Dace Matule: pavasarī lietoju kompleksos vitamīnus un plkst. 23 eju gulēt

kintijasieviesuklubslv
kintijasieviesuklubslv 23. marts 2011 00:00
1454

 

Kā par savu pašsajūtu un veselību rūpējas Sieviešu Kluba iecienītā ginekoloģe Dace Matule? Un vai ginekologiem ir līdzīgi kā tiem kurpniekiem ar zābakiem, ka pašu rūpēm par savu sievišķīgo veselību laika neatliek, noskaidro, lasot tālāk.

 


 

 

„Pret pavasara nogurumu un enerģijas zudumu ļoti labi palīdz vitamīni. Jā, esmu sākusi lietot multivitamīnu komplektu, kas palīdz gan manai ādai, gan matiem, gan vispārējam sievietes skaistumam pusmūžā.

 

Man ļoti garšo zaļā tēja, ko arī daudz dzeru. Tā tonizē un dod spēkus.

 

Trīs reizes nedēļā dodos sportot. Joga gan man ir par lēnu, man prasās kaut kas dinamiskāks. Reizi nedēļā tas ir teniss, divas reizes nedēļā – aerobika un trenažieru zāle.

 

Bet svētdienās mums ar vīru ir tradīcija – dodamies kaut kur pie dabas un ejam garās pastaigās. Šajā nedēļas nogalē staigājām gar jūru, bet bija grūti brist, jo viss kūst un ir diezgan dubļains.

 

Darba dienās vienmēr eju gulēt ne vēlāk kā 11 vakarā. Televizoru pirms miega gan neskatos. Cenšos palasīt kādu grāmatu.

 

Par ginekoloģisko veselību? Protams, ka rūpējos, citādāk nemaz būt nevar! Šogad saņēmu valsts uzaicinājumu doties uz veselības pārbaudēm bez maksas, ko arī ar lepnumu darīju.

 

Esmu domājusi arī par dzemdes kakla vēža vakcīnu, bet pagaidām gan izvēlos reizi gadā doties uz ginekoloģiskajām pārbaudēm. Visefektīvākā šī vakcīna ir jaunām meitenēm, kuras vēl nav uzsākušas dzimumdzīvi vai arī sievietēm līdz 25 gadu vecumam. Es tam esmu dažus gadus par vecu (iesmejas).

 

Tomēr nevar noliegt, ir veikti speciāli pētījumi, kuros noskaidrots, ka sievietēm pat līdz 55 gadu vecumam šī vakcinācija ir droša un efektīva.”

 

 

Kintija Bulava, www.sieviesuklubs.lv

 

Sieviešu Kluba diskusijai:

Kā tu rūpējies par savu veselību pavasarī?

Autors neiebilst, ja viņa publicētais materiāls portālā Sieviešu Klubs, bez iepriekšējas saskaņošanas ,tiek ievietots citos informācijas avotos ar hipersaiti uz viņa oriģinālo materiālu.
Lai komentētu, nepieciešams autorizēties Reģistrējies