainījusi viņu dzīves kvalitāti. 5% respondentu ir norādījuši, ka alerģijas dēļ ir pat bijuši spiesti mainīt darba vai dzīves vietu. Aptaujā piedalījās 1019 Latvijas iedzīvotāju.

Pēdējos gados gan Latvijā, gan pasaulē ir novērojama tendence, ka saslimšanas ar alerģiju kļūst smagākas. Tādēļ Neutral akadēmija Pasaules alerģijas dienas ietvaros aicina iedzīvotājus Latvijā iesaistīties akcijā „Diena BEZ alerģijas” un izmainīt ikdienas paradumus, lai izvairītos no alergēniem bagātas vides veidošanās ap sevi un savu ģimeni.


Saskaņā ar šo aptauju, Latvijā ar alerģijām saskaras 39% aptaujāto. Katrs trešais alerģijas slimnieks atzīst, ka tas sadzīvo ar alerģijas izpausmēm, uzmanīgāk izvēloties kosmētikas un mazgāšanas līdzekļus, lietojot tādus, kas domāti alerģiskiem cilvēkiem. Katrs ceturtais atzīst, ka uzturā nelieto noteiktus produktus, kas sekmē alerģiskas reakcijas. Katram piektajam ir jālieto medikamenti, bet katram desmitajam ir jāizvairās no kontaktēšanās ar dzīvniekiem vai laika pavadīšanas pļavā.

Interesanti, ka dzīves kvalitāte tiešā veidā ir saistīta ar to, cik bieži cilvēks saskaras ar alerģiju. 39% no tiem, kas saskaras ar alerģiju bieži, atzīst, ka tā pasliktina dzīves kvalitāti un tiem vairumā gadījumu ir jālieto zāles. Savukārt 39% no tiem, kam alerģija parādās dažreiz, atzīst, ka ar to var veiksmīgi sadzīvot un tā nepasliktina dzīves kvalitāti.

Labāk ar alerģiju un tā izpausmēm sadzīvo vīrieši: 40% vīriešu un tikai 29% sieviešu atzīst, ka alerģija nepasliktina to ikdienu. Vīrieši arī daudz mazāku uzmanību pievērš kosmētikas un mazgāšanas līdzekļu izvēlei, kas ir loģiski, ņemot vērā, ka šos līdzekļu biežāk iegādājas sievietes. Pēc Neutral akadēmijas pasūtījuma interneta aptauju veica GFK CR Baltic.


Diena BEZ alerģijas

Pasaulē jūlijā tiek atzīmēta vispasaules alerģijas diena, kas tiek veltīta izglītošanai par alerģijas saslimšanas riskiem. Akcijas „Diena BEZ alerģijas” ietvaros ikviens jūlijā un arī turpmāk tiek aicināts ievērot vienkāršus ekspertu padomus, kas mazina risku saslimt ar alerģijām ne tikai pašus, bet arī nākamās paaudzes:

  • Izvēlieties uzturā tikai dabīgus produktus, kas nesatur mākslīgus uzlabotājus un kas audzēti pēc iespējas dabiskākos apstākļos;

  • Izvairieties no kaitīgiem ieradumiem, piemēram, smēķēšanas, kas arī ir viens no alerģiju veicinošiem faktoriem. Tāpat svarīgi neuzturēties smēķējošu cilvēku tuvumā;

  • Alerģijas daudz vairāk ir novērojamas pilsētniekiem, un pie tā vainīgs ir arī piesārņotais gaiss un vide, kurā ikdienu uzturamies. Pēc iespējas vairāk izvēlaties uzturēties dabiskā vidē – laukos, mežā, pludmalē un citviet, kur nav izplūdes gāzu un CO2 kopumā radītais piesārņojums;

  • Atceraties, ka tīrība mājās un personīgā higiēna ir svarīga, bet nepārspīlējiet ar to, jo pārlieku sterilā vide mazina mūsu imūnsistēmas aizsardzības spējas;

  • Pievērsiet uzmanību savam dzīvesveidam kopumā – cik tas ir dabīgs un draudzīgs jūsu organismam?! Atceraties, ka mūsdienās arvien vairāk ar alerģiju saskaras bērni agrā vecumā, kas visticamāk ir mūsu dzīvesveida un uztura rezultāts.


Neutral akadēmijas alergologi norāda, ka tiklīdz parādās pirmie simptomi alerģiskām reakcijām, ir nepieciešams nekavējoties vērsties pie ģimenes ārsta, kas tālāk norīkos pie speciālista. Neutral akadēmija „Diena BEZ alerģijas” ietvaros rīko arī akciju, kurā dažādās Latvijas pilsētās – Valmierā, Liepājā, Rīgā, Tukumā un Jelgavā –iedzīvotājiem ir iespēja vienu dienu apmeklēt alergologu bez maksas. Savukārt pārējiem ir iespēja konsultēties ar alergologu speciālā forumā www.neutralakademija.lv.


Ja apstiprinās bažas par alerģiju, ir jāmaina arī apkārtējā vide un paradumi. Svarīgi ir izslēgt kontaktu ar alergēnu, kas to izraisa. Jāmaina arī ikdienas paradumi – jālieto alerģiskiem cilvēkiem draudzīgus kopšanas līdzekļus ķermenim un tīrīšanas līdzekļus mājai, pārdomāti jāizvēlas produkti uzturā bez konservantiem, jāpārtrauc smēķēšana un jāizvairās no uzturēšanās smēķētāju vidē, tādā veidā nepakļaujot sevi smagākām alerģijas un to radīto slimību izpausmēm.


Diskusijai: Kādas problēmas rada tava alerģija?

Autors neiebilst, ja viņa publicētais materiāls portālā Sieviešu Klubs, bez iepriekšējas saskaņošanas ,tiek ievietots citos informācijas avotos ar hipersaiti uz viņa oriģinālo materiālu.
Lai komentētu, nepieciešams autorizēties Reģistrējies
Kerstyna 17. jūlijs 2014 18:44 Nikte

(Y)

Nikte 17. jūlijs 2014 12:18

Man alerģija uz darbu :D jo pēc būtības esmu sliņķe :D Bet,ja nopietni,manai draudzenei,kura strāda slimnīcā,ir alerģija no dezinfekcijas līdzekļiem,bet paziņas mātei ir alerģija no trauku,grīdu utt.mazgāšanas līdzekļiem (piestrāda par apkopēju),rokas briesmīga paskatā :X
Tātad visiem jāiet prom no darba? :D

Kerstyna 17. jūlijs 2014 09:26

Piekrītu Emai.
Ne es, ne manai bērni necieš no alerģijas. Tās, kuras visiem spēkiem cenšas nodrošināt saviem bērniem ideālu, gandrīz sterilu vidi, patiesībā izdara Lāča pakalpojumu saviem bērniem. Pārliecīga urbanizācija arī padara organismu jūtīgāku uz daudz ko. Un vēl - alerģisku reakciju veicinošs ir arī psiholoģiskais fons. Alerģija ir lielisks aizsegs tiem, kuri mēdz no problēmām glābties slimībā.

Emmy 17. jūlijs 2014 07:14

Nav man alerģija...uzskatu, ka bērniem tās rodas no pārāk sterilas vides, pārtikas...
Kādreiz man likās man ir alerģija pret kaķu spalvām, pēc tam sapratu, ka tā ir vienkārši nepatika pret kaķiem kā tādiem un izdomāju jeb ko, lai tikai man ar tiem nav jāuztur kontakts :D